Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

problém s videi - graf. karta nebo kodeky

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
wegel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: 16 čer 2005 09:45
Bydliště: Plzeň

problém s videi - graf. karta nebo kodeky

#1 Příspěvek od wegel »

Zdravím,
mám problém s kodeky (megacodec pack), (bohužel mi tuto starší verzi kodeků cca z roku 2017 nainstaloval známý s tím, že půjdou přehrávat dvd).
Ve výsledku řada videí stejně nejde/jde špatně a navíc u jednoho z přehrávačů kdykoliv v průběhu přehrávání se proces zastaví a přehrávač zahlásí "decoding error".
Kodeky jsem tedy odinstaloval a
1) soubory zůstaly ve složce kam se instalovaly a smazalo se jen něco nejspíš, tak jsem je smazal ručně přes F8

2) stopy po tomto megacodec packu jdou stále najít v registrech

3) použil jsem revo uninstaller a ten nic nenašel, ani po pokusu nainstalovat kodeky znovu a odinstalovat přes revo

I přes výše zmíněné, problémy přetrvávají vč. těch dekódovacích chyb a např. mám dojem, že u více filmů nesedí obraz se zvukem než předtím.

Ohledně těch uvedených registrů, můžou mít na to stále vliv a mohu je odstranit?

Dochází mě nápady, proto bych potřeboval radu jakým způsobem to vyřešit nebo resp. jak se ujistit, že jsou kompletně pryč z PC.

Nutno podotknout, že ještě pred instalací kodeků předcházela výměna za jinou graf. kartu (za slabší kancelářskou nvidia) a ta předchozí ty dekódovací chyby neházela (ale týká se to jen jednoho přehrávače).

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s videi - graf. karta nebo kodeky

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Máte nainstalovaný aktuální ovladač dané graf. karty? Zbytky po Megapack Codec bude zřejmě nutné odstranit ručně: https://forum.viry.cz/viewtopic.php?t=2791. Nevím sice, zda to pomůže, ale zkusit to můžete. Pokud byl sw odinstalován, nemělo by se nic stát.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

wegel
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 207
Registrován: 16 čer 2005 09:45
Bydliště: Plzeň

Re: problém s videi - graf. karta nebo kodeky

#3 Příspěvek od wegel »

ano, mám aktuální.
Chtěl jsem se zeptat zda tedy za výše zmiňované problémy můžou být ty zbytky z těch kodeků (konkrétně se jednalo): o "K-Lite_Codec_Pack_1350_Mega" nebo to spíš je vinou té graf.karty ? Jedná se o opravdu slabou grafickou kartu nvidia z roku 2009.

Ohledně těch registrů po hledání to našlo řadu zbytků ale jestli to má na to vlastně nějaký vliv viz.:
V případě mazání např. nemůže to GNU být součástí MP-HC ? ale zase to v tom klíči GNU našlo hodnotu C:\Program Files (x86)\K-Lite Codec Pack\Filters\ffdshow

a jinde jen hodnoty které najde hledání K-Lite?


Počítač\HKEY_CLASSES_ROOT\GraphStudioNext.GraphFile.v1

Počítač\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\MediaInfo

Počítač\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Internet

Explorer\LowRegistry\Audio\PolicyConfig\PropertyStore\17006e52_0

Počítač\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FeatureUsage\AppBadgeUpdated

Počítač\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FeatureUsage\AppSwitched

Počítač\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Compatibility Assistant\Store

Počítač\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\MONOGRAM\GraphStudioNext

Počítač\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\GNU\ffdshow64

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s videi - graf. karta nebo kodeky

#4 Příspěvek od Rudy »

Já nevím, co mohou ty zbytky dělat, toho se dopátráte na Google. Na našem fóru řešíme především IT bezpečnost. Myslím si ale že nedělají nic, pokud je program odinstalován. Jen zabírají míeto na disku.Když je odstraníte, neměůo by se vůbwec nic stát.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět