Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Router - TP-Link TL-R402M a jeho Firewall

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
matr
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 75
Registrován: 03 říj 2008 16:35

Router - TP-Link TL-R402M a jeho Firewall

#1 Příspěvek od matr »

Dobrý den,doufám že jsem ve správném topicu :oops:
Zajímala by mne účinost firewallu vestavěného v routerech této firmy.Názor odborníka ale hlavně jak to nastavit aby to plnilo svůj účel.Tuším že by to vydalo na samostatný článek.Tak alespoň základní rady a informace pro laika jak s tímto firewallem zacházet.Případně nějaký odkaz pro počítačové tatary jak zacházet s tímto firewallem.
Děkuji za odpověď.
Martin

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Router - TP-Link TL-R402M a jeho Firewall

#2 Příspěvek od sudanec »

Zdravim,
ak ide o domacu siet a nemate specificke poziadavky (napr. IPSEC cez NATko, nejake specialne porty potrebujete forwardovat/nechat otvorene/whatever), nechajte ho tak ako prisiel - on spravi svoju robotu, dolezite je mat este firewall aj na kazdom pocitaci. Na ten v pocitaci potom mame navod :)
Obrázek

matr
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 75
Registrován: 03 říj 2008 16:35

Re: Router - TP-Link TL-R402M a jeho Firewall

#3 Příspěvek od matr »

Děkuji za Vaši odpověď
Na počítači nic specielního nepoužívám,jde o domácí síť,jen mě zajímá jak z tohoto firewallu vymáčknout maximum a co nastavit.Nechám to tedy tak.Pokud máte chuť a čas měl bych ještě pár dotazů ohledně nastavení firewallu.K čemu slouží a jak nastavit toto

Enable IP Address Filtering
Default IP Address Filtering Rules:

volba-Allow the packets not specified by any filtering rules to pass through the router

volba- Deny the packets not specified by any filtering rules to pass through the router

a ještě jedno nastavení

Enable MAC Address Filtering
Default MAC Address Filtering Rules:

volba-Allow these PCs with enabled rules to access the Internet
volba- Deny these PCs with enabled rules to access the Internet


Pokud bude odpověď rozsáhlejší nebo můj dotaz blbej nebudu se zlobit pokud to dál nebudem řešit.Nerozumím tomu tak můj dotaz berte z rezervou :oops: Děkuji Vám za váš čas a rady.
Martin

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Router - TP-Link TL-R402M a jeho Firewall

#4 Příspěvek od sudanec »

Ide o filtrovanie pristupu do siete podla IP adries a MAC adries. V podstate je to zmysluplna vec, ale nie doma, kde mate pod kontrolou, kto do routru pichne kabel a mate dobre zabezpecenu wifi.
Obrázek

matr
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 75
Registrován: 03 říj 2008 16:35

Re: Router - TP-Link TL-R402M a jeho Firewall

#5 Příspěvek od matr »

OK.Děkuji za odpověd
Martin

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: Router - TP-Link TL-R402M a jeho Firewall

#6 Příspěvek od sudanec »

Niet zac.
Obrázek

Zamčeno