Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

CHKDSK

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Moody
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: 31 bře 2011 16:23

CHKDSK

#1 Příspěvek od Moody »

Dobrý den , mám menší problém . Dnes okolo 20:00 jsem zapl PC a když jsem se přihlásil ke svému účtu , tak mi naběhl explorer.exe , ale PC hodil BSOD. nestihnul jsem ji ani jednou vyfotit. Tak mám puštěné PC v nouzovém režimu a provedl jsem CHKDSK. Problém je v tom , že CHKDSK pracuje , ale vždy se sekte v 51% a vypne se . Je jedno jestli se pustí ještě před načtením systému nebo v nouzovém režimu.

v nouzovým vše jede v pohodě , teď právě jsem v nouzáku ,dokončil manuálně CHKDSK a žádná chyba nenalezena , ještě zkusím restartovat , ale podle mně se poškodily nějaké systémové soubory , které se potom načítají v normálním režimu a proto těch 10 sec. drží a pak naskočí BSOD..

tak jakto že to v nouzáku jede? ještě ráno PC fungoval , doopravdy si to už nedokážu vysvětlit.. . maximálně můžu vyfotit (pokud se mi to povede ) tu BSOD , kterou to háže když se pokouší systém načíst explorer + ostatní věci.. :(
Předem děkuji za rady :worship:

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: CHKDSK

#2 Příspěvek od Rudy »

Zkuste v nouz. režimu spustit HDTune: http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... g/hd-tune/ . Poslední záložka je Error Scan, tu rozklikněte a spusťte skenování. Je to trochu sofistikovanější checkdisk.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CHKDSK

#3 Příspěvek od Vrtule »

Zdravím,

při BSOD se obvykle údaje o stavu systému při pádu zapisují buď do složky C:\Windows\Minidump, nebo do souboru C:\Windows\memory.dmp. Zkuste se podívat, jestli ve složce nejsou nějaké .dmp sioubory, nebo zda soubor memory.dmp neexistuje. Pokud ano, někam je uploadněte, nebo mi je pošlete na mail vrtulex@seznam.cz.

Obdobné problémy s BSOD mělo před časem několik lidí z mého okolí, kteří používali antivirus Avira. Tehdy jsem zjistil, že za tím vším stojí jeden ovaldač toho produktu. Posílal jsem Aviře všechny nalezené informace, které by jim mohly pomoci problém odstranit, ale dodnes nevím, jak to všechno dopadlo. Pokud byste tedy používal antivirus od Aviry, tak napište, pak by bylo možné zkusit můj postup, který problém řešil.

Jinak s CHKDSK jsem míval podobné problémy jako vy. Dostal se někam k 50 % a pak náhle skončil. Zjistil jsem, že důvodem jeho pádu je nedostatek paměti. Zřejmě byla (a možná ještě je) v samotném programu nějaká chyba, která za určitých podmínek přeroste v alokaci veškeré možné paměti a následný pád aplikace.

Moody
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: 31 bře 2011 16:23

Re: CHKDSK

#4 Příspěvek od Moody »

tak bootnul jsem Windows 7 Instalační CD a dal jsem opravit problémy . Niný PC běží v normálním režimu bez problému , jen se víc vytěžuje procesor a není prý žádné nainstalované zvukové zařízení...

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CHKDSK

#5 Příspěvek od Vrtule »

Zdravím,

ano, oprava systému může pomoci. Během ní se obvykle přepíše obsah registrů hodnotami těsně po instalaci systému, což znamená, že se ztrácí seznam nainstalovaných aplikací (obvykle to moc nevadí) a také například ovladačů (proto asi problém s tím zvukovým zařízením).

Moody
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: 31 bře 2011 16:23

Re: CHKDSK

#6 Příspěvek od Moody »

dobře , děkuji za rady , právě teď mám celkový zmatek v systému , comodo teď nějak blbne po té opravě + se spouští po startu nějaká konzole runatonce.. :| takže uvidím co udělá přeinstalace ovladačů MB.

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CHKDSK

#7 Příspěvek od Vrtule »

Zkuste asi přeinstalovat i Comodo. Jestli mu něco zmizelo z registru, není divu, že se chová netypicky.

Moody
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: 31 bře 2011 16:23

Re: CHKDSK

#8 Příspěvek od Moody »

a bohužel C:\Windows\Minidump ani C:\Windows\memory.dmp se na mém PC nenachází..

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CHKDSK

#9 Příspěvek od Vrtule »

No, pokud už vše funguje normálně (po přeinstalování ovladačů, případně dalších programů), tak bych ty .dmp soubory už neřešil. Můžete ještě projet disk pomocí programu HD Tune (je tam záložka Error Scan), který dokáže detekovat vadné bloky na disku (viz Rudyho příspěvek).

Zamčeno