Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

NTB - asi vadný HDD?

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
Premek84
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 11 pro 2008 15:34

NTB - asi vadný HDD?

#1 Příspěvek od Premek84 »

Dobrý den,
taťka mi svěřil svůj NTB HP ProBook 6545b s tím,že mu hned při startu PC hned vyskočí hláška:

PCI controller error
1720-SMART hard Drive detect imminent failure (Failing Attribute: B8)
Please back up the contents of the hard drive and run HDD Self test in F10 setup...

poté lze, ale korektně pokračovat stisknutím F1 a hned poté WIN10 vyhodí hlášku o chybě HDD a zazálohování....pustil jsem HD TUNE a error scan a 1 jediný blok hlásí DAMAGED - jinak vše OK... HDD je Hitachi HTS725032A9A364 - 320GB... znamená to definitivní konec HDD?

a) jakou nejvetší přípustnou kapacitu pojme základní deska tohoto NTB?
b) taťka má sériové číslo k WIN 7 ale nemá žádné CD ? WIN10 se mu pak aktualizoval sám....

Mohu tedy stáhnout někde oficiálně WIN7 a za pomocí SN na NTB ho nainstalovat?

c) omlouvám se za hloupé dotazy...ujel mi vlak.... :oops:

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: NTB - asi vadný HDD?

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Tento NB by neměl mít problém ani s 1TB diskem. Žádný Win (kromě desítek - zatím) nikde legálně nestáhnete. Budete si muset vypůjčit od někoho instalačku a nainstalovat ji s vaším CDKey. Při té příležitosti si můžete vytvořit její kopii
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Premek84
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 11 pro 2008 15:34

Re: NTB - asi vadný HDD?

#3 Příspěvek od Premek84 »

Dobrý večer,

omlouvám se, ale dlouho jsem se zde nedostal - mezitím jsem pořídil 1TB HDD, ale nejsem si jist jestli se chytne v NTB, ale spíše potrebuji poradit jinak....

a) na tom vadnem hdd ktery se obcas podari jeste spustit je na disku D jakasik zaloha od HP a jsou tam tyto slozky:boot, recovery, system.sav - ta je nejzajimavejsi, protoze zabira cca 8GB a z toho jediny soubor prave je tak veliky a jmenuje se HPFactory.wim .....

Ja ale absolutne nevim co s tim delat a to prave z duvodu, ze se mi ten novy HDD zatim nepodarilo detekovat v NTB / je mozne, ze proste 1TB disk nezvladne a budu ho muset zkusit vymenit...ale mama SATA prevodnik na USB a napadlo me jestli by se nedal cely disk-resp. jen ty WIN7 -resp. WIN10 ktere se sami nainstalovali naklonovat a presunout na novy disk a ten proste jen vlozit do NTB a nechat najet pokud se HDD chytne....je toto mozne anebo jaky mam prosim zvolit postup? SN na OS na ntb mam.....

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: NTB - asi vadný HDD?

#4 Příspěvek od Rudy »

To, co uvádíte pod bodem a), je instalačka vašeho windows. Naklonovat disk samozřejmě lze. něco o to je tady: https://www.acronis.cz/kb/klonovani-disku/ . Musíte použít příslušný program. Po naklonování ovšem bude instalace win zřejmě poškozena, takže ji pak budete muset přeinstalovat. Přejte si zároveň, že poškození disku nezasáhlo oddíl s instalačkou. Jinak to nebude nic platné, reinstal se nezdaří.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Premek84
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 11 pro 2008 15:34

Re: NTB - asi vadný HDD?

#5 Příspěvek od Premek84 »

Rudy mam trapny dotaz - jak nalozit tedy s tou instalackou? staci vytvorit nejaky boot CD ci USB?

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: NTB - asi vadný HDD?

#6 Příspěvek od Rudy »

Buď ji naklonujete na nový disk, nebo z ní lze vrobit bootovatelné DVD i USB. Podaří se to ovšem jen tehdy, pokud není pooškozena.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Premek84
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 11 pro 2008 15:34

Re: NTB - asi vadný HDD?

#7 Příspěvek od Premek84 »

Rudy - dnes jsem zakoupil 32gb USB flashku, abych udelal bootovaci USB, ale nejsem schopen s tim souborem nic provest... jakym SW by se to dalo provest? at hledam na internetu jak hledam tak o tomhle nikde nic neni :( jedine vytvoreni boot z ISO, ale to nemam.... :( dekuji....uz jsem zoufaly

Premek84
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 11 pro 2008 15:34

Re: NTB - asi vadný HDD?

#8 Příspěvek od Premek84 »

Jo a z MS stranek jsem sehnal nejaky WIN7 USB DVD tool, ale ten bohuzel asi na XP nedostanu, protoze tomu chybi zase nejake API2 a to na XP nemuzu sehnat :(

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: NTB - asi vadný HDD?

#9 Příspěvek od Pavuk29 »

len otazka: aky tam mas vlastne OS? raz zmienujes w7, potom WXP...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: NTB - asi vadný HDD?

#10 Příspěvek od Rudy »

Také pomalu začínám mít v těch oper. systémech guláš. :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Premek84
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 11 pro 2008 15:34

Re: NTB - asi vadný HDD?

#11 Příspěvek od Premek84 »

Ten WIN xp mam na mysli na mem starem PC na kterem se snazim vytvorit boot USB...u tatky na NTB je oficialne WIN7 - bohuzel presny nazev WIN je necitelny :( je tam pouze citelny SN...

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: NTB - asi vadný HDD?

#12 Příspěvek od Rudy »

Bootovatelné USB vyrobíte snadno programem PowerIso: http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia ... /poweriso/ .
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Premek84
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 11 pro 2008 15:34

Re: NTB - asi vadný HDD?

#13 Příspěvek od Premek84 »

Dekuji...zatim se s tim neuspesne peru....usb bootovaci vytvorim, ale NTB mi ho nechce vzit...pritom dam bootovat z USB...dnes jsem na to moc nemel cas....zitra se na to zamerim.... neni tu nekdo z Ostravy, Frýdku, Havířova... kdo by mi s tim pomohl ? ( samozrejme zadarmo to nechci ... )

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: NTB - asi vadný HDD?

#14 Příspěvek od Rudy »

Tak to máte smůlu, Plzeň je trochu z ruky. :) Nevím, co děláte špatně, ale pokud dáte bootovat z USB a flashdisk je vytvořen jako bootovatelný, měl by nabootovat. jediná vyjímka jsou několik let staré flashdisky, z nichž se bootovat nedá.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Premek84
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 11 pro 2008 15:34

Re: NTB - asi vadný HDD?

#15 Příspěvek od Premek84 »

Po delší době jsem se dostal k tomu NTB a podarilo se mi z ISO souboru vypalit boot DVD ale bohuzel HOME verze to asi neni..nebere mi to produkt key :( a na te etikete nevidim nazev windows, protoze je to napul smazane :( je nejaka moznost podle produkt key zjistit verzi WIN? dekuji....

Odpovědět