Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Notebook sa nezapína, prosím pomoc

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
mety
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 128
Registrován: 17 kvě 2009 14:15

Notebook sa nezapína, prosím pomoc

#1 Příspěvek od mety »

Zdravím, pred chvíľou sa mi stala zvláštna vec s nb (HP Pavilion dv6-1220 - kúpený v septembri 2009 v NAY). Surfoval som klasicky po internete a z ničoho nič stmavla obrazovka. Toto mi robilo aj v minulosti, ak sa prehrial nb, keďže ho to zrejme chcelo ochrániť pred "odpálením". No v minulosti mi ho hneď potom hodilo do režimu spánku, avšak to sa teraz nestalo - ostala iba vypnutá obrazovka a nb bežal ďalej. Tak som ho po piatich minútach surovo vypol cez zapínacie tlačidlo a o chvíľu na to som skúsil nb zapnúť, no nb sa síce zapne, ale obrazovka nie a nb nehučí tak, ako keď som ho obvykle zapínal (teraz má taký stabilný zvuk[dúfam, že chápete, čo tým chcem povedať]) a neustále blikajú svetielka pri CapsLocku a NumLocku. Jednoducho sa s nim nič nedá urobiť - akoby stále hybernoval, alebo niečo podobné.. :( prosím kohokoľvek o rýchlu pomoc, pretože, aj keď ho mám v záruke, zrejme by som prišiel o všetky dáta z disku, čo si nemôžem dovoliť.

Dúfam, že mi niekto bude vedieť poradiť a vopred ďakujem
tykajte mi :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook sa nezapína, prosím pomoc

#2 Příspěvek od Rudy »

Pokud je zahřátý, nechte ho chvíli ochladit a pak zkuste znovu nastartovat. Jestliže se displej nerozsvítí ani pak, půjde nejspíše o hw vadu. Musel byste reklamovat.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

mety
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 128
Registrován: 17 kvě 2009 14:15

Re: Notebook sa nezapína, prosím pomoc

#3 Příspěvek od mety »

vychladnuty bol dost, skusal som ho zapnut s baterkou, aj s akumulatorom a stale to iste..dnes rano som ho bol reklamovat :( technik povedal, ze najpravdepodobnejsie to bude prave odpaleny harddisk..
tykajte mi :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook sa nezapína, prosím pomoc

#4 Příspěvek od Rudy »

OK. S tím diskem to je pravděpodobné.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

gryllus
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: 14 úno 2009 22:07

Re: Notebook sa nezapína, prosím pomoc

#5 Příspěvek od gryllus »

Koincidence s "obcasnym ztmavnutim" mi pripada trochu podezrela, mohla by byt spis deska (motherboard) nez disk, ba dokonce mozna i baterka! Stejne to asi bude na reklamaci, ale mozna by stalo za to zkusit jeste "vyprazdnit vsechny kondenzatory" - mne se takto povedlo ozivit podobne mrtvy postarsi notebook (s podobnymi symptomy), a skodu tim pokusem nenadelate, mozna aspon ziskate cas na zachranu dat. Postup jednoduchy:

1) Odpojte NB od externiho napajeni.
2) Vyndejte baterku.
3) Bez baterky 1 min. podrzte stisknute tlacitko Start.
4) Pripojte externi napajeni a zkuste nastartovat - nastartuje-li a chova-li se sporadane, vypnete, vratte baterku a vyzkousejte znova.

Dejte vedet, jak jste dopadl.

mety
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 128
Registrován: 17 kvě 2009 14:15

Re: Notebook sa nezapína, prosím pomoc

#6 Příspěvek od mety »

no bohuzial, uz to nevyskusam, kedze je uz v servise, ale to, ze v minulosti stmavla obrazovka a potom sa hodil do rezimu spanku suviselo s prehrievanim, resp. vtedy ked som ho mal polozeny na posteli alebo tak, ze "nemohol dychat"..
tykajte mi :)

mety
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 128
Registrován: 17 kvě 2009 14:15

Re: Notebook sa nezapína, prosím pomoc

#7 Příspěvek od mety »

tak notebook uz mam konecne doma, opraveny a chybou bola maticna doska, takze stastie v nestasti, ze aspon data z HDD mam vsetky :)

dakujem vsetkym za prispevky :)
tykajte mi :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebook sa nezapína, prosím pomoc

#8 Příspěvek od Rudy »

Za všechny: Nemáte zač!
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět