Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Kopírování do složky

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
poverrr
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: 08 dub 2008 02:26

Kopírování do složky

#1 Příspěvek od poverrr »

Rád bych se zeptal, zda existuje nějaký fígl jak nakopírovat ( složku xx a texťák xx ) do složek 1,2,3 co nejsnadněji.

Pokud dám kopírovat ( složku xx a texťák xx ) označím složky 1,2,3 tak se mi to překopíruje jen do složky č. 1

Děkuji za radu

Obrázek


Jo a kdyby náhodou ještě někdo věděl klávesovou zkratku nové složky a dokumentu word pro windows moc by mi pomohl :)

Martag.o.N
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 100
Registrován: 28 bře 2009 18:51

Re: Kopírování do složky

#2 Příspěvek od Martag.o.N »

Ja osobne by som to riešil cez .bat súbor, asi takto:
Vytvoríte si nový text. dokument a prepíšete ho na run.bat (Pozor nie .TXT, ale .BAT!) (Musíte teda ísť do Možnosti priečinka -> Zobrazenie -> Skryť prípony známich súborov (odfajknúť preč)) Potom tento súbor run.bat otvoriť v notepade (či inom text. editore) a vpísať:

Kód: Vybrat vše

copy xx.doc 1
copy xx 1
copy xx.doc 2
copy xx 2
copy xx.doc 3
copy xx 3
a tak ďalej.
Vysvetlenie:

Kód: Vybrat vše

copy [súbor] [cesta] 
 ---takže napríklad---
copy xx.doc 1 [xx.doc je kopírovaný súbor a 1 je cieľový priečinok]
copy xx 1 [xx je kopírovaný priečinok a 1 je zase cieľový priečinok]
Samozrejme run.bat musí byť v priečinku, kde sa nachádzajú tieto súbory (inak by bolo potrebné písať celé cesty k súborom a priečinkom. A to je nepohodlné)

Mimochodom nový priečinok rýchlo vytvoríte, keď pravým (alebo takým tým tlačítkom na klávesnici, ktorím vyvoláte tú istú akciu ako pravým tlačítkom myši. Nie každá klávesnica ho ale má) kliknete na voľnú plochu (nie na priečinok či súbor) stlačíte W a následne F. Pre Word dokument treba to isté, ale po W stlačiť D a možno bude potrebné potvrdiť Enterom.

Tak snáď pomôže :)

A ešte mimochodom :D Ak je tých priečinkov strašne veľa, môžem vám poskytnúť program, kde napíšete počet, kopírované súbory a cesty a ono vám to samo vygeneruje už naplnený súbor run.bat s toľkými kopírovaniami, koľko chcete (niečo také napísať je otázka 5ich minút) :)
Nech niekomu nenapadne vykať mi : )

Odpovědět