Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Comodo odblokovani aplikace/portu

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
)aguar
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2008 14:45

Comodo odblokovani aplikace/portu

#1 Příspěvek od )aguar »

Taková blbá otázka, ale teď jsem zkoušel zablokovat u VLC přehrávače aktualizaci (firewall). Jen pro zaímavost abych věděl jestli comodo opravdu funguje jak má. Ale nikde nemohu najít kde se popřípadě nějaká aplikace nebo porty opět povolují. Vidím akorát povolené aplikace a zablokované, ale nikde tam není "povolit" Jediný způsob na který jsem přišel je označit aplikace jako "důvěryhodnou" Ale to asi není ono ?
Jinak se nebojte že bych zakazoval všechno možný :)
Díky za radu

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: Comodo odblokovani aplikace/portu

#2 Příspěvek od PetrTl »

No jestli jsi dával povolit se zapamatováním, tak se vytvořilo pravidlo. No a z logiky firewallů vyplouvá, že pravidlo je "nafurt", není důvod se ptát na povolení.
Pokud chceš stav změnit, tak je sice možné přepsat obsah pravidla ručně, ale to chce vědět voco a kde jde. Nejjednodušší je smazat ono blokující pravidlo, případně více pravidel a nechat firewall se znova naučit fungovat podle přání uživatele.

Označování aplikací za důvěryhodné skutečně asi nebude to pravé ořechové.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

)aguar
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2008 14:45

Re: Comodo odblokovani aplikace/portu

#3 Příspěvek od )aguar »

No já právě neviděl že by to bylo zablokovaný, protože jsem dal bez zapamatování. Takže teď už vím (a vyzkoušel jsem to :) že se zapamatováním se tam objeví.
Ale jaktože, pokud jsem klikal několikrát třeba na aktualizaci, tak už další okno nevyskočilo?

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: Comodo odblokovani aplikace/portu

#4 Příspěvek od PetrTl »

Tak to nevím. Comodo nepoužívám už dost dlouho, takže nevím, jestli má nějaká specifika fungování případně jaká. Napadá mne možnost, že nějaký zákaz/povolení bez zapamatovaní je platný do konce nějaké session (třeba do vypnutí). Ale fakt nemám přehled.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

)aguar
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2008 14:45

Re: Comodo odblokovani aplikace/portu

#5 Příspěvek od )aguar »

nejspis to tak bude.
Diky za ochotu

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: Comodo odblokovani aplikace/portu

#6 Příspěvek od PetrTl »

Není zač.
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

)aguar
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2008 14:45

Re: Comodo odblokovani aplikace/portu

#7 Příspěvek od )aguar »

No jsem tu opět, protože jsem se chtěl podívat na jednu TV přes firefox, ale cosi to chtělo nainstalovat. Snad plugin pro přehrávání, ale co se nestalo? Dal jsem blokovat. Tentokrát se zapamatováním. Našel jsem to v D+ že to blokuje, ale kde bych to mohl odbloknout?

přikládám foto
Obrázek


EDIT: Hned potom co jsem to napsal jsem ještě něco zkusil. Dát D+ do režimu neaktivni na tu chvili a znovu se nabidla instalace.

PetrTl
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: 27 úno 2008 11:47

Re: Comodo odblokovani aplikace/portu

#8 Příspěvek od PetrTl »

Už jsem to psal na začátku. Odblokovat něco znamená zrušit blokující pravidla a nechat Comodo naučit se pravidla znovu, podle potřeby, správně. Kdysi navíc Comodo nabízelo instalační mód - to už tam není ???
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

)aguar
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2008 14:45

Re: Comodo odblokovani aplikace/portu

#9 Příspěvek od )aguar »

PetrTl píše:Už jsem to psal na začátku. Odblokovat něco znamená zrušit blokující pravidla a nechat Comodo naučit se pravidla znovu, podle potřeby, správně. Kdysi navíc Comodo nabízelo instalační mód - to už tam není ???
Ano odblokovat mě napadlo, ale to bych napřed musel někde najít. Což se mě nepodařilo. Proto jsem to dal do toho install modu. Spíš jsem to přepnul na neaktivní a už to jde. Samozřejmě že hned zase zapnul.

Zamčeno