Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Mám změnit velikost stránkovacího souboru Microsoft Windows?

To, co se nehodí jinam..

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Raduzzzz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: 05 bře 2021 10:23

Mám změnit velikost stránkovacího souboru Microsoft Windows?

#1 Příspěvek od Raduzzzz »

Dobrý den , našel jsem toto pravidlo
mám 16gb ram
a HDD ne SSD

že
Obecně platí, že stránkovací soubor by měl mít minimálně 1,5násobek velikosti vaší nainstalované paměti RAM a maximálně trojnásobek velikosti vaší RAM
tznm
2400mb
a 48 gb

ale pak jsem zjistil že
Mám změnit velikost souboru stránky Microsoft Windows?
Aktualizováno: 31.08.2020 Computer Hope
Soubor stránky Windows

Ne. Všem uživatelům důrazně doporučujeme, aby nechali systém Microsoft Windows vybrat nejlepší počáteční, maximální a minimální nastavení pro jejich virtuální paměť ( soubor stránky ). Zakázání nebo nastavení příliš malé velikosti stránkovacího souboru může snížit výkon systému a způsobit nestabilitu a selhání systému Windows


dale toto

Dobře, ale mám soubor stránky umístit na jiný oddíl nebo disk?
Na jiném oddílu

Ne. Uložení stránkovacího souboru na jiný oddíl stejného disku jako Windows prodlužuje dobu vyhledávání na pevném disku a snižuje výkon systému.

vše je v tomto odkazu https://www.computerhope.com/issues/ch001293.htm

a zjistil jsem
strankovaci soubor.jpg
strankovaci soubor.jpg (38.09 KiB) Zobrazeno 1184 x
že můj strankovací soubor je na jiném odílu stejného disku
což se mne moc nelíbí
má někdo na tuto sytuaci nějaké řešení???
nebo to je správně a mám to takhle nechat??????
děkuji za odpověd ...

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118194
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám změnit velikost stránkovacího souboru Microsoft Windows?

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Obecně plartí, že velikost stránkovacího souboru určí systém sám již při instalaci. Ve většině případů to vyhovuje. Velikost se mění jen tehdy, polud systém ztrácí výkon (swapovací prostor není dostatečný), nebo je naopak zbytečně velký a není pro něj dost místa na disku. Na kterém oddílu se nachází, je vcelku jedno, pouze na tom oddílu musí být dost místa.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Raduzzzz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: 05 bře 2021 10:23

Re: Mám změnit velikost stránkovacího souboru Microsoft Windows?

#3 Příspěvek od Raduzzzz »

dobrý den jasně takže se tam mohl přesunout při nedostatku místa nedávno sem čistil hardisk od zbitečností .takže když se podiváte na stávajíci nastavení je to všechno ok
????

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118194
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám změnit velikost stránkovacího souboru Microsoft Windows?

#4 Příspěvek od Rudy »

Pokud není nic znatelného na chodu PC, je vše v pořádku.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Raduzzzz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: 05 bře 2021 10:23

Re: Mám změnit velikost stránkovacího souboru Microsoft Windows?

#5 Příspěvek od Raduzzzz »

ok díky mějte se čus

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118194
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám změnit velikost stránkovacího souboru Microsoft Windows?

#6 Příspěvek od Rudy »

Nemáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno