Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

vypinani jader, podtaktovani (i gpu) atp. (na notebooku)

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Ghormoon
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: 10 črc 2008 05:21

vypinani jader, podtaktovani (i gpu) atp. (na notebooku)

#1 Příspěvek od Ghormoon »

Zdravim,
ma tu nekdo zkusenosti s podtaktovanim vykonnych NTB za ucelem vyssi vydrze na baterku? :) narazil jsem na zajimavej s quadcorem a slusnou grafikou, jen je to strasne nenazrana mrcha, potreboval bych si vytvorit nejaky profily a rucne si prepinat, kolik jader chci, aby bezelo a na jakym taktu, pripadne i podtaktovat grafiku ... jen jsem zatim na netu nenasel relevantni software nebo diskuse :(
Hlavne jde o to, at to bezi na plny vykon, jen kdyz JA reknu, ne kdyz to podle toho, ze aplikace je FS usoudi, ze ma sezrat baterku do hodiny :) a 4 jadra taky nejsou potreba porad, v systemu bohate staci 1-2 na zakladnim taktu ...
Diky,
Ghor

(Edit: z vsehochuti sem to smazal, asi se to hodi vic sem, kdyztak mi to klidne presunte)

Uživatelský avatar
Roli
VIP
VIP
Příspěvky: 13400
Registrován: 26 lis 2006 13:37
Bydliště: ČR

Re: vypinani jader, podtaktovani (i gpu) atp. (na notebooku)

#2 Příspěvek od Roli »

Zdravím, několik tipů notebooků se kterými jsem se setkal mají přímo ve výbavě utilitku která tohle umí

buď automaticky nebo ručně a ti co to neměli, tak u některých to šlo nastavit v BIOSu aby si spotřebu

řídila základní deska sama, ale jednalo se pouze o notebooky ASUS.

Jinak čistě o softíku který tohle dokáže sám o sobě nevím.
| Rsit | Mbam | AVPTool | Cure It |

O víkendu odpočívám :all_coholic:

Ghormoon
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: 10 črc 2008 05:21

Re: vypinani jader, podtaktovani (i gpu) atp. (na notebooku)

#3 Příspěvek od Ghormoon »

no deska si ridi spotrebu, ale urcite ne tak, jak chci ja :) navic to je HP ...

Uživatelský avatar
Roli
VIP
VIP
Příspěvky: 13400
Registrován: 26 lis 2006 13:37
Bydliště: ČR

Re: vypinani jader, podtaktovani (i gpu) atp. (na notebooku)

#4 Příspěvek od Roli »

Ghormoon píše:no deska si ridi spotrebu, ale urcite ne tak, jak chci ja :) navic to je HP ...
No to určitě ne, ona jen dokáže v případě nepotřeby velkého výkonu podtaktovat CPU.

Celkem dost se dalo kouzlit v Riva Tuneru, ale nevím zda zvládá novější grafiky.

Pod Vistou to ještě šlo, ale Win 7 asi nedá.
| Rsit | Mbam | AVPTool | Cure It |

O víkendu odpočívám :all_coholic:

Zamčeno