Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

ESET Smart Security 5

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
StrejdaProšek
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 650
Registrován: 22 srp 2011 09:26

Re: ESET Smart Security 5

#46 Příspěvek od StrejdaProšek »

Nabuchodonozor67: Ahoj už seš asi 5 člověk, který si stěžuje na stejné věci co jsem zatím měl možnost přečíst.

Nabuchodonozor67
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 17 zář 2011 21:28

Re: ESET Smart Security 5

#47 Příspěvek od Nabuchodonozor67 »

Nazdar a dík za odpoveď!No ale ono to je všetko pravda.Mňa to dosť zaskočilo!Buď to ešte nedotiahli alebo fakt ako som už čítal na mnohých fórach,že Eset jednoducho zaspal na vavrínoch!Veď vypustiť niečo takéto do sveta a ešte za to pýtať 50€ je vrchol!Fakt ma vytočili!Asi nakoniec kúpim licenciu na už spomínaný Norton 2012.Nemal som s ním nikdy problém.A vieš čo je sranda?Vo virtuálnom počítači som si nechal Eset 5 antivírus a už mi robí podobné veci...takže náhoda to isto nebude!!!Ale keď "pánom"z Esetu človek napíše aké má problémy tak buď sa vôbec neozvú,alebo všemožne hádžu chybu na majiteľa kompu...Pekný prístup len čo je pravda! :o Hlavne že sa balia na reklame a chvália starými oceneniami ešte z čias niekdajšej slávy.

StrejdaProšek
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 650
Registrován: 22 srp 2011 09:26

Re: ESET Smart Security 5

#48 Příspěvek od StrejdaProšek »

Eset už má to nejlepší podle mého názoru za sebou.
PS: S tím Nortonem si myslím, že bys neprohloupil a zvlášť pokud seš na něj navyklej :James008:

L4j3c
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 14 srp 2008 01:01

0

#49 Příspěvek od L4j3c »

0
Naposledy upravil(a) L4j3c dne 08 čer 2020 23:13, celkem upraveno 1 x.

orhore
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: 15 srp 2011 16:39

Re: ESET Smart Security 5

#50 Příspěvek od orhore »

Tak jsem si ESS 5 taky vyzkoušel. Instalace bez problému, vše pracuje jak má. Takže testuji dál zda nenajdu nějakou chybičku. Bohužel našel. V momentě připojení nějakého výměnného média flash, či externího disku do usb portu, vše v pc na nějakou dobu zamrzne (15-35 vteřin) a až pak se vše rozběhne. Zrušení nabídky možností při vložení média nepomohlo. Pak se dokonce stalo, že po jednom vložení flasky to zamrznutí bylo trvalé a pomohl jen tvrdý reset pc. Medium s usb 3.0, nebo 2.0 je úplně jedno, dělá to u všech. Operační systém Windows XP 32bit. Zkoušeno na dvou pc se stejným, nebo podobným výsledkem.
Pak přišel na řadu notebook se systémem Windows 7 Home Premium 64bit. A hle, tady se problém neprojevuje :). Na naše staré dobré winxp se už prostě kašle ze všech stran. Jen doufám, že pánové v esetu s tím budou v budoucnu něco dělat.

bigjohn
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: 06 bře 2005 09:45
Bydliště: Trenčín

Re: ESET Smart Security 5

#51 Příspěvek od bigjohn »

na Win 7 pre PC a ntb 64 bit a 32 bit....všetko bez najmenšej chybičky....základom je štvorku dôkladne odinštalovať cez CCleaner a ručne + register :D
C2Q Q8200, Gigabyte EP45-UD3LR, 8GB Kingston HyperX 1066 MHz, HDD Samsung HD642JJ 640 GB, NVIDIA Gigabyte 9600 GT-512 MB-pasív, Enermax Modu82+ 525W, Thermaltake Matrix VD3000BN, DVDRW Samsung SH-S223B SATA, Windows 8 Pro, HP L2208W 22“
Notebook: Dell Studio 1537+Windows 7, Dell Inspiron N5040+Windows 7

orhore
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: 15 srp 2011 16:39

Re: ESET Smart Security 5

#52 Příspěvek od orhore »

Ano, ve win 7 je to bez problému. Ale ne ve winXP co se týče připojování usb disků. Jinak na čištění pc po odinstalovaných programech se mi jeví CCleaner jako dost tupý program. Vyčistí jen nepodstatné věci a důležité stejnak v pc zůstanou. Nejlepší program na dokonalé odinstalování je Total Uninstal Pro. Za ty prachy je to dokonalý program! Po použití pak pc vůbec neví, že odinstalovaný program vůbec byl nainstalován.

j3šť3r
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 451
Registrován: 25 čer 2007 01:15
Bydliště: M. Boleslav

Re: ESET Smart Security 5

#53 Příspěvek od j3šť3r »

orhore píše:Na naše staré dobré winxp se už prostě kašle ze všech stran. Jen doufám, že pánové v esetu s tím budou v budoucnu něco dělat.
Urcite na to mrknou, jinak by si podrezavali vetev pod sebou, prece jen ma XP porad obrovske zastoupeni (a jestli si pak nekdo zvykne na neco, co je free, tak se zpatky pravdepodobne nevrati).
orhore píše:Jinak na čištění pc po odinstalovaných programech se mi jeví CCleaner jako dost tupý program. Vyčistí jen nepodstatné věci a důležité stejnak v pc zůstanou. Nejlepší program na dokonalé odinstalování je Total Uninstal Pro. Za ty prachy je to dokonalý program! Po použití pak pc vůbec neví, že odinstalovaný program vůbec byl nainstalován.
CCleaner je urceny jen na zakladni udrzbu a to plni dobre.

Co se uninstalleru tyka, tak ty se daji rozdelit na dve skupiny:

1. Vyuzije odinstalacni script + prohleda registry a slozky, jestli po tom nic nezustalo. Nektere maji navic databazi, kam si nejbeznejsi programy co vkladaji (v CCleaneru nic takoveho nebude, proto se nejevi moc ucinny, ale i tak je porad konfortnejsi nez ten zaklad ve windows).

2. Zavede si sluzbu bezici na pozadi a ta, jakmile zjisti instalaci neceho, si vytvori log, co se kam zapisuje. Pri odinstalaci pak odmazava podle toho logu. V podstate vsechny odinstalatory tohodle typu obsahuji i metody z bodu 1 - pro pripad, ze bylo neco instalovano pred nimi. Hlavni vyhoda tehle metody je jasna - nemusi se nic dohledavat a odinstalace je skutecne poradna.

Jo, kdyby tak byly kvalitni odinstalacni skripty standartem ...

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: ESET Smart Security 5

#54 Příspěvek od Johny_ESET »

orhore píše:Tak jsem si ESS 5 taky vyzkoušel. Instalace bez problému, vše pracuje jak má. Takže testuji dál zda nenajdu nějakou chybičku. Bohužel našel. V momentě připojení nějakého výměnného média flash, či externího disku do usb portu, vše v pc na nějakou dobu zamrzne (15-35 vteřin) a až pak se vše rozběhne. Zrušení nabídky možností při vložení média nepomohlo. Pak se dokonce stalo, že po jednom vložení flasky to zamrznutí bylo trvalé a pomohl jen tvrdý reset pc. Medium s usb 3.0, nebo 2.0 je úplně jedno, dělá to u všech. Operační systém Windows XP 32bit. Zkoušeno na dvou pc se stejným, nebo podobným výsledkem.
Pak přišel na řadu notebook se systémem Windows 7 Home Premium 64bit. A hle, tady se problém neprojevuje :). Na naše staré dobré winxp se už prostě kašle ze všech stran. Jen doufám, že pánové v esetu s tím budou v budoucnu něco dělat.
Ahoj,
sleduji zdejší diskuzi a nedá mi to abych nakonec nezareagoval. Výše uvedené problémy skutečně u evidujeme, avšak zatím se nám nepodařilo popisované chování zreplikovat. Vystřídali jsme mraky USB disků a vyzkoušeli na 5-ti PC s Windows XP, naposledy NTB HP s 512 MB RAM - a nic. Vždycky to "bohužel" šlape jak víno.

Tak pokud by se zde našel někdo, kdo by místo povídání, chtěl pomoci a trochu laborovat, ozvěte se. Předpokládáme, že chyba má určitou souvislost s nějakou specifickou vlastností výměnných médií. Mít tak alespoň jedno médium, které takto zlobí...

Zdarec,
Johny

Jo a všichni můžete hádat, kde pracuji... :arcisit:
Johny

Tatry03
Rádce
Rádce
Příspěvky: 1167
Registrován: 22 srp 2009 18:06

Re: ESET Smart Security 5

#55 Příspěvek od Tatry03 »

Ak je nejaky problem, treba ho oznamit ESETu, aby o nom vedeli a mohli ho riesit.
Uvidime, ake budu dalsie ohlasy, ked bude 5-kova verzia viac rozsirena.
Podstatne je, ci bude lepsia v ochrane PC.... :?:
----

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ESET Smart Security 5

#56 Příspěvek od james008 »

Tatry03 píše:Ak je nejaky problem, treba ho oznamit ESETu, aby o nom vedeli a mohli ho riesit.
Uvidime, ake budu dalsie ohlasy, ked bude 5-kova verzia viac rozsirena.
Podstatne je, ci bude lepsia v ochrane PC.... :?:
Pro jakoukoliv av spolecnost je vhodne, kdyz uzivatele reportuji problemy,
a dokladaji k tomu nejake podrobnosti. Doporucil bych tem co ty problemy maji,
aby poslali vice informaci, pokud jsou schopni. Nemusi jit o hw, ale o kombinaci ovladace
ci sw, atd.
Hodi se napr log z rsitu a take everestu, aby bylo videt, co tam clovek ma, a na jakem zeleze to jede ;-)
Pokud by z logu everestu nebylo patrne co za typ flashky to vlastne je...(sys nazvy byvaji casto jinen ez prodejni nazev),
tak i pripsat typ flashky, aby to melo hlavu a patu. (tim myslim kompletni nazev a parametry...
napr. PATRIOT Xporter XT Boost 16GB)

Foru nebude vadit, kdyz to budete resit a vyvesovat zde v tomto threadu, a pracovnici av spolecnosti si to tu prectou,
+ bude to mit vyhodu v tom, ze si to prectou i lide co maji stejny problem. Pokud by jste to hlasili jen av spolecnosti,
ostatni by nevedeli, s kteryma fkashkama ci hw, sw to ma momentalne problem. Jsem spise pro transparentni komunikaci.

Ja osobne ocekavam, ze do pul roku bych i ja prispel, pokud bude cas. V jednu chvili bych to dal cca na 200
stroju, a pokryl tak chybama vetsi oblast. Momentalne ale nemam cas, takze zustavam u starsi verze,
a dam to asi brzy na par stroju ruznych typu. Jsou na svete mista, kde je nutne setrvavat na starsim os,
a tak by i tyto systemy mely mit odladene ochranne baliky, k cemuz v prvni rade vzdy prispeje odezva od uzivatelu :-)
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

Uživatelský avatar
jaruneczka
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 417
Registrován: 09 čer 2008 11:45
Bydliště: Ostrava

Re: ESET Smart Security 5

#57 Příspěvek od jaruneczka »

Dobrý den, měla jsem také problém s ESS -5, kterou jsem jakmile vyšla -ihned nainstalovala. To bylo 14.září a od té doby problémy, nešly automatické aktualisace, ty ruční jakby smet, FF mi přestal fungovat, poté výpadky netu. Oslovila jsem ihned Eset, přes formulář ESS, tvrdili mi, že je na vině poskytovatel UPC internetu...čarovali jsme pak online, kdy jsem jim povolila připojení se ke mě, logy, soubory,ale ani tak na nic kloudného nepřišli. Až mě potom napadlo, vrátit se ke "čtyřce" a protože se mi pc nezdál, poprosila jsem o pomoc zde, kdy se mě ujal "vyosek" a pc opět funguje.
Od Esetu jsem měla dlouho NOD, pak jsem přešla na ESS a nikdy jsem problémy neměla, myslím si, že tu "pětku" nemají ještě vymakanou...a až na pár nových..nic moc funkcí, ta čtyřka je lepší.
Pěkný den. :bye:

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: ESET Smart Security 5

#58 Příspěvek od Johny_ESET »

Ahoj,
důrazně doporučuji před instalací verze 5 odinstalovat verzi 4 a to ideálně pomocí našeho Uninstalleru. Tuším, že to dokonce někde tady zaznělo. Dle vyjádření vývoje není možné mít plnou kontrolu nad procesy Windows Installeru. Něco může v systému zůstat a s pětkou to pak může dělat problémy.

Johny
Johny

Uživatelský avatar
jaruneczka
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 417
Registrován: 09 čer 2008 11:45
Bydliště: Ostrava

Re: ESET Smart Security 5

#59 Příspěvek od jaruneczka »

Díky za tip, ted si vzpomínám, že mi pracovník Esetu , ke mě připojený- takto čtyřku odinstaloval, akorát v bodě 5 - návodu se stiskla klávesa q...akurád zapoměl na sít.kartu,tvrdil, že tam problém nebude, ale já ji přesto dala pryč..a po restartu se nainstalovala znovu.
Nicméně čtyřka mi fachčí , takže se nebudu do toho zatím pouštět, užila jsem si za těch 9 dní s pc dost :bye:

Tatry03
Rádce
Rádce
Příspěvky: 1167
Registrován: 22 srp 2009 18:06

Re: ESET Smart Security 5

#60 Příspěvek od Tatry03 »

Tak 5-ka ma za sebou prvy test na AV-comparatives.

Ziskala Advanced+, ale skore 97.3 mohlo byt asi aj lepsie. :?:
Naopak vyborne su len 3 falosne poplachy.

Zda sa mi, ze ESET nejde cestou maximalnej detekcie za kazdu cenu, vyvazuje Nizke zatazenie systemu, pOuzitelnost (malo falosnych poplachov a jednoduche ovladanie) a Detekciu.
----

Odpovědět