Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

facebookmail.com phishing??

http://www.hoax.cz

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
chaton
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 28 bře 2012 10:11

facebookmail.com phishing??

#1 Příspěvek od chaton »

Dobrý den,

přišel mi tenhle e-mail, bohužel jsem neprozřetelně klikla na odkaz v něm a změnila heslo. Následně jsem se na facebook přihlásila přes oficiální stránky a změnila heslo znovu, ale došlo mi opět potvrzení z adresy facebookmail.com (viz níže)
Mám obavy, že se teď někdo naboural na můj fb účet/počítač (phishing).. dá se s tím něco dělat? Nebo jde o oficiální potvrzení facebooku?
Moc děkuju za odpověď! Jsem z toho děsně nervózní :-(

Od: Facebook <notification+mp5wv57_@facebookmail.com>

Předmět: Přihlášení k Facebooku z neznámého zařízení z místa Pisek, JC, CZ (IP adresa = ...)

Datum: 28.3. 2012, 09:06 - dnes v 09:06

Milý uživateli,

Z nového neznámého zařízení bylo provedeno přihlášení k vašemu účtu na Facebooku (28. březen 2012 v 0:06) z Pisek, JC, CZ (IP adresa = ...).(Poznámka: Tato lokalita je určena na základě údajů ISP či poskytovatele bezdrátových služeb.)

Byli jste to vy? Pokud ano, můžete zbytek e-mailu ignorovat.

Pokud jste to nebyli vy, zabezpečte informace o svém účtu na Facebooku kliknutím na následující odkaz:
hxxps://www.facebook.com/checkpoint/checkpointm ... n=LQxCP72l

Chcete-li zjistit, jak vám tato upozornění o přihlášení mohou pomoci ochránit váš účet, přejděte na stránky centra nápovědy: hxxp://www.facebook.com/help/?topic=loginnotifications. <BR>Poznámka: Společnost Facebook nikdy nevyžaduje, abyste své přihlašovací údaje posílali prostřednictvím e-mailu.

S přáním pěkného dne,
Tým Facebooku

Od: Facebook <password_change+mp5wv57_@facebookmail.com>

Předmět: Změna hesla na Facebook

Datum: 28.3. 2012, 10:24 - dnes v 10:24

Dobrý den, uživateli ,

nedávno jste změnili své heslo na Facebooku – 28. březen 2012 v 10:24.
Z bezpečnostních důvodů bylo toto upozornění odesláno na všechny e-mailové adresy, které jsou přidruženy k vašemu účtu.

Pokud jste heslo neměnili, mohl se váš účet stát obětí phishingového útoku.
Klikněte na tento odkaz, abyste opět získali přístup ke svému účtu:
hxxps://www.facebook.com/checkpoint/checkpointm ... n=MiG9BYWd

Heslo bylo změněno z této lokality:
Pisek, JC, CZ (IP adresa = )

S přáním pěkného dne,
Tým Facebooku
Naposledy upravil(a) vyosek dne 03 dub 2012 20:44, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Z bezp. duvodu znefunkcneny linky

Uživatelský avatar
Marek-26
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1000
Registrován: 16 pro 2006 15:53
Bydliště: Brüx/Praha

Re: facebookmail.com phishing??

#2 Příspěvek od Marek-26 »

Dobrý den,
@facebookmail.com je legitimní email služby FaceBook, takže nemusíte mít strach :)

Marian55
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: 02 kvě 2013 12:59

Re: facebookmail.com phishing??

#3 Příspěvek od Marian55 »

Mam otazku, preco je v tych mailoch odkaz na hxxps:\\..? :?: vidim to prvykrat tak ma to len zaujima :)

Márty84
VIP
VIP
Příspěvky: 21679
Registrován: 05 pro 2009 20:08
Bydliště: Ostrava

Re: facebookmail.com phishing??

#4 Příspěvek od Márty84 »

Marian55 píše:Mam otazku, preco je v tych mailoch odkaz na hxxps:\\..? :?: vidim to prvykrat tak ma to len zaujima :)
Zdravim :)

Podivejte se na ten prvni prispevek dolu.
Naposledy upravil vyosek dne 03 dub 2012 21:44, celkově upraveno 1
Z bezp. duvodu znefunkcneny linky
Moderator to upravil, aby na to nejaky nestastnik omylem nekliknul a nezaviroval si pc, kdyby slo o skodlivy odkaz :wink:

A protoze je tema uz vic nez rok stare, rovnou ho uzaviram.

:closed:
Pokud máte dotaz, který není určen pro veřejnost, můžete mi napsat na mail marty84zavináčforum.viry.cz

Možnost podpořit naše fórum https://platba.viry.cz/payment/

Z časových důvodů teď budu na fóru méně často. V případě delšího čekání na odpověď kontaktujte prosím některého z kolegů (většina má mailovou adresu ve svém podpisu).

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: facebookmail.com phishing??

#5 Příspěvek od Pavuk29 »

Zas je tu niekto aktivny a vytahuje kostlivcov zo skrine?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Zamčeno