Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

verze windows 7

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
nurder
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: 13 zář 2008 10:04

verze windows 7

#1 Příspěvek od nurder »

Ahoj mám menší dotaz.... Po napadení viru jsem si nechal přeinstalovat win vistu 32 bit na win 7 32 bit. Mám 4 GB ramku. Dneska jsem se ale dozvěděl, že prý pro ramku od 4 GB mám mít prý 64 bitovou verzi. Je to pravda ? A když dám na tento počítat vlastnosti tak tam mám Ram: 4 GB (použito 3,50 GB)- to znamená co ? Dík moc

Martag.o.N
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 100
Registrován: 28 bře 2009 18:51

Re: verze windows 7

#2 Příspěvek od Martag.o.N »

Je pravda, že 64bit OS dokáže využiť 4GB pamäte. Nie je pravda, že musíte mať 64bit. Kľudne si nechajte 32bit. Nič vám to neuškodí, ale: 32bit systém vie adresovať len cca tých 3,5GB pamäte (Pri windows XP to bolo myslím presne 3,26GB) Tým pádom fyzicky máte 4, ale systém "pozná" len tých 3,5. Takže ak chcete využívať 4GB a viac, musíte si dať 64bit. Otázka je, či to stojí za reinstall, keďže 4GB pamäte momentálne myslím nemáte šancu využiť pri normálnej práci. Ak ale pracujete s nejakým grafickým softwarom, hráte tri hry naraz, alebo robíte inú prácu zaťažujúcu pamäť, tak prosím. Ak 4GB proste chcete mať - pre dobrý pocit - tak zase, prosím :) Ako píšem, nič nepokazíte tým, ani tým :)
Nech niekomu nenapadne vykať mi : )

nurder
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: 13 zář 2008 10:04

Re: verze windows 7

#3 Příspěvek od nurder »

Děkuju moc ...hold asi to budu muset tedy reinstalovat jelikož hry hraji....fakt dík moc

Martag.o.N
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 100
Registrován: 28 bře 2009 18:51

Re: verze windows 7

#4 Příspěvek od Martag.o.N »

No pozor. Hry... Písal som "tri hry naraz". Ja keď zapnem Assassin's creed 2, nedostanem sa nad 1,7GB využitia. A to je myslím dosť náročná hra. Takže tie 3GB (príp. tých 3,50) by malo ešte chvíľu na hry bohate stačiť. Teda z vašej odpovede mi to prišlo, že sa vám do reinstallu moc nechce, tak možno vás presvedčím, že nie je nutne nutný :D
Nech niekomu nenapadne vykať mi : )

nurder
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: 13 zář 2008 10:04

Re: verze windows 7

#5 Příspěvek od nurder »

Pochopil jste to dobře, že hraji jen jednu hru :-D a že se mi do toho moc nechce, asi dám na Vás a chvíli počkám....Opravdu děkuji moc

Martag.o.N
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 100
Registrován: 28 bře 2009 18:51

Re: verze windows 7

#6 Příspěvek od Martag.o.N »

Nemáte za čo :)
Nech niekomu nenapadne vykať mi : )

Odpovědět