Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

PC Tools Doctor

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Snow
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009 16:07

PC Tools Doctor

#1 Příspěvek od Snow »

Dobrý den,

při pročítání fóra jsem si všiml, že existují prográmky, které vyčistí PC od zbytků antivirových programů. Potřeboval bych podobný nástroj, který by dokázal úplně odstranit antispyware PC Tools Doctor.
PC Tools se choval divně, když jsem odinstaloval antivirový program, PC hlásil, že je vypnutá firewallová brána antiviru Spyware Doctor, přičemž jsem nikdy tento program neměl. Z tohoto důvodu jsem Doctora odinstaloval ač mám ještě hodně přes dvěstě dnů platné licence.

Díky moc.

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: PC Tools Doctor

#2 Příspěvek od branda »

Dobrý večer, vlastní odinstalátory bývají lajdácké a zanechávají někdy po sobě nemalé stopy. Já při odinstalaci používám Revo uninstaller http://www.slunecnice.cz/sw/revo-uninstaller/ , s jehož pomocí se odstraní zbytky, které odinstalátory po sobě zanechávají.
Pokud jste program už odinstaloval, pak zkuste pročistit Ccleanerem http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=46&t=7478 , pokud nebude uspokojivý výsledek, pak nezbýva buďto "prolézt" registr a smazat zbytky ručně, nebo jednoduše nainstalovat program znova a poom odinstalovat pomocí REVO( při použití se nejdříve spustí vlastní odinstalátor programu, pokud bude chtít po dokončení restart, nedávejte a dokončete odinstalaci pomocí Revo).

Uživatelský avatar
Unlimited_Killer
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1969
Registrován: 24 srp 2009 16:18

Re: PC Tools Doctor

#3 Příspěvek od Unlimited_Killer »

Pak existují externí uninstallery ať už od dané firmy nebo od jiných lidí (např. RAFAZON od členů zdejšího fóra).
inactive

Snow
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009 16:07

Re: PC Tools Doctor

#4 Příspěvek od Snow »

branda píše:Dobrý večer, vlastní odinstalátory bývají lajdácké a zanechávají někdy po sobě nemalé stopy. Já při odinstalaci používám Revo uninstaller http://www.slunecnice.cz/sw/revo-uninstaller/ , s jehož pomocí se odstraní zbytky, které odinstalátory po sobě zanechávají.
Pokud jste program už odinstaloval, pak zkuste pročistit Ccleanerem http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=46&t=7478 , pokud nebude uspokojivý výsledek, pak nezbýva buďto "prolézt" registr a smazat zbytky ručně, nebo jednoduše nainstalovat program znova a poom odinstalovat pomocí REVO( při použití se nejdříve spustí vlastní odinstalátor programu, pokud bude chtít po dokončení restart, nedávejte a dokončete odinstalaci pomocí Revo).
Program jsem si stáhl přímo ze stránek výrobce, instalacím se slunečnice nedůvěřuji, bojím se, abych si do počítače nazavlek nějakou havěť. REVO vypadá profesionálně, ale nepomohlo :( :( .

Snow
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009 16:07

Re: PC Tools Doctor

#5 Příspěvek od Snow »

Unlimited_Killer píše:Pak existují externí uninstallery ať už od dané firmy nebo od jiných lidí (např. RAFAZON od členů zdejšího fóra).
Externí uninstaller přímo od PC Tools by potěšil, ale žádný jsem nenašel :( a jestli by mi pomohl Rafazon nevím. Dokonce ani nevím, jak se používá, díval jsem se, ale nevěděl bych :( , který ze tří programů použít.

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: PC Tools Doctor

#6 Příspěvek od branda »

Snow píše:Program jsem si stáhl přímo ze stránek výrobce, instalacím se slunečnice nedůvěřuji, bojím se, abych si do počítače nazavlek nějakou havěť. REVO vypadá profesionálně, ale nepomohlo :( :( .
Použil jste při odinstalaci min. "přiměřený mód"? Po restartu problém přetrvává?

Snow
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009 16:07

Re: PC Tools Doctor

#7 Příspěvek od Snow »

branda píše:
Snow píše:Program jsem si stáhl přímo ze stránek výrobce, instalacím se slunečnice nedůvěřuji, bojím se, abych si do počítače nazavlek nějakou havěť. REVO vypadá profesionálně, ale nepomohlo :( :( .
Použil jste při odinstalaci min. "přiměřený mód"? Po restartu problém přetrvává?
Co to je "přiměřený mód" ? Po restartu problém pořád přetrvává.

Vůbec nevím čím to je. Loni jsem zakoupil PC Tools Antispyware Doctor licenci na rok 6. Na přelomu roku, přesně 31.12. 2009 se mi při pravidelné kontrole PC, dělám ji jednou za týden, jinak je Doctor vypnutý, zrovna vyšla na Silvestra, nabídla verze 7, kterou jsem nainstaloval.
Mám zakoupené dva AV, KIS2010 a NIS2010, které pravidelně měním, nevím, jestli dělám dobře. Vždycky, když se program odinstaluje, vykoukne na mě na liště bublina, PC Tools Antivir 6.0.5. je vypnutý, PC je bez firewallu. Právě takhle jsem objevil, že mám někde v počítači schovaný nějaký zbytek Doctora Antiviru, který jsem nikdy neměl !!! Nechápu to. Proto bych potřeboval nějaký hodně kvalitní odinstalátor, který Doctora z PC dokonale vymýtí.

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: PC Tools Doctor

#8 Příspěvek od branda »

Přiměřený mód je výběr typu odinstalace který REVO nabízí.
Můžete se ještě podívat do registru, jestli tam nenajdete nějaký z techto klíčů:
HKEY_CURRENT_USER\Software\PCTools - Delete PCTAV Přejděte do HKEY_CURRENT_USER \ Software \ PCTools - Smazat PCTAV
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\PCTools - Delete PCTAV & PCTAVSvc Přejděte na klíč HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ PCTools - Smazat PCTAV & PCTAVSvc
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Uninstall - Delete PC Tools AntiVirus_is1 Přejděte na klíč HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Uninstall - Smazat PC Tools AntiVirus_is1
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es - Delete PCTAVSvc(if applicable) Přejděte na klíč HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services es - Smazat PCTAVSvc

Snow
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009 16:07

Re: PC Tools Doctor

#9 Příspěvek od Snow »

branda píše:Přiměřený mód je výběr typu odinstalace který REVO nabízí.
Můžete se ještě podívat do registru, jestli tam nenajdete nějaký z techto klíčů:
HKEY_CURRENT_USER\Software\PCTools - Delete PCTAV Přejděte do HKEY_CURRENT_USER \ Software \ PCTools - Smazat PCTAV
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\PCTools - Delete PCTAV & PCTAVSvc Přejděte na klíč HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ PCTools - Smazat PCTAV & PCTAVSvc
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Uninstall - Delete PC Tools AntiVirus_is1 Přejděte na klíč HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Uninstall - Smazat PC Tools AntiVirus_is1
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es - Delete PCTAVSvc(if applicable) Přejděte na klíč HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services es - Smazat PCTAVSvc
Podívám se.

Díky.

Snow
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009 16:07

Re: PC Tools Doctor

#10 Příspěvek od Snow »

Teď jsem vlastně zjistil, že to vůbec neumím, můžete mě brando navést ?

Snow
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009 16:07

Re: PC Tools Doctor

#11 Příspěvek od Snow »

Registry jsem prohlédl a PC Tools jsem vůbec nenašel, je to záhada.

branda
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 176
Registrován: 22 říj 2007 18:41

Re: PC Tools Doctor

#12 Příspěvek od branda »

Hm, tak ještě můžete zkusit použít XPmanager http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=46&t=17549 a pak už nevím.

Kdysi jsem měl stejný problém jako vy po odinstalování BD, ale jako problém jsem to neřešil. Po čase jsem z jiného důvodu byl nucený udělat opravu systému a tím se i tento problém samozřejmě vyřešil :)

Odpovědět