Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Problém s rychlostí připojení - ethernet

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
klavis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: 20 lis 2008 00:02

Problém s rychlostí připojení - ethernet

#1 Příspěvek od klavis »

Dobrý den, po změně operátora z Vodafone (bývalé UPC) na T-mobil došlo k navýšení přenosu dat ze 100 na 250 Mbit/s. Bohužel, tuto rychlost nejsem schopen dosáhnout. Po instalaci nového modemu stále zůstávám na 95 Mbit/s. Poradíte prosím, jak to změnit? Technická podpora T-mobil zjistila, že k modemu je vše v pořádku. Problém je asi v mém počítači v nastavení. Vyzkoušel jsem mnohé, vše zůstává při starém.
Děkuji za vaši případnou pomoc.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s rychlostí připojení - ethernet

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Pro vás trochu prekérní situace. Bude třeba kontaktovat poskytovatele a předložit mu důkaz, že připojení je pomalejší, než deklaruje (ono bude pomalejší určitě, ale rychlost by měla být vyšší, ne zhruba těch 50%). Dále je třeba, aby poskytovatel uznal, že měření rychlosti je spolehlivé a přesné (toto může vyústit i v právní problém). Záleží na tom, jak se s ním dohodnete. My s tím zde na fóru nic neuděláme. Je to dané prostředím a nastavením.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

klavis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: 20 lis 2008 00:02

Re: Problém s rychlostí připojení - ethernet

#3 Příspěvek od klavis »

Uf, trochu jste mě vylekal. Pořídil jsem si i novou síťovou kartu, myslel jsem, že to bude tím, avšak problém se nevyřešil. Dokonce se mi ani po její instalaci vůbec neukázala v připojení síťového adaptéru, zůstal tam stále ten původní. A to se měla automaticky připojit. Mám s tím zamotanou hlavu, vůbec to nedává logiku.
Kažopádně děkuji za váš čas a přeji krásný den.

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15216
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Problém s rychlostí připojení - ethernet

#4 Příspěvek od JaRon »

Ahoj,
ak tam mas sietovu kartu 100mb, tak rychlost ostane limitovana.
Ak si kupil lepsiu kartu MUSI byt po instalacii vidiet ako napr. Gigabit karta
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s rychlostí připojení - ethernet

#5 Příspěvek od Rudy »

Hezký den i vám, nemáte zač a přečtěte si , prosím, sdělení kolegy. :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

klavis
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: 20 lis 2008 00:02

Re: Problém s rychlostí připojení - ethernet

#6 Příspěvek od klavis »

Děkuji za vaše cenné rady. už se nám problém podařil rozlousknout. Technik T-mobil při vytváření kabelu špatně přichytil konektory, nedělal to technik, ale jeho pomocník, a tak byl kabel funkční jen zčásti. Vůbec jsem nepředpokládal, že je to možné. Proto si počítač neporadil s vyšší rychlostí. A nefungovalo ani připojení nové síťové karty. Byl to oříšek. Zvláště, když doma nemáte potřebné komponenty na vyzkoušení možných variant.
Mějte se krásně.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118275
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s rychlostí připojení - ethernet

#7 Příspěvek od Rudy »

Ano, toto skutečně je možné. Mějte se a nemáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět