Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Pruhy na jednom z monitorů po zapnutí PC

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kolikokoli
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: 24 lis 2012 15:58
Kontaktovat uživatele:

Pruhy na jednom z monitorů po zapnutí PC

#1 Příspěvek od Kolikokoli »

Ahoj,
mám docela slušný dva roky starý PC, k tomu dva Benq monitory (jeden malý a jeden 27 palcový, oba staré cca 3 roky). Když vypnu zdroj, a znovu ho zapnu, tak po zapnutí PC mám na tom 27 palcovém monitoru proužky. Viditelné hlavně na okrajích, ale jsou tak nějak všude. Jsou tam i při načítání (Benq fialová obrazovka atd.), takže to není softwarem. Do cca 15 minut proužky zmizí.
Teď se mi to stalo i při pouhém režimu spánku na cca půl hodinky. Zdroj mám naddimenzovaný 650W Corsair. Na druhém připojeném monitoru se toto neděje. Zkoušela jsem změnit cable management, aby byly kabely od sítě co nejdál od sebe, což pomohlo když se ty pruhy objevily poprvé (možná - měnila jsem je tak dlouho, že možná ty proužky prostě vymizely časem).
Vůbec nechápu, čím to může být, nerada bych, aby mi to poškodilo monitor nebo samotný PC. Plánovala jsem i koupi druhého 27" monitoru, ale teď se toho trochu obávám. :?:
Přílohy
20201230_163508.jpg
20201230_163508.jpg (24.92 KiB) Zobrazeno 2238 x
MB: Intel Z370
Grafika: RTX 2070 SUPER
CPU: Intel Core i7-8700
RAM: 16GB
Zdroj: 650W
OS: W10
Monitory: 27", 21,5"

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pruhy na jednom z monitorů po zapnutí PC

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Těžko mohu posoudit, zda je to problém samotného monitoru (displeje), nebo to je způsobeno signálem. Vzkoušejte připojením k jinému PC. Mohu vyloučit, že by to vedlo k poškození monitoru, nebo PC.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět