Stránka 1 z 1

vadna ram nebo deska

Napsal: 24 zář 2010 12:47
od Ghormoon
Zdravim, mam skoro urcite problem s RAM, ale rad bych vyloucil to, ze to dela slot na desce, proto se ptam odborniku ;)
Zakladovka P35-DS3R
RAM KHX8500AD2BK2/4GR - 4GB 1066 MHz DDR2 HyperX kit (2 - 2GB modules) (2 dvojice)
dlouho jsem fungoval s jednou dvojici a nedavno koupil druhou
po asi 2 dnech mi poprvy padly 7my s BSOD, pak obcas tuhly a podobny, tak jsem pustil memtest ... 9 hodin, 118 chyb, ruzne adresy
po reklamaci mam nove, pustil jsem memtest 8 chyb, 1h 15 min a pak to vytuhlo. vsechny na stejne adrese, odpovidajici 4. slotu/modulu. boot systemu az napodruhe.

tak by me zajimalo co myslite ... jak budu mit zas cas (bud nekdy pres noc nebo ve stredu pres vyucovani) tak je zkusim vymenit (dat do 2. a 4. ty stare a nove do 1. a 3.), mate kdyztak nejake jine napady jak overit jestli to nedela slot?
predem diky,
Ghormoon

Re: vadna ram nebo deska

Napsal: 24 zář 2010 12:49
od sudanec
Ak tu potencialne zlu pamat otestujete v oboch slotoch a v oboch budu chyby, mate jasno.. ak nie, tiez mate jasno. :)

Re: vadna ram nebo deska

Napsal: 24 zář 2010 12:56
od Ghormoon
to jo, poprehazet ramky ve slotech planuju, ale nekdy kdy pc nepotrebuju v provozu, tak se ptam jestli neni nejaky lepsi napad ;)

Re: vadna ram nebo deska

Napsal: 24 zář 2010 13:42
od sudanec
No.. akykolvek softverovy test nie je dostatocne spolahlivy na to, aby sa mu dalo verit.. teda.. memtest je dost spolahlivy.. ale softverovymi myslim vsetky utility, ktore vam povedia, v com je chyba. Odporucam teda spomenute riesenie.

Re: vadna ram nebo deska

Napsal: 24 zář 2010 14:02
od Ghormoon
jeste me napadlo, muze to delat mala voltaz? ramky maj psane ze chcou 2.2V, ale nebyl jsem si jistej kolik bere deska jako zaklad (v biosu to je jako +0.1V +0.2V, +0.3V a zakladni hodnotu nepise) tak jsem dal jen +0.2V. je mozne ze by 2 moduly na 2V (pokud je zaklad 1.8V jak si myslim) jely, ale 4 ne?
pozn; behem psani tohodle postu system vytuh :P

Re: vadna ram nebo deska

Napsal: 24 zář 2010 16:47
od rousini
2,2V na DDR2 je už docela dost, ale ono ani jinak udělat rychlé nejde. V manuálu Gigabyte uvádějí u Voltage memory - Normal, že se jedná o hodnotu napětí default. Já pochybuju, že by to bylo podle SPD a přikláním se k hodnotě 1,8V.
Jednoduše by se mělo nedostatečné napájení ověřit možností snížit děličku, aby běželi na nižší frekvenci. Pokud ubude chyb je to jednoznačné a můžeš v defaultním časování zvedat napětí. Předpokládám, že na 2,2V a více na nich neudržíš prst...

Edit: P35 není zrovna novinka, takže už jen nějak v podvědomí mi něco říká o problémech osazení 4 moduly.

Re: vadna ram nebo deska

Napsal: 24 zář 2010 17:28
od Ghormoon
ony dost hrejou i na ty 2V, proto maj ty chladice :))) ale u 2 modulu to bylo vpohode ... holt si s tim pak musim pohrat a sem tam to ve volnym case (noc, skola) zkouset memtestem

Re: vadna ram nebo deska

Napsal: 24 zář 2010 22:29
od MiliNess
Spíš než zvyšovat napájecí napětí, bych zkusil zvýšit časování pamětí.

Re: vadna ram nebo deska

Napsal: 24 zář 2010 22:51
od Ghormoon
to pak muzu zkusit taky, mam tam 5 5 5 5 15 jak udava vyrobce ... prvni dvojice modulu s tim problem nema, postupne vyzkousim a dam vedet ... (to zkouseni ma jednu nevyhodu, ze trva tak aspon pul hodiny nez se zacnou obvovat chyby, kdyz chci mit jistotu ze tam nejsou tak to chce tak celou noc ...)

Re: vadna ram nebo deska

Napsal: 25 zář 2010 12:19
od Ghormoon
tak dneska v noci to zas bylo na ruznych adresach :(

Re: vadna ram nebo deska

Napsal: 26 zář 2010 01:00
od Ghormoon
tak sem zkusil dat tu problemovou dvojici do 1 a 3 (bez puvodnich ram)
poprve vytuhly winy
podruhe bsod
potreti pokus o memtest - vytuh
poctvrte memtest vytuh
popate vyhodil 3200 chyb za 10 sekund :( asi sem trefil na 1. slot tu vadnou

v noci pro jistotu pustim memtest s puvodnima ram ...
btw, co se stane kdyz je dam do 2. a 4. slotu, s tim ze 1. a 3. zustane prazdny? abych se ujistil jestli to je slotem ... (ikdyz nevim, jestli ty ramky nemuze vadny slot poskodit, pak uz bych nemel zadne ...)

Re: vadna ram nebo deska

Napsal: 26 zář 2010 09:04
od MiliNess
Mělo by to v pohodě jít.

Re: vadna ram nebo deska

Napsal: 29 zář 2010 00:00
od Ghormoon
no poslal jsem je na reklamacku a uvidime jak dopadne treti dvojice, zatim diky vsem :)

Re: vadna ram nebo deska

Napsal: 29 zář 2010 17:21
od MiliNess
Není zač