Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

eset nod32 a spyware terminator (jak nastavit ST?)

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
kretotaur
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: 15 úno 2010 13:42

eset nod32 a spyware terminator (jak nastavit ST?)

#1 Příspěvek od kretotaur »

dobrý večer, prosím vás o radu. mám eset nod32ant. a nově jsem si stáhnul ST. vím, že není dobré, aby oba programy běžely zároveň. jak tedy ST nastavit, aby se s esetem netloukli? představuji si to tak, že eset pojede stabilně a občas ho vypnu a projedu pc spyware terminatorem. dá se to takto provozovat? nebo jak je to běžné? př. jak tedy ST nastavit? a co ta kombinace ST/eset - je to správná volba? a jestli ano, stačí do dnešní džungle? předem díky

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: eset nod32 a spyware terminator (jak nastavit ST?)

#2 Příspěvek od branda »

Zdravím, nod je antivirus , ST antispyware takže se tlouct nebudou, můžou běžet současně. Pouze při instalaci ST nedávat ClamAV(2 antiviry by byl problém). Nezapomeňte na kvalitní firewall :!:

kretotaur
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: 15 úno 2010 13:42

Re: eset nod32 a spyware terminator (jak nastavit ST?)

#3 Příspěvek od kretotaur »

dobrý den, děkuji za radu. ještě se chci zeptat: doporučujete (při tom esetu) zapnout HIPS? a Web Security Guarda? taky při instalaci ST chtěla brána firewall blokovat tomuto programu připojení k síti - dal jsem odblokovat, je to správně? a ještě mě zajímá, jestli můžu používat zároveň s esetem a spyware terminatorem "Ccleaner" ? děkuji

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: eset nod32 a spyware terminator (jak nastavit ST?)

#4 Příspěvek od branda »

kretotaur píše:dobrý den, děkuji za radu. ještě se chci zeptat: doporučujete (při tom esetu) zapnout HIPS? a Web Security Guarda? taky při instalaci ST chtěla brána firewall blokovat tomuto programu připojení k síti - dal jsem odblokovat, je to správně? a ještě mě zajímá, jestli můžu používat zároveň s esetem a spyware terminatorem "Ccleaner" ? děkuji
V souvislosti s nodem zapnout samozřejmě můžete, zvýšíte tím bezpečnost(pokud nebude výrazně zpomalovat systém, zkoušel jsem ST asi 2 měsíce nazpět a nepozoroval jsem).
ST se chtěl dostat na net kvůli aktualizacím, že si toho FW všiml je v pořádku :) Co máte za FW?
CCleaner je čistič, bezpečný na použití, je vhodné ho používat.

kretotaur
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: 15 úno 2010 13:42

Re: eset nod32 a spyware terminator (jak nastavit ST?)

#5 Příspěvek od kretotaur »

takže kdybych dal blokovat, tak by nemohl stahovat aktualizace, jestli chápu dobře. zablokovala to brána systému windows. když jsme u toho, co byste mi v této kombinaci doporučil za firewall (volně stažitelný), případně na co si dát ještě pozor.? díky moc

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: eset nod32 a spyware terminator (jak nastavit ST?)

#6 Příspěvek od branda »

Zkuste pročíst sekci Firewally http://www.viry.cz/forum/viewforum.php?f=41, já by jsem doporučil ZoneAlarm http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=41&t=5704

kretotaur
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: 15 úno 2010 13:42

Re: eset nod32 a spyware terminator (jak nastavit ST?)

#7 Příspěvek od kretotaur »

OK, takže teď mám ESET NOD32 ANTIVIRUS, SPYWARE TERMINATOR A ZONE ALARM. ZA automaticky vypnul firewall systému windows, což je předpokládám v pořádku (dvě brány-ne, dva antiviry taky-ne). ale zajímalo by mě, jestli když ESET je i antispy, jestli se nemele s TERMINATOREM. a taky co s windows DEFENDEREM, nechat ho zapnutý? je to taky antispy, nebo ne? děkuji

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: eset nod32 a spyware terminator (jak nastavit ST?)

#8 Příspěvek od branda »

Ano, vypnutí fw ve windows je v pořádku, stejně tak defendera. Jinak si myslím, že soužití těch tří softů by mohlo být ok, uvidíte sám jak sednou konfiguraci vašeho pc. Pak by byla možnost ponechat nod+ZA a ST na občasnou kontrolu.

kretotaur
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: 15 úno 2010 13:42

Re: eset nod32 a spyware terminator (jak nastavit ST?)

#9 Příspěvek od kretotaur »

takže defendera jsem vypnul, zůstal zapnutej. firewal to vyplo, ale defendera ne. co by se stalo, kdybych si toho nevšimnul, nevíte? a jak se vlastně projevují případné neshody těchto softů? a záleží na platformě? jsou některé stabilnější a jiné néně? mám vista home premium

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: eset nod32 a spyware terminator (jak nastavit ST?)

#10 Příspěvek od branda »


kretotaur
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: 15 úno 2010 13:42

Re: eset nod32 a spyware terminator (jak nastavit ST?)

#11 Příspěvek od kretotaur »

děkuju :wink:

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: eset nod32 a spyware terminator (jak nastavit ST?)

#12 Příspěvek od branda »

Nemáte zač :)

Odpovědět