Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Dva systemy v PC

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
miroo
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: 22 dub 2006 18:49

Dva systemy v PC

#1 Příspěvek od miroo »

Dneska jsem presel z Windows XP na Windows 7. Koupil jsem si kvuli tomu druhy pevny disk, abych si Xpcko mohl nechat tak jak je (pouzivam ho 3 roky, mam tam v podstate vse dulezite a nechtel jsem o to prijit). Na druhy prazdny disk jsem teda nainstaloval Win 7, takze si ted muzu vybirat mezi systemy zpusobem, ze vypojim jeden z disku (coz samozrejme funguje). V cem je ale problem - Chtel jsem to puvodne tak, ze budu mit zapojene oba disky a bude mi automaticky startovat Windows 7 a starsi disk muzu pouzivat jako misto pro data a v pripade ze bych chtel nahodou pustit XP, jen vypojim novy disk s Win 7. Jenze jakmile zapojim oba disky, startuje bohuzel jako prioritni system XPcko. Myslel jsem, ze to PC rozpozna a automaticky nahodi novejsi Win. Oba disky jsou SATA II, nevim jestli u nich jde nastavit nejakym zpusobem master - slave (nevidim tam popis jako u starsich disku). Nevite, jak bych to mohl nejjednoduseji udelat?

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva systemy v PC

#2 Příspěvek od Rudy »

Vypadá to, že když jste instaloval Win7, měl jste původní disk odpojený. Jinými slovy instalátor nenašel žádnou další instalaci Win, a proto nenainstaloval BootManager. Lze to obejít tak (u moderních biosů je možnost v úvodnívh postech vstoupit do bootsekvence (např. klávesou Fx - číslo klávesy vám vypíše bios při úvodních postech). Po stisku vám dříve, než začne startovat systém, vypíše všechny bootovatelné jednotky, které v PC máte a vy zvolíte bootování z druhého fyzického disku. Pokud tato možnost není, musel byste vstoupit do biosu a v něm přepnout bootsekvenci. To je trochu nešikovné. Další možností je nainstalovat bootmanager: http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... ava_disku/ .
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

miroo
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: 22 dub 2006 18:49

Re: Dva systemy v PC

#3 Příspěvek od miroo »

Dekuji za odpoved, nainstaloval jsem free boot manager a jde to paradne :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva systemy v PC

#4 Příspěvek od Rudy »

Nemáte zač!
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět