Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Opakované dotazy na stejné připojení už povolené aplikace

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
europoint
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: 04 črc 2012 08:25

Opakované dotazy na stejné připojení už povolené aplikace

#1 Příspěvek od europoint »

Dobrý den, potřebuji poradit.
Apliaci používám mnoho let, nyní na novém počítači se však objevil malý problém.
Windows 64 Professional SP1 CZ a poslední verze včetně všech aktualizací ESS 52912.
Na počítači je předinstalován Office Starter. Po jeho spuštění se z virtuální mechaniky Q pokusí o připojení Offspoon.exe a ať dělám co dělám, firewall přestože si pamatuje (v nastavení je aplikace zobrazena jako povolená bez upřesňujících podmínek), že jsem ji povolil, tak se opakovaně dotazuje, zda ji může nechat připojit.
Jedná se vždy o tu stejnou aplikaci Offspoon.exe, která je povolená, ale firewall se stále dokola dotazuje, zda ji může nechat připojit. Takže po jednom spuštění Wordu mi několikrát vyskočí dotaz na připojení a přestože mám zaškrtnuto pamatovat si a připojení jde vždy na stejnou IP adresu.

Firewall si umím nastavovat - s žádnou jinou aplikací problém nemám, jen s Office Starter 2010. Po jednom spuštění Office Starter mi v podmínkách firewallu přibude až 20 zcela totožných pravidel pro Offspoon.exe (vždy dám zapsat pravidlo a povolit) a po dalším spuštění další. Winwordc.exe a excel z těchto ofisů se chovají stejně.

V čem může být problém? Co dělám špatně? Existuje způsob, jak firewal přesvědčit, že se tyto aplikace můžou připojovat bez dotazovaní na opakované stejné povolení? Office starter je pro mně díky tomu zcela nepoužitelný, protože když nejsem přihlášený jako správce, nejen že musím zadat heslo správce pro povolení pravidla, ale stále klikat a povolovat to stejné již povolené připojení.
Edit: Když jsem přihlášený jako správce, tak samozřejmě heslo zadávat nemusím, ale firewall se chová naprosto totožně.

Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: Opakované dotazy na stejné připojení už povolené aplikac

#2 Příspěvek od Johny_ESET »

Ahoj,
problém je právě v tom, že aplikace se nachází na virtuální mechanice. V takovém případě nedokáže firewall jednoznačně určit cestu. Respektive, systémově může být cesta k aplikaci při každém spojení unikátní. Řešením by mělo být umístit aplikaci např. na USB médium s pevnou cestou nebo lokálně přímo na disk počítače. Přímo v nastavení firewallu toto ošetřit nelze.
Johny

europoint
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: 04 črc 2012 08:25

Re: Opakované dotazy na stejné připojení už povolené aplikac

#3 Příspěvek od europoint »

Dekuji za odpoved a osvetleni pricin chovani firewallu, instalaci Office Starter prenest na USB jde, ale virtualni mechanika (z principu funkce predinstalovaneho Office) vzdy zustava - zbavit se ji nejde at uz je Office nainstalovan kamkoliv. Prekvapuje me, ze s tim Eset ma problem (v souvislosti s Office) - desim se chvile, kdy zakoupim plnou verzi Office a budu se kvuli tomu muset vzdat Esetu a prejit na CPF.

Odpovědět