Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

ESET Smart Security 5

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Tatry03
Rádce
Rádce
Příspěvky: 1167
Registrován: 22 srp 2009 18:06

Re: ESET Smart Security 5

#106 Příspěvek od Tatry03 »

Prinesie nova verzia ESS a NOD nejake zmeny, alebo len opravy znamych chybiciek?

Moznost zvolenia instalacie jednotlivych komponentnov ako pri EESS sa neplanuje?
:-)
----

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: ESET Smart Security 5

#107 Příspěvek od Johny_ESET »

Aktuálně se chystá verze 5.2, kde budou opraveny všechny známé problémy. Půjde tedy spíše o servisní verzi.

Volitelná instalace komponent se určitě nedostane do domácích produktů. Půjde o výsadu business verze.
Johny

Douber
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: 16 bře 2008 20:09
Bydliště: Tož já su z Prahy :)

Re: ESET Smart Security 5

#108 Příspěvek od Douber »

Může se někdo z ESETu podívat na problém který mám s programem Eset Smart Security. Po odinstalaci je zatím po problému - http://forum.viry.cz//viewtopic.php?f=66&t=121048

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: ESET Smart Security 5

#109 Příspěvek od Johny_ESET »

Douber píše:Může se někdo z ESETu podívat na problém který mám s programem Eset Smart Security. Po odinstalaci je zatím po problému - http://forum.viry.cz//viewtopic.php?f=66&t=121048
Ahoj,
použij tento hotfix:
http://support.microsoft.com/kb/2664888/en-us

Podle tvého memory dumpu jde o problém ovladače netio.sys, který patří technologii Windows Filtering Platform od Microsoftu. Toto API pak využívají naše produkty pro filtrování aplikačních protokolů.

Pokud tento hotfix nezabere, napiš prosím na naši technickou podporu:

http://www.eset.cz/cz/podpora/

Jakmile vyjde nový ovladač pro WFP, pošlu ti ho.
Johny

Tatry03
Rádce
Rádce
Příspěvky: 1167
Registrován: 22 srp 2009 18:06

Re: ESET Smart Security 5

#110 Příspěvek od Tatry03 »

Prave vychadza aktualizacia ESET Smart Security 5

Aktualna verzia je 5.2.9
V historii zmien na stranke downloadu je vypisana kopa oprav a mensich zlepseni.
Tak ak mal niekto nejaky problem s doterajsou verziou, malo by to byt uz vyriesene.
:-)
----

chal
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 22 kvě 2012 05:51

Re: ESET Smart Security 5

#111 Příspěvek od chal »

Johny_ESET píše:
graupel píše:Ja mám zase problémy so SSL zabezpečením v Mozille 3 (FF aj TB). Už som písal 4x na podporu ESET-u a nič sa nevyriešilo.
Kontaktoval jsi českou nebo slovenskou podporu? Pokud českou, pošli mi ideálně číslo tiketu, pokud slovenskou, popiš zde co nejkonkrétněji problémy, které s verzí 5 máš.
Zdravím ve spolek...
vyřešili jste nějak problém s ssl? U mě se problém začal projevovat až po aktualizaci na 5.2.9.12 (jak na osobním, tak firemním PC). Začalo to s Thunderbirdem (12.0.1) pokračovalo na firemním webmail serveru (přístup z FF i Chrome). Částečně pomohlo vypnutí filtrování https, což je takový zvláštní, polovičatý...
TB mi taky po aktualizaci "cosi kecal" ohledně certifikátů (sec_error_reused_issuer_and_serial) . Pouze tedy u přístupu pomocí IMAP na soukromý gmail - opět jsem si s tím tak dlouho hrál, zkoušel různý kombinace nastavení v ESS a TB až jsem se dostal do stádia, že to občas funguje a občas ne. Bohužel nejsem schopen určit za jaké konstelace to jede, nastavení ve finále zůstalo stejné jako před updatem ESS...

Pokud bude mít někdo dobrou radu, budu rád...

Díky...

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: ESET Smart Security 5

#112 Příspěvek od Johny_ESET »

Ahoj,
upřímně, nevím nic o žádném problému se SSL. Autor citovaného příspěvku dále nic neupřesnil. Tedy, pokud potřebuješ pomoci, prosím o konkrétní popis chování, včetně zabezpečených webů na které přistupuješ.
Johny

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: ESET Smart Security 5

#113 Příspěvek od Johny_ESET »

A vytvoř prosím nové vlákno, ať je to přehledné.
Johny

tom_tom
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: 09 črc 2012 10:07

Re: ESET Smart Security 5

#114 Příspěvek od tom_tom »

Dobrý den, v ESS5 se mi ve fw zobrazilo toto. Je to OK a můžu povolit? díky

Obrázek

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: ESET Smart Security 5

#115 Příspěvek od Johny_ESET »

tom_tom píše:Dobrý den, v ESS5 se mi ve fw zobrazilo toto. Je to OK a můžu povolit? díky

Obrázek
Dobrý den,
ano, je to OK, tuto komunikaci povolte. Jde o interní systémové procesy operačního systému, které firewall v ESS detekuje souhrnně pod názvem "System".
Johny

KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

Re: ESET Smart Security 5

#116 Příspěvek od KEO »

Zaujimalo by ma jedno. Ako je to s verziami ESET produktov. Myslel som, ze ako SK firma, ma SK verzie najnovsie. Hlavna verzia na strankach je zhodna, zle subverzie sa nezhoduju. Napr. som videl, ze SK verzia mala vyssie cislo a ENG a ostatne jazykove mutacie o nieco mensie. Zato CZ verzia malo o niekolko cisel vyssie cisla subverzii. Ako to ? Co ESET presunul vyvol na CZ trh, alebo je z CZ trhu tzv. prva testovacia linia, po nom SK trh a po nich az zbytok sveta ?
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: ESET Smart Security 5

#117 Příspěvek od Johny_ESET »

KEO píše:Zaujimalo by ma jedno. Ako je to s verziami ESET produktov. Myslel som, ze ako SK firma, ma SK verzie najnovsie. Hlavna verzia na strankach je zhodna, zle subverzie sa nezhoduju. Napr. som videl, ze SK verzia mala vyssie cislo a ENG a ostatne jazykove mutacie o nieco mensie. Zato CZ verzia malo o niekolko cisel vyssie cisla subverzii. Ako to ? Co ESET presunul vyvol na CZ trh, alebo je z CZ trhu tzv. prva testovacia linia, po nom SK trh a po nich az zbytok sveta ?
Nesrovnalost v číslování je způsobena jazykovými mutacemi a jejich revizemi. I podle nich se produkty číslují. Nelze však porovnávat jednotlivé verze s rozdílnou lokalizací, jelikož existují i speciální verze reflektující technické i jazykové potřeby jen určité země. Nelze tedy globálně říct, že ESET uvolňuje jednu verzi pro všechny lokality.
Johny

KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

Re: ESET Smart Security 5

#118 Příspěvek od KEO »

Johny_ESET píše:
KEO píše:Zaujimalo by ma jedno. Ako je to s verziami ESET produktov. Myslel som, ze ako SK firma, ma SK verzie najnovsie. Hlavna verzia na strankach je zhodna, zle subverzie sa nezhoduju. Napr. som videl, ze SK verzia mala vyssie cislo a ENG a ostatne jazykove mutacie o nieco mensie. Zato CZ verzia malo o niekolko cisel vyssie cisla subverzii. Ako to ? Co ESET presunul vyvol na CZ trh, alebo je z CZ trhu tzv. prva testovacia linia, po nom SK trh a po nich az zbytok sveta ?
Nesrovnalost v číslování je způsobena jazykovými mutacemi a jejich revizemi. I podle nich se produkty číslují. Nelze však porovnávat jednotlivé verze s rozdílnou lokalizací, jelikož existují i speciální verze reflektující technické i jazykové potřeby jen určité země. Nelze tedy globálně říct, že ESET uvolňuje jednu verzi pro všechny lokality.
To je sice velmi diplomaticka odpoved :D , ale nehovori nic o tom, ktore verzie su najnovsie. Prekladovo sa verzie nemozu od seba lisit, vzhladom na male mnozstvo textu.

Ked je uzivatel v CZ/SK a nerobi mu problem pouzivat ani ENG verzie, moze vyuzivat ktorukolvek. Jedna sa mi o to, ze ked je niekde problem povedzme v ENG, alebo SK verzii /poslednej/, ci to moze riesit novsie cislo subverzie CZ. Ci tam ide o opravu chyb, alebo tie sa oznacuju uz vyssim cislom verzie.
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

Uživatelský avatar
Johny_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 141
Registrován: 20 zář 2011 14:56

Re: ESET Smart Security 5

#119 Příspěvek od Johny_ESET »

Ano, novější verze by vždy měla opravovat známé problémy, nicméně nemusí to být pravidlem (viz. můj předchozí příspěvek). V případě konkrétních problémů je dobré se s dotazem obrátit na technickou podporu a ta pak na základě informace od vývoje doporučí nebo odkáže na aktuální či budoucí novou verzi.
Johny

Odpovědět