Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

BSOD - při instalaci her a hraní her

V tomto fóru se řeší problematika modré smrti - BSOD

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Zdenny7
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 17 led 2024 22:47

BSOD - při instalaci her a hraní her

#1 Příspěvek od Zdenny7 »

Dobrý den,

potřeboval bych od Vás poradit a pomoct s BSOD. Cca před půl rokem jsem si koupil sestavené PC z inzerátu na internetu. Doposud jsem počítač používal pouze na čtení zpráv na internetu, práci s tabulkovým a textovým editorem a na streamování Netflixu nebo HBO. Při této zátěži bylo vše pořádku. Nyní o Vánocích jsem si zkoušel nainstalovat nějaké hry a stalo se téměř pravidelně, buď už při instalaci nebo chvíli po hraní hry, že nastala BSOD a počítač se restartoval. Snažil jsem se přijít na to sám čím by to mohlo být, stáhl jsem program Bluescreenview, ale bohužel tomu nerozumím a neumím číst v dump filech.

Počítač byl samozřejmě kupován bez záruky a byl jsem i upozorněn, že procesor, grafika a deska nejsou nové, ale že se nemusím bát, že by vše funguje. Parametry PC - CPU AMD Ryzen 5 2600X Six-Core 3.59 GHz; GPU AMD Radeon RX 6600 8GB; RAM 24 GB; Deska ASUS PRIME B450M-K - AMD B450; OS W11; 2x SDD disk.

Zkoušené hry: ANNO 1800 (pád po cca 15 min hraní), Path of Exile (pád ihned po zapnutí), GTA V a RDR 2 (pád po cca 2 hodinách instalování, hra se ani nedoinstalovala).

Na e-disk jsem nahrál dump souboury a 2x screen z Crystaldisk info.

Případně doložím cokoliv dalšího co by pomohlo k zjištění toho, kde je problém.

https://www.edisk.cz/stahni/83466/bsod- ... 9-kb.html/

Budu opravdu vděčný za jakoukoliv pomoc.

Předem děkuji.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BSOD - při instalaci her a hraní her

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Proč PC padá, zjistit můžeme. Problematiku her ale neřešíme. Viz: https://forum.viry.cz/viewtopic.php?t=5601 (bod 9) . E-disk chce po mne přihlášení, takže vás poprosím, abyste soubor nahrál přímo sem do fóra. Děkuji.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

altrok
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7264
Registrován: 15 lis 2012 22:26
Bydliště: Znojmo

Re: BSOD - při instalaci her a hraní her

#3 Příspěvek od altrok »

Ahoj,

vsechny (5) BugChecky jsou stejne ( 0x3d ), takze to vypada na SW chybu. Pokud mas pretaktovano, vrat na default.

Tohle je stare
[BIOS Information]
Manufacturer ASUSTeK COMPUTER INC.
Product PRIME B450M-K
Version Rev X.0x

Vendor American Megatrends Inc.
BIOS Version 1607
BIOS Release Date 06/17/2019
Doporucuju aktualizaci BIOSu https://www.asus.com/motherboards-compo ... ME-B450M-K

Pokud mas nainstalovany nejaky SW ve stylu "Balicek cipove sady AMD", tak ho odinstaluj a nainstaluj aktualni (tez z odkazu vyse).

Dej nam vedet, co jsi vsechno zvladl a priste prosim dumpy (archiv - zip/rar) jako prilohu k dalsimu prispevku, viz doporuceni kolegy.
Pokud je cokoliv nejasného, ihned se ptej.
V případě spokojenosti prosím podpořte forum.
Pro dotazy, které se nehodí na forum, je možné využít altrokzavináčforum.viry.cz
Máš-li chuť pomáhat návštěvníkům tohoto fora, přihlas se do naší školičky.

Zdenny7
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: 17 led 2024 22:47

Re: BSOD - při instalaci her a hraní her

#4 Příspěvek od Zdenny7 »

Zdravím,

tak udělal jsem vše co jste doporučovali - tedy aktualizoval BIOS, aktualizoval chipset a když jsem byl v tom tak i zvukovku a lan. Poté jsem ještě přeinstaloval program na AMD grafiku včetně ovladače.

Grafika nebyla přetaktována, alespoň myslím, nevím, jak se to dělá a jak se to zjišťuje.

Každopádně to důležité ... ani v sobotu ani v neděli mi se BSOD neopakoval. Hry při zátěži fungovali a některé nové šli i nainstalovat. Ještě to více vyzkouším příští víkend, ale vypadá to, že se to vyřešilo.

Moc děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BSOD - při instalaci her a hraní her

#5 Příspěvek od Rudy »

I za kolegu: nemáte zač. Grafika se přetaktovává pomocí softwaru, který si nainstalujete společně s ovladačem grafiky. :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět