Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Mrtvé GPU?

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
RASTAFARI23
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: 06 říj 2012 15:22

Mrtvé GPU?

#1 Příspěvek od RASTAFARI23 »

Zdravím,
mám problém s kartou "ZOTAC GTX 1080 Ti AMP Extreme". Při továrních taktech hry padají a v 3DMark FireStrike/TimeSpy se zobrazují artefakty, poté se test ukončí s chybou. Když kartu značně podtaktuji, FireStrike a některé hry bez problému běží, avšak TimeSpy nadále zobrazuje artefakty. Při pádech je ve Windows logu spam "nvlddmkm 13" errorů.

- Teplota se drží mezi 70-75°C při max. zátěži.
- Přeinstalování ovladačů přes DDU nepomohlo.
- RAMky jsou v pohodě(MemTest a zkoušel jsem je i postupně vytahovat).
- V GPU-Z jsem sledoval napětí v době pádu, nejde pod 12v.
- Při maximálním podtaktování jádra i vram se problém částečně "vyřeší".
- Nemám žádné BSOD, zčernání obrazu ani vypínání obrazovky.
- V prostředí Windows, prohlížeč, sledování filmů žádný problém není.

Karta pravděpodobně končí, že? Děkuji za případnou odpověď.

Edit: Zatím nemám možnost vyzkoušet kartu v jiném PC.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvé GPU?

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!

Jste si jistý, že ovladač byl přeinstalován korektně? Nejlepší cesta je ručně stáhnout ovladač, uložit a spustit instalaci. Na webu nVidia si stáhněte příslušný ovladač, uložte a spusťte instalaci. Pokud by se problém znovu objevil, přeinstalujte ještě ovladač základní desky (chipsetu). Jestli sni pak se nedostaví úspěch, nezbude nic jiného, než buď vyzkoušet grafiku v jiném PC, nebo zkusit jinou (zaručeně funkční) grafiku ve vašem PC.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět