Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

BSOD, různé chyby, minidump přiložen

V tomto fóru se řeší problematika modré smrti - BSOD

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
mumuk
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: 29 črc 2012 12:55

Re: BSOD, různé chyby, minidump přiložen

#16 Příspěvek od mumuk »

Právě jsem chtěl pustit RealTemp a Prime95, Prime jel cca. 3 minuty, teploty byly pod 65°C a najednou BSOD 0x00000124 - http://leteckaposta.cz/561067704
Potom už se PC ani nerestartovalo, prostě vyplo...
Takt CPU jsem snížil zpět, ale bojím se pouštět Prime znovu. Zjistíte z toho posledního dumpu něco?
Moc děkuji, tenhle poslední BSOD mě hodně vystrašil.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BSOD, různé chyby, minidump přiložen

#17 Příspěvek od Rudy »

Toto vypadá na problém samotného systému. Může to způsobovat i virus. Dejte log ComboFix.
Stahnete a ulozte nejlepe na plochu ComboFix: http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe

pote spustte aplikaci pod uctem s administratorskym opravnenim

hned po startu se zobrazi obrazovka s licencnimi podminkami, pokracujte kliknutim na tlacitko Ano.

v klidu si postavte na kafe (cela akce trva cca. 5-10 minut, nekdy i dele - dle toho, o jak rychly stroj se

jedna a kolika soubory se skener bude muset prodirat), behem skenu se nepokousejte spoustet zadne jine

aplikace ani nic jineho

behem skenovani nepropadejte panice, vas stroj muze byt restartovan (predevsim pri prvni aplikaci skeneru)

upozorneni: pokud pouzivate antispyware s rezidentnim stitem, prepnete jeho rezidentni stit do Install Mode,

pripadne jej po dobu skenu uplne deaktivujte, protoze dochazi pri skenu a vymazu pripadneho malware k

nezadoucim kolizim s rezidentem antispyware
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: BSOD, různé chyby, minidump přiložen

#18 Příspěvek od MiliNess »

Jedná se o chybu WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR - GCACHEL2_ERR_ERR (Proc 2 Bank 5), tedy jasná hardwarová chyba, konkrétně obecná chyba cache L2, třetího jádra procesoru.
Tedy vnitřní chyba procesoru. Vzniká buď následkem nestability CPU běžícím na velmi vysoké frekvenci, přehříváním CPU nebo závadou CPU (např. v důsledku zvýšení napájecího napětí CPU)
Ty minulé chyby budou taktéž následkem přetaktování. Buď paměťové moduly běží na vysoké frekvenci, máš nastaveno blbé časování nebo dochází např. k chybám překladu adres v důsledku chybování procesoru.
Prostě se rozmysli, jestli je pro tebe výhodnější stabilní operační systém nebo se smíříš s občasným pádem operačního systému a bude tě hřát fakt, že ti běží procesor na 4,5 GHz.
To, že procesor běžel stabilně na této frekvenci nějakou dobu neznamená, že tak poběží věčně. Pokud se zvyšováním frekvence zvyšuješ i napětí, posíláš ho de facto do kytek.

Pokud mi nevěříš, mrkni se do systémového protokolu událostí, budeš tam mít chybové zprávy od WHEA loggeru.
To by bylo z mé strany vše.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

mumuk
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: 29 črc 2012 12:55

Re: BSOD, různé chyby, minidump přiložen

#19 Příspěvek od mumuk »

MiliNess píše:Jedná se o chybu WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR - GCACHEL2_ERR_ERR (Proc 2 Bank 5), tedy jasná hardwarová chyba, konkrétně obecná chyba cache L2, třetího jádra procesoru.
Tedy vnitřní chyba procesoru. Vzniká buď následkem nestability CPU běžícím na velmi vysoké frekvenci, přehříváním CPU nebo závadou CPU (např. v důsledku zvýšení napájecího napětí CPU)
Ty minulé chyby budou taktéž následkem přetaktování. Buď paměťové moduly běží na vysoké frekvenci, máš nastaveno blbé časování nebo dochází např. k chybám překladu adres v důsledku chybování procesoru.
Prostě se rozmysli, jestli je pro tebe výhodnější stabilní operační systém nebo se smíříš s občasným pádem operačního systému a bude tě hřát fakt, že ti běží procesor na 4,5 GHz.
To, že procesor běžel stabilně na této frekvenci nějakou dobu neznamená, že tak poběží věčně. Pokud se zvyšováním frekvence zvyšuješ i napětí, posíláš ho de facto do kytek.

Pokud mi nevěříš, mrkni se do systémového protokolu událostí, budeš tam mít chybové zprávy od WHEA loggeru.
To by bylo z mé strany vše.
Snížil jsem takt na 4.2GHz a už mám 4. den bez BSOD... Doufám, že už se to znovu nebude vyskytovat. To o něco pomalejší render videí apod. za tu stabilitu stojí :)
Děkuji moc za pomoc, vážím si toho :thumbsup:

MiliNess
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 4144
Registrován: 15 říj 2009 18:15
Bydliště: Cheb

Re: BSOD, různé chyby, minidump přiložen

#20 Příspěvek od MiliNess »

I za kolegu - nemáš zač, rádi pomůžeme.
Pokud jste s naší pomocí spokojeni, můžete nás podpořit. Informace zde

Zamčeno