Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

8 znaku - je to jeste dnes bezpecne heslo?

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: 8 znaku - je to jeste dnes bezpecne heslo?

#31 Příspěvek od Čarls »

Tak mě z toho všeho začíná běhat mráz po zádech :cry:
Grafika a lamaní hesel :boxed: :arcisit:
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 8 znaku - je to jeste dnes bezpecne heslo?

#32 Příspěvek od Vrtule »

Jo no, grafiky se jaksi hodí na pararelní výpočty. A lámání hesel se dá hodně pararelizovat, protože zkoušení jednotlivých hesel na sobě nezávisí.

betinka
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 194
Registrován: 03 srp 2009 09:19

Re: 8 znaku - je to jeste dnes bezpecne heslo?

#33 Příspěvek od betinka »

Niekedy, treba mať aj dobrú kontrolnú otázku... :D
Alebo aspoň si dať dobré heslo...

Spolužiak ktorý má nick "Matis" si dá heslo "matis" a keď zistí, že sa mu tam niekto nabúra zmení si heslo na "Matis" :lol: ...
(nenabúrala som sa mu tam ja, ale kamarátka :D )
Alebo...
Moje mama sa niekde prihlasovala a o jedno písmenko sa pomýlila (povedzme, že napr. jej účet bol "hyscnjf" a napísala "hyscnj"), ale heslo bolo na účet "hyscnjf" takže jej to vyhodilo, že napísala zlé heslo a dalo to overovaciu otázku: "Ako sa mám?" tak mama pohotovo napísala: "dobre" :D a až keď ju to prihlásilo, zistila, že to nie je jej účet...
Obrázek
Obrázek
"Ak nechceš vírusy, nestačí ti antivírus, firewall, antispyware..., dôležitý je hlavne rozum."
Ale potom neviem kde je chyba :D

Vrtule
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 328
Registrován: 20 dub 2007 22:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 8 znaku - je to jeste dnes bezpecne heslo?

#34 Příspěvek od Vrtule »

hehe, to je vtipná příhoda s tou kontrolní otázkou :-)). Já jsem jednou viděl následující kombinaci:
Login: jakub
Heslo: kuba
Někdy mě překvapuje, že do některých systémů ještě nezavedli donucovací prostředky pro vybrání silnějšího hesla.

Vao02
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: 21 srp 2007 20:30

Re: 8 znaku - je to jeste dnes bezpecne heslo?

#35 Příspěvek od Vao02 »

:lol: :lol:
Vrtule píše:Někdy mě překvapuje, že do některých systémů ještě nezavedli donucovací prostředky pro vybrání silnějšího hesla.
donucovaci prostredky sice ne, ale "ve slusne spolecnosti" je tam alespon takovy indikator kvality hesla.... cerveny prouzek > zeleny prouzek ci jeste procenta kvality atp.... nebo vyskoci upozorneni, ze heslo je slovo ze slovniku, nedostatecne apod..... ovsem komu neni rady, tomu neni pomoci :wink: a nebo jinak na pocitacovou negramotnost se proste doplaci... pokud je to jen nabouranim do chat uctu... tak se tomu lze i zasmat.... u platebni karty uz potom tomu cloveku moc do smichu nebyva :P
ObrázekObrázekObrázek

Dolfi
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: 13 říj 2009 14:49

Re: 8 znaku - je to jeste dnes bezpecne heslo?

#36 Příspěvek od Dolfi »

Co se týče prolamování hesel, tak jediné co je ozkoušené, že opravdu nejde ničím prolomit je TrueCrypt a jeho slabší konkurence DriveCrypt Plus Pack. Bohužel i zde platí že cokoliv zaheslované je časem prolomeno. Nicméně při použití kvalitního hesla které má alespoň 20 míst v kombinaci v. a m. písmen, číslic, háčků, čárek, procent, plusů a dalších znaků je prakticky nemožné toto heslo prolomit. Tento program už mnohokrát podléhal zkouškám kripo, bis a různým dalším zahraničním státním institucím a zatím nikdo z nich nepřišel na metodu rozluštění.

Martag.o.N
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 100
Registrován: 28 bře 2009 18:51

Re: 8 znaku - je to jeste dnes bezpecne heslo?

#37 Příspěvek od Martag.o.N »

Myslim, ze do tejto temy sa to hodi :) (Urcite ste sa o tom uz dopoculi)
http://blog.nolimit.sk/freeman-c6af677d ... f91-enter/

- Tak taketo heslo by som naozaj neodporucal

+ dalsi z teamu azet.sk http://igigi.baywords.com/azet-sk-passwords-fun/ :roll:
Nech niekomu nenapadne vykať mi : )

Grinch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: 30 pro 2009 14:27
Kontaktovat uživatele:

Re: 8 znaku - je to jeste dnes bezpecne heslo?

#38 Příspěvek od Grinch »

Mám 6místné heslo a můžu vás ujistit že ho používám 4 roky uplně primitivní heslo a nikdo mě ještě "nescaml". :lol:

Uživatelský avatar
sudanec
VIP
VIP
Příspěvky: 2119
Registrován: 02 lis 2006 00:48
Bydliště: Khartoum, Sudan
Kontaktovat uživatele:

Re: 8 znaku - je to jeste dnes bezpecne heslo?

#39 Příspěvek od sudanec »

Tak zjavne vase osobne informacie nikomu nestoja za 20 minut prace.. to ale nie je dovod, preco to odporucat ostatnym pouzivatelom.
Obrázek

Odpovědět