Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Kaspersky Rescue Disk10 nestáhne aktualizaci

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
MirekK
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: 08 bře 2005 16:56
Bydliště: Brno

Kaspersky Rescue Disk10 nestáhne aktualizaci

#1 Příspěvek od MirekK »

Pořídil jsem si Záchranný disk Kaspersky Rescue Disk10 z časopisu JNP 2/2011 a při spuštění aktualizace na PC připojeném k internetu se virová databáze nezaktualizuje na nejnovější verzi. Tím pádem je kontrola počítače naprosto bezpředmětná. V čem může být problém a jak ho případně řešit? Díky.

Uživatelský avatar
stell
VIP
VIP
Příspěvky: 5175
Registrován: 09 pro 2007 09:27
Bydliště: SK-REVUCA
Kontaktovat uživatele:

Re: Kaspersky Rescue Disk10 nestáhne aktualizaci

#2 Příspěvek od stell »

Zdravim
:)
To ze si to kupil, je zbytočnosť ako hadovi nohy.
Takto, to si myslis ze samo sa napali na zachrane cd??

ISO balík záchranného cd, stiahnuť a vypáliť až vtedy ak to skutočne potrebujete,nakoľko tieto ISO obrazy sú pravidelne aktualizovane o najnovšie hrozby.
http://support.kaspersky.com/viruses/rescuedisk?level=2
Dôležité informácie.
NEŠLAPE Vám počítač?
Je zavirovaný? Šlape pomalu? Nefunguje program? Problém s instalací?
Využíjte služby vzdálené pomoci!
Obrázek
e-mail: stell(zavináč)forum.viry.cz
Thanks! Vďaka!

Obrázek

MirekK
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: 08 bře 2005 16:56
Bydliště: Brno

Re: Kaspersky Rescue Disk10 nestáhne aktualizaci

#3 Příspěvek od MirekK »

Takže Téma čísla časopisu Jak na počítač 2/11 na straně 14-15 není úplně správný?
Tam se hovoří o přípravě bootovacího disku a uvádí se tam buď stažení ISO obrazu z adresy http://www.kaspersky.cz anebo i z aktuálního CD JNP. Já jsem použil ten ISO s toho CD JNP a jak jsem uvedl, neumí potom systém spuštěný z toho záchranného disku aktualizaci stáhnout. Ta aktualizace se nemá napálit na to CD, ale ukládá se na disk počítače.

Uživatelský avatar
stell
VIP
VIP
Příspěvky: 5175
Registrován: 09 pro 2007 09:27
Bydliště: SK-REVUCA
Kontaktovat uživatele:

Re: Kaspersky Rescue Disk10 nestáhne aktualizaci

#4 Příspěvek od stell »

Hm, ja casopisy, necitam.
ISO balík záchranného cd, stiahnuť a vypáliť až vtedy ak to skutočne potrebujete,nakoľko tieto ISO obrazy sú pravidelne aktualizovane o najnovšie hrozby.
Ale ja neviem si predstavit, ze ako moze aktualizovat napalene zachrane CD/DVD.
Ked nabootujes na vypalene CD/DVd, kontrola bezi z CD/DVD a nie zo systemu,cely system je uplne mimo hry,plati to co som napisal.
Pravdepodobne je myslene tak, ze ak mas nainstalovane na pocitaci Kaspersky Antivirus,2011>tak ked stiahnes aktualizacie, tak kasperak ma specialny nastroj, a mozes vytvorit, aktualizovat ISO .a potom to vypalit.
Dôležité informácie.
NEŠLAPE Vám počítač?
Je zavirovaný? Šlape pomalu? Nefunguje program? Problém s instalací?
Využíjte služby vzdálené pomoci!
Obrázek
e-mail: stell(zavináč)forum.viry.cz
Thanks! Vďaka!

Obrázek

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kaspersky Rescue Disk10 nestáhne aktualizaci

#5 Příspěvek od james008 »

Mozna se to bude hodit:

Vetsina zachrannych cd si taha data z netu samostatne. Je to vetsinou samostatne os na bazi linuxu.'
Casty problem je ten, ze uzivatel funguje pres internet pres proxy, a tu nema balik po startu nastavenu.
Treba u Bitdefender rescue cd je nutne jej spustit, a po najeti dat storno aktualizace, pak donastavit proxy a dat rucne aktualizovat.
(to jsou priopady kdy na adsl/nat bez proxy je vse ok ale na konektu s proxy treba u wifiny uz ne)
Dalsi pripad muze byt ten, ze najete os s rescue cd nepozna sitovku, nema na ni ovladac, to je pak bez reseni.

Konkretne cd od kaspersky neznam, ale mam podobne od fsecure, coz by melo byt na stejnem jadru, a tam dokonce nastaveni proxy
nejde nikde zadat, tj na takovem konektu aktualizace nefunguje a nejde s tim nic delat.

Pripadne to iso muzete zkusit i odsud, jestli to z jnp neni nejake
divne :-) http://rescuedisk.kaspersky-labs.com/re ... updatable/
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

MirekK
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: 08 bře 2005 16:56
Bydliště: Brno

Re: Kaspersky Rescue Disk10 nestáhne aktualizaci

#6 Příspěvek od MirekK »

Pane james008 dik. Přiznám se, že o tom problému stahování z internetu přes proxy nebo bez něho toho moc nevím. Mám dojem, že v mém kabelovém připojení to mám nastavené bez proxy serveru. Při tom stahování aktualizace si ten bootovací disk nic nežádá a jen se potom objeví, že aktualizace není možno kvůli systému připojení na internet stáhnout.
Já jsem poslal dotaz na časopis JNP k tomu jejich článku, ale zatím mně nikdo neodpověděl. Zkusím si teda vypálit CD z toho doporučeného místa a uvidím, zda potom bude funkční.

Uživatelský avatar
stell
VIP
VIP
Příspěvky: 5175
Registrován: 09 pro 2007 09:27
Bydliště: SK-REVUCA
Kontaktovat uživatele:

Re: Kaspersky Rescue Disk10 nestáhne aktualizaci

#7 Příspěvek od stell »

No ano, kaspersky zachrane cd, dokaze ulozit aktualnu virovu databazu na disk, a pouzit,
Lenze, musi fungovat pripojenie na internet, cez InternetExplorer.
Ak pc je Zavireny,a uzivatel je nuteni pouzit Zachrane cd\,,neexistuje ze to bude fungovat, vacsina infekcie odreze IE-tj,nastavi proxy,a zachrane cd nemoze aktualizovat,virovu dartabazu,
Takze podla mna ,stale je lepsi , spravit tak ako som pisal, a zbytocne spekulovat,ze preco..
ISO balík záchranného cd, stiahnuť a vypáliť až vtedy ak to skutočne potrebujete,nakoľko tieto ISO obrazy sú pravidelne aktualizovane o najnovšie hrozby.
http://translate.google.com/translate?h ... rmd%3Divns
Dôležité informácie.
NEŠLAPE Vám počítač?
Je zavirovaný? Šlape pomalu? Nefunguje program? Problém s instalací?
Využíjte služby vzdálené pomoci!
Obrázek
e-mail: stell(zavináč)forum.viry.cz
Thanks! Vďaka!

Obrázek

Uživatelský avatar
Peters56
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 254
Registrován: 28 pro 2009 19:08
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kaspersky Rescue Disk10 nestáhne aktualizaci

#8 Příspěvek od Peters56 »

Taky odebírám JNP a protože používám KIS2011 tak mě to téma taky zaujalo. V článku je to popsaný tak, že se CD spustí v mechanice a pak se z aktualizuje virová databáze. Bohužel nikde tam není popsaný co dělat když to z aktualizovat nejde. Takže pokud nejede internet, je to CD vlastně na nic, jak už tady bylo zmíněno a pomůže jedině vše nahrát na jiném PC a pak vložit do zavirovaného PC a spustit čištění.
Používám : Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

MirekK
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: 08 bře 2005 16:56
Bydliště: Brno

Re: Kaspersky Rescue Disk10 nestáhne aktualizaci

#9 Příspěvek od MirekK »

Jsem velice překvapený, že připojení na internet je nutné jen přes Internet Explorer. Já bohužel používám Mozila Firefox. Takže s Firefoxem je to k ničemu?

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Kaspersky Rescue Disk10 nestáhne aktualizaci

#10 Příspěvek od JaRon »

to ze pouzivas FF je Tvoja osobna volba :) MSIE je sucastou OS Windows, takze je v kazdom PC a CD nebude k nicomu :wink:
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

MirekK
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: 08 bře 2005 16:56
Bydliště: Brno

Re: Kaspersky Rescue Disk10 nestáhne aktualizaci

#11 Příspěvek od MirekK »

Takže to CD doporučené na JNP není k ničemu a vyhodím do.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Kaspersky Rescue Disk10 nestáhne aktualizaci

#12 Příspěvek od JaRon »

vsak zahodit ho mozes vzdy :)
ako kolega spravne napisal zachranne CD je najlepsie vytvarat, ked ich potrebujes - aby boli aktualne ,,,
ale na druhej strane, niekedy Ti moze pomoct aj neaktualizovane CD, ved nikde nie je povedane, ze musis mat v PC akurat najnovsi virus :)
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

MirekK
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: 08 bře 2005 16:56
Bydliště: Brno

Re: Kaspersky Rescue Disk10 nestáhne aktualizaci

#13 Příspěvek od MirekK »

Pánové, všem vám srdečně děkuji za vaše rady a připomínky.
Můj závěr je ponechat si vypálený záchranný disk podle článku JNP "Poslední záchrana zavirovaného počítače". Možná se autor toho článku nějak ozve nebo dá nějakou odpověď k mému dotazu, který jsem na JNP poslal. Pokud by bylo zle, použil bych některé řešení z rad, které jste tady dali. :D

Odpovědět