Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nejede PC

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
lybbor
2. Stupeň Varování
Příspěvky: 191
Registrován: 13 kvě 2008 20:09
Bydliště: Ostrava

Nejede PC

#1 Příspěvek od lybbor »

Zdravím všechny potřebují poradit. Ráno jsem vypnul PC odpoledne po zapnutí mi PC načetl částečně bios (velikost procesoru, druh graf karty a velikost DDR). Pak to ale ve skříni zapíska jednou a PC se celý vypne. Zkoušel jsem postupně vyměnit Grafiku poodpojovat HDD vytáhnul na 30min baterii ale chyba se opakuje stále.Jednou mi najel celý bios a zeptalo se mě jak chci PC spustit zadal jsem spustit poslední známa konfigurace zase to ale zapískalo a vyplo se. Kamarád mi poradil že to mohe být vadné trafo. Co vy na to pani doktoři? Děkuji

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejede PC

#2 Příspěvek od Pavuk29 »

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

lybbor
2. Stupeň Varování
Příspěvky: 191
Registrován: 13 kvě 2008 20:09
Bydliště: Ostrava

Re: Nejede PC

#3 Příspěvek od lybbor »

Už jsem to asi vyřešil. Zdroj je v pořádku. Ale zjistil jsem že mám na držáku chladiče ulomenou jednu packu kteá přitahuje chladič k procesoru.Když jsem na to ulomené místo přitlačil tak se PC rozjel.Zítra koupím nový držák vyčistím patici na procesoru a uvidím jestli je to OK.
Moc díky za odkaz na pípání hledal jsem ho ale nenašel dost dobrá věcička.

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejede PC

#4 Příspěvek od Pavuk29 »

lybbor píše:Už jsem to asi vyřešil. Zdroj je v pořádku. Ale zjistil jsem že mám na držáku chladiče ulomenou jednu packu kteá přitahuje chladič k procesoru.Když jsem na to ulomené místo přitlačil tak se PC rozjel.Zítra koupím nový držák vyčistím patici na procesoru a uvidím jestli je to OK.
Moc díky za odkaz na pípání hledal jsem ho ale nenašel dost dobrá věcička.
Nemas za co, chladenie vie niekedy sposobit srandovne veci. Ja som raz pohodil NTB na gauc, trosku mu upchalo otvory, odkial si cuckal vzduch a vysledkom bola kraaaasna duhova obrazovka, uz som si myslel, ze mam po monitore... prehriata grafika.
Ak bude este nieco blbnut, kludne napis. :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

lybbor
2. Stupeň Varování
Příspěvky: 191
Registrován: 13 kvě 2008 20:09
Bydliště: Ostrava

Re: Nejede PC

#5 Příspěvek od lybbor »

Krásne ráno všem.
Tak problém vyřešen opravdu to bylo tím uvolněným chladičem. Mám ale jiný problém na který nemohu přijít.
Po vytažení baterky se bios nastavil do originálního nastavení. Bios mám AMIBIOS NEW version 3.31a. Po spuštění PC se načte bios vypíše mi to vše co mám v PC jako velikost DDR, velikost procesoru, typ grafické karty a všechno ostatní že je OK. Pak by se měl rozjet Windows ale místo toho je tmavá obrazovka a v levém horním rohu bliká - Systém se rozjede až za minutu pokud nechci čekat tak musím zmáčknout enter pak teprve najíždí systém. Před touto poruchou jsem zapnul PC všechno se načetlo a pak se hned rozjížděl systém.
Nepřišel jsem na to kde mám nastavit aby se nemusel mačkat Enter.
Poraďte prosím kde to nastavit. Děkuji :all_coholic:

j3šť3r
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 451
Registrován: 25 čer 2007 01:15
Bydliště: M. Boleslav

Re: Nejede PC

#6 Příspěvek od j3šť3r »

Dobre rano.
Bios se nam resetoval. Podivejte se po nastaveni poradi bootovani. Jestli bude na prvnim miste bude boot z LAN nebo neco podobneho, tak to prehodte na harddisk.

edit:
našel jsem popis vaseho biosu - mela by to byt v BOOT > Boot Device Priority
Naposledy upravil(a) j3šť3r dne 02 črc 2011 08:35, celkem upraveno 1 x.

lybbor
2. Stupeň Varování
Příspěvky: 191
Registrován: 13 kvě 2008 20:09
Bydliště: Ostrava

Re: Nejede PC

#7 Příspěvek od lybbor »

Pořadí Bootovani mám C kde mám systém, pak D a třetí mechaniku 1

j3šť3r
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 451
Registrován: 25 čer 2007 01:15
Bydliště: M. Boleslav

Re: Nejede PC

#8 Příspěvek od j3šť3r »

Hm, "Boot From Network" (přímo v menu boot) je na dissabled ?
Případne, jestli muzete, to vyfotte. Nebo alespon opopiste (hlavne menu boot).

lybbor
2. Stupeň Varování
Příspěvky: 191
Registrován: 13 kvě 2008 20:09
Bydliště: Ostrava

Re: Nejede PC

#9 Příspěvek od lybbor »

tady to je ten Boot network jsem tam vůbec nenašel
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Bohužel je to focené mobilem

lybbor
2. Stupeň Varování
Příspěvky: 191
Registrován: 13 kvě 2008 20:09
Bydliště: Ostrava

Re: Nejede PC

#10 Příspěvek od lybbor »

Zjistil jsem že když zmačknu v biosu levý shift + F10 tak se mi ukáže nastavení Network ale nevím co a jak tam mám nastavit

j3šť3r
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 451
Registrován: 25 čer 2007 01:15
Bydliště: M. Boleslav

Re: Nejede PC

#11 Příspěvek od j3šť3r »

Dost se to lisi od mnou nalezeneho popisu (stejna verze biosu na ruznych deskach vypada casto jinak).

Jestli pri vyberu bootu (Lshift+F10) je na 1. miste network, tak se to snazi najet z nej.
Bohuzel, pokud je nastaveno "boot device select" primo z disku, tak uz me nic nenapada, zvlast jestli v tam neni podpora LAN nikde naznacena. Mohl byste ofotit i to?

lybbor
2. Stupeň Varování
Příspěvky: 191
Registrován: 13 kvě 2008 20:09
Bydliště: Ostrava

Re: Nejede PC

#12 Příspěvek od lybbor »

Tady to je když v tom nastavení něco změním tak mi vyskočí tabulka kde je na prvním místě Boot přes internet
Obrázek

Je ale zajimavé že před resetem biosu mi to jelo v pohodě.

j3šť3r
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 451
Registrován: 25 čer 2007 01:15
Bydliště: M. Boleslav

Re: Nejede PC

#13 Příspěvek od j3šť3r »

Ja bych se podival do "Boot Order", co ukaze (staci vypsat moznosti). Ale hlavne me zajima "advanced bios features">"boot device select", jestli tam ten sitovy start neni nekde schovany.

lybbor
2. Stupeň Varování
Příspěvky: 191
Registrován: 13 kvě 2008 20:09
Bydliště: Ostrava

Re: Nejede PC

#14 Příspěvek od lybbor »

Pokud něco změním v nastavení Networku tak po restartu se to nastaví stejně jak to bylo zkoušel jsem dát F4 to je jako save a taky esc ale ani jednou tam nezůstalo to co jsem změnil nastavením

lybbor
2. Stupeň Varování
Příspěvky: 191
Registrován: 13 kvě 2008 20:09
Bydliště: Ostrava

Re: Nejede PC

#15 Příspěvek od lybbor »

advanced bios features">"boot device select" mám čtyři řádky
1) HDD 0 píšu to ve zkratce jsou tam čísla celého HDD
2)Mechanika
3)HDD 1
4)Try Other Boot Devices mam Yes Zkoušel jsem dát NO pořád stejné

V tom BOOT ORDER mám tyto čtyři možnosti zkoušel jsem už všechny možnosti vždy se to ale vrátilo na tu první možnost
PnP/BEV(BBS)
ROM Disable
Int 18h
Int 19h

Máte semnou dost nervy.

Zamčeno