Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Krutá pravda o nutnosti tzv. nových autolékárniček

http://www.hoax.cz

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Douber
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: 16 bře 2008 20:09
Bydliště: Tož já su z Prahy :)

Krutá pravda o nutnosti tzv. nových autolékárniček

#1 Příspěvek od Douber »

Tak nám zase lítá něco internetem. Co vy na to?
Krutá pravda o nutnosti tzv. nových autolékárniček.

Protože záchranáře přímo učím, něco bych vám všem rád sdělil. V Česku je cca 4,3 milionů registrovaných automobilů. Takže při ceně řekněme kolem 250 Kč za jednu autolékárnu jde o obchod zhruba za miliardu. Takže evidentně musel mít někdo mohutný zájem. Nicméně si asi sbor zákonodárců jaksi nevšiml, že od loňského roku platí v EU zcela nová závazná pravidla pro neodkladnou resuscitaci. V nich se výslovně nedoporučuje dýchání z úst do úst. Většinou totiž jen zdržuje a má nebezpečné vedlejší efekty. Především většina vdechovaného vzduchu jde do žaludku a chudák postižený se potom dosti často pozvrací s rizikem vdechnutí zvratků. Je totiž takzvaně "předýchán". Neškolený záchrance totiž do postiženého
povětšinou funí jako do nafukovací matrace. To někdy vede až k velmi nebezpečnému otoku mozku postiženého . Proto se umělé dýchání v té či oné formě doporučuje pouze školeným týmům záchranářů. Primární je masáž srdce. Tečka. Minimálně první čtyři minuty je vždy nejdůležitější masáž - na dýchání raději zapomeňte. Pokud si totiž vezmete resuscitační roušku s ventilem z lékárny, nasadíte si jí moc těsně a zkusíte dýchat, pocítíte minimálně i jako zcela zdraví lidé silný diskomfort. Pokud máte nějaké dechové obtíže, začnete se sám dusit. Přesto je tato hloupost u nás povinná. Nové autolékárny a přiložené návody jdou tedy zcela proti posledním předpisům Evropské resuscitační> rady a nejsou momentálně ničím jiným, než jen zdrojem velmi dobrého kšeftu a buzerace občanů! Co tedy všechny automobilisty stejně a logicky v dohledné době čeká znovu? Další nové autolékárničky s jiným návodem a obsahem! Což bude samosebou dalším skvělým kšeftem pro příslušné podnikatelské kruhy většinou velmi blízkých některým vlivným zákonodárcům a politikům. A ty občane blbečku jen drž hubu a znovu a znovu plať! Pošlete proto všem a dál i svým zastupitelům.

P.S. Tyto nové předpisy v češtině je možné prosím kdykoliv > zhlédnout
např. na web stránkách
Pražské záchranné služby.
Miloslav Lněnička
Horní Újezd 4
57001 Litomyšl
# miloslavl@seznam.cz

Uživatelský avatar
motji
VIP
VIP
Příspěvky: 23302
Registrován: 23 říj 2008 08:02

Re: Krutá pravda o nutnosti tzv. nových autolékárniček

#2 Příspěvek od motji »

Pokud pan Lnělnička neučí záchranáře u elektrotechniků, jak má psáno v živnosti, :D tak to bude hoax :) .
Vážně bych to nebrala :)
Nepoužívejte COMBOFIX bez doporučení rádce, může dojít k poškození systému!
Vždy před odvirováním počítače zazálohujte důležitá data :!:
Chcete podpořit naše forum? Informace zde

Obrázek

K zastižení jsem spíše v noci, mezi 21.-23. hodinou
Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi napsat na email Motji(zavináč)forum.viry.cz.

dzubis
VIP
VIP
Příspěvky: 5
Registrován: 03 čer 2003 10:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Krutá pravda o nutnosti tzv. nových autolékárniček

#3 Příspěvek od dzubis »

Je klasický HOAX, směska slátanin a polopravd. V databázi hoaxů zde:

http://www.hoax.cz/hoax/kruta-pravda-o- ... ekarnicek/

Komentuje to i lékař ze záchranky. Zajímavé jsou i doplňující odkazy.
Nikdy neříkej, že něco nejde ! . . . . . . . . . Vždy se najde někdo, kdo neví, že to nejde a udělá to !!!

Douber
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: 16 bře 2008 20:09
Bydliště: Tož já su z Prahy :)

Re: Krutá pravda o nutnosti tzv. nových autolékárniček

#4 Příspěvek od Douber »

Já osobně jsem vystudoval "zdrávku". Když jsem to prvně četl tak jsem z toho měl opravdu smíšené pocity, stejně jako ten vysvětlující komentář na HOAX.cz. Jenže už v oboru nedělám, a za tu dobu se mohlo ledacos změnit. Ale jsem rád že bych si pořád dokázal v podobných situacích poradit úplně sám i bez tohoto blbého řetězáku.

Odpovědět