Stránka 1 z 1

Nestartuje PC - při startu problikne

Napsal: 29 led 2012 18:53
od Basfot
Ahoj, mám problém se startem PC. Odešel mi zdroj, tak jsem koupil nový, který mi to v pohodě musí utáhnout. Měl jsem 550W a a teď mám 500W. Jak mi odešel ten 550W, tak jsem zkoušel mnohem slabší zdroje okolo 400W a PC se v pohodě rozběhl, ale to jen tak bokem. PC jsem měl pár měsíců odpojený, když jsem neměl zdroj a teď jak jsem zapojil onen nový, tak mi nechce nastartovat.
Po stisku tlačítka start na předním panelu všechno problikne, včetně předního panelu, větráčky se roztočí a během sekundy to ihned přestane. Po druhém stisku tlačítka start už to nereaguje, musím odpojit zdroj(jenom vypnu zapnu tlačítko na zdroji) a pak to udělá znovu to samé. Po připojení blikají ledky u zapojeného UTP a svítí zelená LEDka na desce. Zapojení jsem kontroloval několikrát a už nevím co s tím. Můžete mi nějak pomoct? Díky.

Re: Nestartuje PC - při startu problikne

Napsal: 29 led 2012 19:09
od Rudy
Zdravím!
Máte-li možnost, vyzkoušejte zdroj v jiném PC. Pokud se bude chovat stejně, reklamujte.

Re: Nestartuje PC - při startu problikne

Napsal: 02 úno 2012 20:18
od Basfot
Na jiném PC bohužel zdroj funguje. :-(

Re: Nestartuje PC - při startu problikne

Napsal: 02 úno 2012 20:51
od Rudy
Zkuste očesat PC na min. konfiuraci, tzn pouze zákl. deska, CPU, RAM a grafika (kromě zdroje). Toho dosáhnete tak, že odpojíte od napájení všechny mechaniky a ze zákl. desky vyjmete všechny vložené karty, kromě grafické. Pokud pak PC spustíte, je chyba na některé odpojené komponentě. Jejich postupným připováním pak zjistíte, která komponenta je vadná. V případě, že PC ani potom nelze nastartovat, je chyba pouze na základní desce, příp. připojené komponentě.

Re: Nestartuje PC - při startu problikne

Napsal: 12 úno 2012 14:40
od Čarls
Zkontrolovat Propojku na reset Biosu
Jinak jen doplním Ruddyho
Zkuste vytahnout kabely od tlačítek na bedně a proměřit zda není něco špatně občas se to stává vadný kablík k tlačítkům na bedně jde do kostry
pak zkusit nastartovat bez zapojených tlačítek (zkratovat piny na ZD pro tlačítko start ale jen krátce Pokud nevíte o co jde servis)
Překontrolujte zda mate zapojeny všechny kabely a to zda jsou doraženy jak mají být
Spustit Pc jen v zakladu to jest bez mechanik pevného disku a ostatních věci měl by jste se dostat do biosu zkontrolovat napajecí napětí v biosu

Co máte za ZD v PC??