Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

koniec podpory Windows7 - Vase riesenia - hlasovanie

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Odpovědět

Ako budete riesit ukoncenie podpory w7 ?

prechod na w10
3
20%
prechod na w8.x
0
Žádná hlasování
ostavam na w7
7
47%
prechod na Linux
3
20%
prechod na iny OS - aky?
1
7%
kupa nového HW
0
Žádná hlasování
ine riesenie - napis ake?
1
7%
 
Celkem hlasů: 15

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15185
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

koniec podpory Windows7 - Vase riesenia - hlasovanie

#1 Příspěvek od JaRon »

V januari 2020 konci podpora W7 od Microsoftu - ako to budete riesit :???:
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: koniec podpory Windows7 - Vase riesenia - hlasovanie

#2 Příspěvek od Rudy »

Jako home user zůstávám ještě nějaký čas na Win7.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

EI3ki
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: 15 říj 2014 20:24

Re: koniec podpory Windows7 - Vase riesenia - hlasovanie

#3 Příspěvek od EI3ki »

Dobrý den,
zajímal by mě názor odborníka na používání Windows 7 po skončení podpory.
Je mi jasné, že mi systém bude fungovat dál, ale jaké to obnáší rizika? Znamená konec podpory Windows 7 to, že v únoru budu mít systém plný různých virů? Zaměří se na tento systém více hackeři?
Jak moc je to bezpečné fungovat na nepodporovaném systému?
Můj problém je ten, že mám jeden PC a Windows 7 jsem se naučil používat obstojně, zatímco Windows 10 vypadají jak z jiné dimenze a často v nich tápu. Kdybych tento PC jednoduše přeinstaloval na 10, byl bych minimálně první měsíc kompletně ztracen, jelikož bych se učil vše odznova. Chci tento problém přechodu na Win 10 vyřešit koupí nového PC (jelikož tento už je beztak 6 let starý), a postupně za běhu obou PC pozvolna nainstalovat jeden program za druhým a popřesouvat všechna data na nový PC s tím, že po celou dobu "aklimatizace" na Win 10 budu mít pořád k dispozici svůj plně funkční Win 7 PC.
Jenže podpora končí už za chvíli, a já nemám dostatek financí na koupi nového PC teď hned. Potřebuji alespoň ještě několik měsíců než našetřím potřebnou sumu. A obávám se že to už bude dávno po konci podpory, takže budu asi muset nějakou dobu fungovat na Win 7 nadále.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: koniec podpory Windows7 - Vase riesenia - hlasovanie

#4 Příspěvek od Rudy »

EI3ki píše:Dobrý den,
zajímal by mě názor odborníka na používání Windows 7 po skončení podpory.
Je mi jasné, že mi systém bude fungovat dál, ale jaké to obnáší rizika? Znamená konec podpory Windows 7 to, že v únoru budu mít systém plný různých virů? Zaměří se na tento systém více hackeři?
Jak moc je to bezpečné fungovat na nepodporovaném systému?
Můj problém je ten, že mám jeden PC a Windows 7 jsem se naučil používat obstojně, zatímco Windows 10 vypadají jak z jiné dimenze a často v nich tápu. Kdybych tento PC jednoduše přeinstaloval na 10, byl bych minimálně první měsíc kompletně ztracen, jelikož bych se učil vše odznova. Chci tento problém přechodu na Win 10 vyřešit koupí nového PC (jelikož tento už je beztak 6 let starý), a postupně za běhu obou PC pozvolna nainstalovat jeden program za druhým a popřesouvat všechna data na nový PC s tím, že po celou dobu "aklimatizace" na Win 10 budu mít pořád k dispozici svůj plně funkční Win 7 PC.
Jenže podpora končí už za chvíli, a já nemám dostatek financí na koupi nového PC teď hned. Potřebuji alespoň ještě několik měsíců než našetřím potřebnou sumu. A obávám se že to už bude dávno po konci podpory, takže budu asi muset nějakou dobu fungovat na Win 7 nadále.
Zdravím!
Pokud jste home user, není zůstávání na nepodporovaném oper. systému takový problém, o jaký se snaží Microsoft. Ten má především na starosti marketing nových oper. systémů. Důležité je mít aktuální antivir, firewall a vyznat se v sociálním inženýrství. Je to v podstatě stejné, jako tomu bylo v době, kdy přestal být podporován OS WinXP. Pouze se může stát, že na nepodporovaném systému nebudou spustitelné nové verze některých aplikací. Tam je nutné se rozhodnout, zda zůstanete u staré verze, nebo se bez té nové neobejdete. Pro zajímavost: já jsem zůstal u Win2000 na svém NB cca do roku 2012. Tehdy se už těžko našla verze antiviru (jakéhokoliv), kteréá by na něm fungovala, problémy byly se Skype, Firefoxem atd. Pak fungoval na XP. U home userů není tak velké nebezpečí, že se vám bude někdo na dálku "šťourat" v systému. Rozhodnutí je na každém uživateli. U firmních stanic to ovšem problém je, v mnoha institucích jsou zavedeny bezpečnostní standardy, které musí být dodrženy.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

EI3ki
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: 15 říj 2014 20:24

Re: koniec podpory Windows7 - Vase riesenia - hlasovanie

#5 Příspěvek od EI3ki »

A nehrozí, že by Microsoft poslal do Win 7 nějakou aktualizaci, která by ten systém záměrně destabilizovala nebo zpomalila tak, aby to uživatele donutilo přejít na vyšší Windows?

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: koniec podpory Windows7 - Vase riesenia - hlasovanie

#6 Příspěvek od Rudy »

Nepředpokládám. Tedy v případě WinXP, nebo dalšího již nepodporovaného systému Win Vista se to nestalo.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

EI3ki
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: 15 říj 2014 20:24

Re: koniec podpory Windows7 - Vase riesenia - hlasovanie

#7 Příspěvek od EI3ki »

Jenže u předchozích systémů nešlo Microsoftu tolik o to, aby lidé používali nejnovější systém.
Tady je to jiné. Microsoft několikrát ukázal, že chce lidi donutit k přechodu na novější systém. Nikdy dřív nenabídl upgrade na novější verzi zdarma. A s tím, jak je Windows 10 prošpikovaný skrz na skrz různými funkcemi na sběr dat se obávám, že by mohl úmyslně poškodit nebo zpomalit starší OS jen proto, aby lidé přechod urychlili. Možná jsem paranoidní, ale možná taky ne. :?:

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: koniec podpory Windows7 - Vase riesenia - hlasovanie

#8 Příspěvek od Rudy »

Uvidíme, nechám se překvapit. Určitě nebudu přecházet na Win 10 dřív, než to bude nezbytně nutné.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
robert333
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 312
Registrován: 26 úno 2012 09:11

Re: koniec podpory Windows7 - Vase riesenia - hlasovanie

#9 Příspěvek od robert333 »

Jelikož nastala doba, kdy bude spousta lidí řešit, na co přejít, rád bych se podělil o svoji zkušenost s přechodem na Linux.

První má zkušenost s Linuxem je z roku 2014, kdy jsem laboroval s různými distribucemi a u žádné nakonec nezůstal a vrátil se k Windows.
Desítky mě však postupem času stále více přesvědčovaly o tom, že vědí lépe než já, co a jak můžu na svém noťasu dělat, tak jsem se rozhodl, že uteču k openSUSE, které mi bylo doporučeno jedním známým, který se ve světě Linuxu pohybuje už delší dobu.

Subjektivní dojem zde řešit nebudu, jelikož nemá žádnou vypovídající hodnotu. Každý má přeci jen trochu jiný názor na ideální prostředí operačního systému, které je navíc téměř ve všech linuxových distribucích velice tvárné a přizpůsobitelné.

Objektivní dojem? Z hlediska funkčnosti si nemůžu na nic stěžovat. Systém aktualizací funguje spolehlivě a především mohu aktualizovat až když chci já, ne systém. Zároveň je openSUSE dosti robustní a stabilní, ještě se mi nestalo, že by se systém zahryzl, či zhavaroval. Vše funguje tak, jak očekávám. Plynule a svižně.

Kromě svého PC jsem jej nasadil i na ostatní počítače v rodině a podstatně tak ubylo návštěv, při nichž jsem na počítači něco spravoval.
Co se aplikací týče, osobně se považuji za powerusera a doposud jsem si se softwarovou nabídkou vystačil. Na druhou stranu, nejsem nucen používat žádné platformě specifické programy typu AutoCAD.
Rodinným příslušníkům, kterým jsem openSUSE nasadil, systém taktéž funguje a jakožto typickým uživatelům, kteří většinu času tráví na netu, mailu nebo v nějakém kancelářském programu, plně dostačuje.

Uvažuje-li tedy někdo z vás o variantě, že nasadí na svůj PC Linux, můžu vám ho jen doporučit. Rozhodně se toho nebojte, za zkoušku nic nedáte a vždy je možnost vrátit se zpět k Windows.

Abych ale nepůsobil jako radikální linuxák, případně troll, rád bych varoval před kompatibilitou s různými periferiemi, typicky tiskárnami.
Já měl v tomto ohledu vždy štěstí - inkoustová Pixma i LaserJet pro Linux mají ovladače, byť ne oficiální, takže mi tisknou.
Jsou ale i tiskárny, které nemají ovladače žádné a ty pak můžou ležet na stole jen jako dekorace, takže než se k instalaci Linuxu odhodláte, ověřte si, že na něm bude vámi používaný hardware fungovat.

Jinak pokud by měl někdo nějaké konkrétnější dotazy, klidně se ptejte :wink:
Lenovo ThinkPad T440p
Intel Core i7 4700MQ 3,4 GHz, 16 GB RAM
openSUSE Leap 15.1 KDE

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: koniec podpory Windows7 - Vase riesenia - hlasovanie

#10 Příspěvek od tuvok07 »

Chybí tam možnost "už jsem přešel" :)
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

dash1
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 22 zář 2020 02:36

Re: koniec podpory Windows7 - Vase riesenia - hlasovanie

#11 Příspěvek od dash1 »

Prošel jsem už dávno na MacOS a nelituji. :D MS produkty mi stačí každý den v práci.

Odpovědět