Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Nefunkcne pc pls help!!!

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
joy
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: 08 led 2011 20:35

Nefunkcne pc pls help!!!

#1 Příspěvek od joy »

Dobry den,chcel by som vas poprosit o radu,dnes som si dal stahovat nieco z netu a ked som po 2 hodkach vratil nasiel som len ciernu obrazovku z vypisom: Reboot and Select proper Boot Media in Selected Boot device and press a key...
Neviem ako poslat neaku diagnostiku (pisem z notebooku) dufam ze to nebude hardisk nemam zalohu,snad to nebude v ....
Vdaka!

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcne pc pls help!!!

#2 Příspěvek od Rudy »

Hláška znamená "restartujte a vyberte bootovací medium ve vybraném bootovacím zařízení a stiskněte klávesu". Tj. v době vaší nepřítomnosti systém spadl a při restartu bios nenašel oper. systém. V biosu zkontrolujte, zda je správně nastavena bootovací sekvence (systémový disk jako první). Pokud ani pak systém nenastartuje, pokuste se o opravu z instal. média. Je možné, že disk je vadný.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

joy
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: 08 led 2011 20:35

Re: Nefunkcne pc pls help!!!

#3 Příspěvek od joy »

Zdravim ako zistim ako laik ze je to spravne nastavene,ked je vadny disk budu sa dat zachranit veci na nom alebo nie?Nie som neaky expert,vdaka za pomoc a trpezlivost :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcne pc pls help!!!

#4 Příspěvek od Rudy »

Rudy píše:.....zda je správně nastavena bootovací sekvence (systémový disk jako první).
Ten disk, ze kterého bootuje systém, musí být nastaven jako first boot device.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

joy
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: 08 led 2011 20:35

Re: Nefunkcne pc pls help!!!

#5 Příspěvek od joy »

nepodarilo sa mi to skusal som vsetko asi to bude vaznejsie,aj tak vdaka za rady :(

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcne pc pls help!!!

#6 Příspěvek od Rudy »

Nemáte zač!
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

filip544
3. Stupeň Varování
Příspěvky: 250
Registrován: 25 led 2011 19:14
Bydliště: Vesmír

Re: Nefunkcne pc pls help!!!

#7 Příspěvek od filip544 »

Omlouvám se za vstup.
Zkontolujte kabel od HDD pokud je nějakej pokroucenej či seškvařenej (Občas se dotkne GK a pak už to jde samo) tak ho vyměnte.
Pokud nenaběhne systém může se stát že data co se načítají nejsou díky zničenému kabelu kompletní a BIOS to veme tak že je to spatný Boot disk a přeje si nabotovat z jiného.
Spíše bych to dal odbornému servisu.Osobní montáž člověka bych nedoporučoval.
Pokud bude kabel v pořádku přistupte k tomu že to odvezete do servisu a tam vám stanový přibližnou cenu opravy.

joy
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: 08 led 2011 20:35

Re: Nefunkcne pc pls help!!!

#8 Příspěvek od joy »

Zdravim,chcem sa spytat ci sa da neako skontrolovat HDD: problem co som pisal som vyriesil a to tak ze som otvoril pc vytiahol a dal spat kable do HDD a zrazu to islo!!! Existuje neaka diagnostika na hardware? Vdaka

Uživatelský avatar
cernohous13
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 8721
Registrován: 09 pro 2006 06:19
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcne pc pls help!!!

#9 Příspěvek od cernohous13 »

:arrow: Start - Spustit - napiš - >cmd -> Ok
do černého okna napiš příkaz chkdsk /f/r -> "Enter"
souhlas - restart - proběhne kontrola a případná oprava chyb HDD.
Jak je na tom HDD?
Sáhni http://sourceforge.jp/projects/crystald ... _10_0.zip/
rozbal do nové složky a spusť DiskInfo.exe
pak Ctrl+C a do své odpovědi zde Ctrl+V
Doporučení:
V průběhu léčení prováděj nové instalace a odinstalace jen na můj pokyn.
Důkladně prostuduj a proveď celou operaci podle mé odpovědi.
V případě nejasností se zeptej - vysvětlím Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------
> Podpora fóra <

joy
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: 08 led 2011 20:35

Re: Nefunkcne pc pls help!!!

#10 Příspěvek od joy »

pri restarte mi urobilo diagnostiku,nic nenaslo,len pri kazdom zapnuti pc mi to diagnostikuje :shock:

Uživatelský avatar
cernohous13
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 8721
Registrován: 09 pro 2006 06:19
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcne pc pls help!!!

#11 Příspěvek od cernohous13 »

a výsledek Crystal disc info :???:
Doporučení:
V průběhu léčení prováděj nové instalace a odinstalace jen na můj pokyn.
Důkladně prostuduj a proveď celou operaci podle mé odpovědi.
V případě nejasností se zeptej - vysvětlím Obrázek

-------------------------------------------------------------------------------------------------
> Podpora fóra <

filip544
3. Stupeň Varování
Příspěvky: 250
Registrován: 25 led 2011 19:14
Bydliště: Vesmír

Re: Nefunkcne pc pls help!!!

#12 Příspěvek od filip544 »

Rád jsem pomohl.
Je možné že kabel byl trochu povytažen.
O zbytek se postará cernohous13.
Mějte se.

filip544
3. Stupeň Varování
Příspěvky: 250
Registrován: 25 led 2011 19:14
Bydliště: Vesmír

Re: Nefunkcne pc pls help!!!

#13 Příspěvek od filip544 »

joy píše:pri restarte mi urobilo diagnostiku,nic nenaslo,len pri kazdom zapnuti pc mi to diagnostikuje :shock:
Dejte Tento počítač------Místní disk----Vlastnosti pravým tlačítkem-----Poté najděte ScanDisk...Mám pocit že je to v kolonce nástroje----spusťte---JENŽE!!!Pc se vás zeptá zda chcete udělat kontrolu po restartu protože disk je používán---- dejte ANO----Restartujte------PC udělá KONEČNOU (už se to nebude pořád opakovat) opravu-------a poté co vám z opravy naběhne systém dejte ZNOVU restart a scan disk by se už neměl spoustět sám :) :idea:

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcne pc pls help!!!

#14 Příspěvek od Rudy »

filip544 píše:
joy píše:pri restarte mi urobilo diagnostiku,nic nenaslo,len pri kazdom zapnuti pc mi to diagnostikuje :shock:
Dejte Tento počítač------Místní disk----Vlastnosti pravým tlačítkem-----Poté najděte ScanDisk...Mám pocit že je to v kolonce nástroje----spusťte---JENŽE!!!Pc se vás zeptá zda chcete udělat kontrolu po restartu protože disk je používán---- dejte ANO----Restartujte------PC udělá KONEČNOU (už se to nebude pořád opakovat) opravu-------a poté co vám z opravy naběhne systém dejte ZNOVU restart a scan disk by se už neměl spoustět sám :) :idea:
Dovolím si něco dodat: Bude to tak, jak říkáte, ovšem pouze v případě, že HDD doopravdy nemá žádný problém. :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

filip544
3. Stupeň Varování
Příspěvky: 250
Registrován: 25 led 2011 19:14
Bydliště: Vesmír

Re: Nefunkcne pc pls help!!!

#15 Příspěvek od filip544 »

Bohužel jsem mu radil z vlastní zkušenosti.
Tento detail jsem vynechal.
Ale pokud je tomu tak :idea: bude to ještě nadlouho.
Ale ScanDisk mu nic nenašel tak je možné že to bude v pořádku.

Zamčeno