Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

chyba při načítání DVD/CD

V tomto fóru se řeší problematika modré smrti - BSOD

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
odnra
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 07 dub 2012 18:57
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

chyba při načítání DVD/CD

#1 Příspěvek od odnra »

Ahoj,

mám docela dost velký problém, dnes jsem asi před půl hodinou byl na druhém PC a pracoval jsem s některými soubory (např. outlook,...) a najednou z ničeho nic mi spadl celý počítač a zobrazila se mi modrá obrazovka a dole se mi přičítal čas a pak se jakoby celý počítač až se načetlo do 100 tak se mi zapl, ale při načítání se napsalo "chyba při načítání DVD/CD" a pak s tí nešlo nic dělat, počítač sem vypl a několikrát i zrestartoval, ale pořád to samé. Předem děkuji za případné rady.



Ondřej Pavelka

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba při načítání DVD/CD

#2 Příspěvek od Vrtule »

Zdravím,

zatím mám dvě otázky, jejichž zodpovězení by mohlo pomoci blíže diagnostikovat problém:
1) Je v CD/DVD mechanice toho počítače vloženo nějaké médium? Pokud ano, zkuste jej vyjmout a počítač restartujte.
2) Kdy přesně se ta chyba objeví? Je před ní vidět třeba logo Windows (které se objevuje vždy během startu operačního systému)? Dochází k ní až po proběhnutí POST sekvence (počítač při této sekvenci obvykle vypisuje nějaké informace o svém hardware, popř. zobrazuje logo svého výrobce)?

odnra
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 07 dub 2012 18:57
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba při načítání DVD/CD

#3 Příspěvek od odnra »

Žádné médium nebo tak něco na PC není napojené.


Chyba se objeví, když vypisuje nějaké informace o svém hardwaru, když logo Windows ještě nebylo zobrazeno.

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba při načítání DVD/CD

#4 Příspěvek od Vrtule »

Hm, dokázal byste tu obrazovku (s těmi informacemi o HW, kdy to vypíše ten problém) vyfotografovat/opsat?

odnra
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 07 dub 2012 18:57
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba při načítání DVD/CD

#5 Příspěvek od odnra »

To už asi nee, protože jsem dal kámošovi to PC aby se na něho podíval, bydlí skoro vedle mě. Ale když se normálně spouští počítač tak jak se ukáže to s tím abyses mohl dostat do BIOSU pomocí tlačítka DELETE tak hned potom se rychle načítají nebo ukazují nějaké data a
pak se hnedka přepne obrazovka do toho jak se načítá windows

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba při načítání DVD/CD

#6 Příspěvek od Vrtule »

Aha... a ten problém se objevil při vypisování těch různých dat... To u (alespoň podle mého názoru) napovídá na nějaké selhání hardware.

Pokud se vašemu kamarádovi s tím podaří něco udělat, byli bychom vděční, kdybyste sem pak napsal, co s tím udělal.

odnra
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 07 dub 2012 18:57
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba při načítání DVD/CD

#7 Příspěvek od odnra »

Dobře zeptám se ho :) . Ale já bych asi šel do BIOSU a tam bych vypl DVD/CD mechaniku, pokud too jde, jinak zatím nevím.

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba při načítání DVD/CD

#8 Příspěvek od Vrtule »

odnra píše:Dobře zeptám se ho :) . Ale já bych asi šel do BIOSU a tam bych vypl DVD/CD mechaniku, pokud too jde, jinak zatím nevím.
Ano, to jsem chtěl právě navhrnout. Také mě nic dalšího nenapadá.

odnra
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 07 dub 2012 18:57
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba při načítání DVD/CD

#9 Příspěvek od odnra »

Takže ten kámoš zjistil, že spadla celá "fat tabulka" a tím pádem se vlastně nemohlo ni načíst. Pomocí nějakého programu našel nějaké data (emailové adresy, ...), ale nemohl se právě dostat do hlavního disku C na kterém byl nainstalovaný windows a takové věci. Do druhého disku D se mohl dostat a vše fungovalo. Teď musí přeinstalovat celý DOS a nainstalovat zase windows. To je zatím všecko. :)

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba při načítání DVD/CD

#10 Příspěvek od Vrtule »

Tomu úplně nerozumím, ale budiž.

Pokud se vám na C poškodila tabulka FAT (což mi přijde vzláštní, protože už dlouhou dobu je obvyklé používat na pevných discích souborový systém NTFS... a poškození tabulky FAT na pevném disku neovlivňuje schopnosti načíst CD/DVD), tak z toho disku půjdou zachránit jen útržky dat. Některé programy (například Recuva) dokáží rozpoznat typ souboru na základě podoby jeho obsahu. Ale technika obnovy je to velmi nespolehlivá už ze svojí podstaty a z faktu, jak souborvý systém FAT (a i NTFS) data na disk ukládá.

odnra
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 07 dub 2012 18:57
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba při načítání DVD/CD

#11 Příspěvek od odnra »

Dobře, děkuji Vám za odpovědi.

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba při načítání DVD/CD

#12 Příspěvek od Vrtule »

Není zač.

Zamčeno