Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Výměna zálohovací baterie biosu.

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 116964
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Výměna zálohovací baterie biosu.

#1 Příspěvek od Rudy »

Výměna zálohovací baterie biosu.


V případě, že si bios nepamatuje nastavení a při každém startu PC vyžaduje pozornost uživatele, problém bývá v zálohovací baterii biosu, která je obvykle vadná. Baterii lze jednoduše vyměnit v případě stolního PC, u notebooků to bývá někdy problém. Stolní PC odpojíme od el. sítě, sejmeme kryt (u skříně typu tower stačí levý kryt). Baterie u těchto PC je téměř vždy typu 2032 (lithiová knoflíková baterie o napětí 3 V), kterou koupíme ve specializovaném obchodě s počítači, nebo radiopotřebami). Stojí 25 - 30 Kč. Starou baterii vyjmeme z držáku odtlačením do strany a přizvednutím nahoru a novou vložíme opačným postupem. Nasadíme kryt a PC zapneme. Po tomto úkonu musíme bios znovu nastavit včetně data a systémového času, zkontrolovat, zda na detekoval správně disky, zakázat disketovou mechaniku (pokud v PC fyzicky není - biosy dosud mají jako default nastaveno FDD 1,44MB) a pokud jste měli něco speciálně nastaveno, zkontrolujte i toto nastavení. Méně znalým, userům doporučuji pouze nastavení data, času, příp zakázání FDD, neboť některá nastavení mohou zcela znefunkčnit start PC! Nastavení data a času najdete v záložce MAIN (Phoenix), nebo Standard CMOS Features u biosu AMI. Po výměně baterie by si měl bios již všechna nastavení pamatovat.
U notebooků je však k baterii nesnadný přístup. Jen u některých je přístupná vespod pod krytem pamětí, nebo má svůj zvláštní kryt. U ostatních je však nutné přístroj zcela odkrytovat, což je většinou "jen" šroubování šroubků, ale šroubky jsou různě dlouhé a někdy i různě veliké a je nutné si pamatovat, kde který byl. Zašroubování dlouhého do místa, kam patří krátky, může NB poškodit. Baterie tam může být stejná jako ve stolním PC, ale může být i speciální.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno