Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

NIS 2010 nebo Norton 360 3.0 ?

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
danny12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: 01 zář 2008 19:06

NIS 2010 nebo Norton 360 3.0 ?

#1 Příspěvek od danny12 »

Dobrý podvečer,brzy mi končí "předplatné" balíku NIS 2010 a mám takový dotaz: Nyní se mi nabízí/za podobnou cenu/prodloužit licenci NIS 2010 nebo koupě orig.CD s Norton 360 3.0-co by jste mi poradili? S NIS 2010 jsem byl maximálně spokojen,na druhou stranu jsem v některých recenzích vyčetl,že Norton 360 3.0 je "špičkou pomyslné pyramidy produktů Symantec"Jaký je váš názor?Jsem "běžný uživatel".Díky

Uživatelský avatar
Caroprd111
VIP
VIP
Příspěvky: 13493
Registrován: 22 bře 2009 20:48
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: NIS 2010 nebo Norton 360 3.0 ?

#2 Příspěvek od Caroprd111 »

Zdravím :)
james008 píše:Taktez jako carls bych sel do NIS2010 nebo alternativu KIS...
U NAV je to neuplne... sila Nortona je prave v kombinaci Firewallu
a antiviru protoze Firewall v nekterych pripadech tohoto baliku
doplnuje jiste mezery antiviru... jako global NIS je to pak temer dokonale.
Kapersky je taky velky bojovnik a zde plati podobne... S Firewallem
je to bezpecnejsi i na lokalni pouzivani protoze ten hlida aplikace ktere se snazi pripojovat ven
a tak casto odhali i to co antivir nechyti ale leze to tam kam nema.... tj i zde radeji KIS nez KAV:-)
Eset ma posledni dobu vykyvy v detekci...posledni rok..dva...konkretne........ zde je
vyhoda nizke ceny... popr. jista jednoduchost instalace a zavedeni licence atd......
Ja osobne bych spise vzal ty dva predesle nez Eset v soucasne kondici
http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php? ... 88#p800188


Myslím, že by vám to mohlo pomoct v rozhodování. Můj názor je stejný, šel bych do NIS 2010.
Obrázek

danny12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: 01 zář 2008 19:06

Re: NIS 2010 nebo Norton 360 3.0 ?

#3 Příspěvek od danny12 »

Díky,taky si myslím,že radši zůstanu věrný :D

Uživatelský avatar
Caroprd111
VIP
VIP
Příspěvky: 13493
Registrován: 22 bře 2009 20:48
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: NIS 2010 nebo Norton 360 3.0 ?

#4 Příspěvek od Caroprd111 »

Nemáte zač, určitě neuděláte chybu :)
Obrázek

smrtelnik
VIP
VIP
Příspěvky: 198
Registrován: 28 srp 2005 19:38

Re: NIS 2010 nebo Norton 360 3.0 ?

#5 Příspěvek od smrtelnik »

NIS a N360 jsou z hlediska bezpecnosti (antivir, firewall ..) totozne produkty.
N360 ma vsak navic 2 funkce - online backup o velikosti 2GB (rozsiritelne) a funkce optimalizace chodu pocitace.

james008
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 04 lis 2004 15:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: NIS 2010 nebo Norton 360 3.0 ?

#6 Příspěvek od james008 »

danny12 píše:Dobrý podvečer,brzy mi končí "předplatné" balíku NIS 2010 a mám takový dotaz: Nyní se mi nabízí/za podobnou cenu/prodloužit licenci NIS 2010 nebo koupě orig.CD s Norton 360 3.0-co by jste mi poradili? S NIS 2010 jsem byl maximálně spokojen,na druhou stranu jsem v některých recenzích vyčetl,že Norton 360 3.0 je "špičkou pomyslné pyramidy produktů Symantec"Jaký je váš názor?Jsem "běžný uživatel".Díky
Jak uz psal smrtelnik rozdily..ja jen pridam..ze ja soukrome preferuji NIS pred N360...
Dlouhodobeji mam z tohoto konceptu vyvoje aplikace lepsi pocit... i kdyz v poslednich
verzich se rozdily uz hledaji velmi tezko... kdysi byly rozdily markantni ..ne dnes ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Jsem v >>Obrázek :-)
Obrázek
Obrázek Obrázek
Pravidla fóra a Důležité informace <> Tipy & Triky & Návody
Pokud me potrebujete na nejake aktivity nesouvisejici s forem,
ma domaci stranka je zde: http://www.james008.net

danny12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: 01 zář 2008 19:06

Re: NIS 2010 nebo Norton 360 3.0 ?

#7 Příspěvek od danny12 »

Diky všem za odpovědi,jak jsem již předeslal,rozhodl jsem se zůstat u NIS 2010,a protože upgraduji poprvé,rád bych položil ještě podotázku:

1/budu upgradovat elektronicky,a do "konce odběru" mám ještě 25 dní,mohu si pro jistotu koupit elektron.klíč hned nebo mám počkat až na poslední den odběru?Načítá se mi další roční cyklus od chvíle koupě prodloužení,nebo až od vložení vlastního klíče do NISu?Pokud bych vložil klíč nyní,před koncem stávajícího odběru,sečtou se mi dny /tj 25dní stávající+12 měs.nové licence/?
Předem díky za vaše postřehy a zkušenosti :)

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: NIS 2010 nebo Norton 360 3.0 ?

#8 Příspěvek od PetrTl »

Nevím, jestli už není pozdě na reakci - zkus si přečíst http://community.norton.com/t5/Norton-I ... d-p/201262.

Bohužel nevím, jak jsou přeložené do češtiny termíny Renewing, Renewal Key. Tato "renewace" se ale dá získat pouze online z prostředí NIS, zatímco nový produkt, ať už plný, nebo upgrade můžeš zakoupit nezávisle na současné instalaci.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

smrtelnik
VIP
VIP
Příspěvky: 198
Registrován: 28 srp 2005 19:38

Re: NIS 2010 nebo Norton 360 3.0 ?

#9 Příspěvek od smrtelnik »

Ja jen doplnim Petra ..

- Pokud si koupite obnoveni predplatneho ke stavajicimu produktovemu klici, dny se Vam scitaji.
- Pokud si koupite novy produktovy klic (treba ve forme nove krabice s produktem nebo produkt ke stazeni z online shopu) a tento novy klic pouzijete pri instalaci ci jej vlozite do produktu, o zbyvajici dny predplatneho z puvodniho klice prijdete.

Ja Vam doporucuji zakoupit obnovu predplatneho, ta se vzdy vase k vasemu produktovemu klici a dny se scitaji.

danny12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: 01 zář 2008 19:06

Re: NIS 2010 nebo Norton 360 3.0 ?

#10 Příspěvek od danny12 »

Díky za Vaše rady,rozhodně není pozdě,do "konce odběru" mi ještě zbývá 23dní... :) Přes dobře míněnou radu Smrtelníka si stáhnu-a zakoupím- elektronický klíč na další rok sám,z důvodů ceny :) Při koupi on-line přímo z Nortonu chtějí za prodloužení 1200kč,já si stáhnu elektron.prodloužení licence za 947,-což už je pro mne rozdíl...Kdyby mé vývody byly mylné,prosím ještě o upozornění.Jinak Vám ještě jednou děkuji :worship:

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: NIS 2010 nebo Norton 360 3.0 ?

#11 Příspěvek od PetrTl »

Ano, to je celosvětový fakt. Nákupy z jiných zdrojů, než přímo od Symantecu bývají znatelně levnější. Doporučuji ti ale si pro jistotu ověřit licenční podmínky, pokud nebude nákup od českého zdroje. A kdybys (nedejbože) chtěl nakoupit od neoficiálních zdrojů, např. na aukcích, mohla by tě nemile překvapit délka nové licence. Často se stává, že přeprodávají "kusovky" z multilicence a countdown samozřejmě startuje od první aktivace. Čistotu licence v tomto případě nehodlám rozebírat.

Novou licenci si ale nahoď až cca předposlední den. Ať přijdeš o co nejméně dní. Ale pozor - jak jsem se dočet, pokud někdo, i neúmyslně, přepískne původní dobu, tak NIS/NAV přestane údajně chránit a řešením je jen reinstalace.

A za všechny, kdo sem přispívali - nemáš zač, rádo se stalo.

Smrtelnikovi se omlouvám, že používám jinou terminologii, než používá Symantec. Nějak mi to neleze do huby.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

danny12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: 01 zář 2008 19:06

Re: NIS 2010 nebo Norton 360 3.0 ?

#12 Příspěvek od danny12 »

To PetrTl ahoj,rozhodně nebudu nakupovat od nějakých pofiderních zdrojů,novou elektron.aktivaci si stáhnu z ofic.českého webu na software,od kterého jsem zakoupil už tu licenci stávající. :) jsou prostě stále nejlevnější...nezbývá,než ti ještě jednou poděkovat za vyčerpávající info.Dík :)

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: NIS 2010 nebo Norton 360 3.0 ?

#13 Příspěvek od PetrTl »

:wink: :bye:
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

danny12
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: 01 zář 2008 19:06

Re: NIS 2010 nebo Norton 360 3.0 ?

#14 Příspěvek od danny12 »

Ještě jeden postřeh,třeba to někomu pomůže.Právě jsem /27.2/ aktivoval další rok NIS 2010 kodem z krabicové verze,a jelikož jsem měl ještě jeden den odběru do konce,tak ten den se mi přičetl /do konce odběru nyní zbývá 366dní/licence mi byla prodloužena do 1.3.2011.Třeba se ta info bude hodit :)

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: NIS 2010 nebo Norton 360 3.0 ?

#15 Příspěvek od PetrTl »

Nesjem si stopro jistý, ale na devadesát a něco určitě, že "rok" u Symantecu má 366 dní. Nevím jak poprvé, ale během posledního půlroku jsem provedl tři aktivace a bylo tam těch 366 dní, si myslím. Šlo i o čistou instalaci i o novou aktivaci staré instalace krabicovým kódem. A teď mně napadá matematický problémek - je u Symantecu posledním dnem den s číslem 1 nebo den s číslem 0 (nula) ??? To je dost zásadní otázka.

Takže i když se může stát cokoliv, nespoléhal bych se na to. Chyba u "obnovení předplatného" je reklamovatelná. Ale přijít o "moc" dní původního předplatného na základě takové informace, to by mne dost mrzelo.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

Odpovědět