Stránka 1 z 1

Virus JS/Clicker

Napsal: 23 led 2014 13:28
od vlazy
Včera večer jsem si stáhnul a nainstaloval AVG AntiVirus FREE jako náhradu za avast kde mi brzy má skončit licence. Dnes dopoledne jsem spustil první test počítače tím AVGčkem a nalezlo mi to nějaký 1 vir JS/Clicker, tak jak je vidět na obrázku. Tento vir se přesunul do virového trezoru a nyní by mne zajímalo co to je za vir a co s tím. Měl bych to nenávratně smazat a nebo to můžu klidně nechat obnovit? Ve výsledku to píše, že by to mělo být vyléčené. Je to něco důležitého co mi po smazání může chybět? Já se v tom téměř vůbec nevyznám.
Také by mne zajímalo jaká hrozba mi tímto virem hrozila nebo co mohl způsobit. Hledal jsem tyto informace ohledně tohoto konkrétního viru ale nikde je v internetu nemohu najit.

Re: Virus JS/Clicker

Napsal: 23 led 2014 13:44
od JaRon
- najdeny subor - javascript - ZMAZ
- popis najdes http://www.pandasecurity.com/spain/home ... licker.JS/
je to v spanielcine, tak pouzi translator
- nebezpecenstvo Ti nehrozilo, pokial bol ulozeny v adresari TempIF - da sa script zneuzit ak je pouzity napr. na stranke internetbankingu

Re: Virus JS/Clicker

Napsal: 23 led 2014 16:12
od vlazy
JaRon:
Děkují za vysvětlení a za ten odkaz. Nyní jsem ohledně toho našel nějaké informace i na http://www.avgthreatlabs.com/virus-and- ... JS/Clicker. Ještě by mne ale zajímalo co znamená ve výsledku to "Vyléčeno". Znamená to to, že byl vyléčený počítač a nebo pouze nějaký soubor který byl asi tím virem nakažený a nyní by už neměl být nebezpečný? Je také zajímavé, že na té španělské stránce uvádí, že postižené platformy jsou Windows XP/2000/NT/ME/98/95, ale já mám Windows 7.

Re: Virus JS/Clicker

Napsal: 23 led 2014 18:37
od JaRon
- vyleceno - znamena, ze PC je cisty, v Tvojom pripade vylieceny subor
- tento virus je stary, t.j. aj clanok bol pisany, ked w7 este nebol ,,, rokmi pribudaju iba rozne varianty, ale stale je to jedna rodina - javascript virus

Re: Virus JS/Clicker

Napsal: 23 led 2014 20:23
od vlazy
JaRon píše:v Tvojom pripade vylieceny subor
Možná hloupá otázka ale znamená to to, že když bych ten soubor který je nyní ve virovém trezoru nechal obnovit, tak mi žádná hrozba tím nehrozí a ani případný nový test by ho nenašel jako zavirovaný? Je ale otázkou jestli by to mělo nějaký smysl např., že mi může být v počítači ještě někdy k něčemu dobrý nebo užitečný.

Re: Virus JS/Clicker

Napsal: 27 led 2014 08:06
od JaRon
subor bol vylieceny presunutim do trezora - tam je v bezpeci a Ty radsej ziadne pokusy s obnovenim nerob :!: