Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Podvodný email

http://www.hoax.cz

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
san
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: 05 bře 2021 22:48

Podvodný email

#1 Příspěvek od san »

Zdravím,
přišel mi email z PayPalu o registaci účtu na moje jméno. Protože službu nevyužívám a nikdy jsem ji nepoužíval, tak jsem znejistěl, aby moji identitu někdo nezneužil pro podvodné jednání na Paypalu. Chtěl jsem PayPal požádat, aby můj účet smazali, ale nedařilo se mi na ně najít emailový kontakt. Tak jsem neuváženě klikl na odkaz v "jejich" emailu. Odesílatel byl paypal (dle informací z jejich komunitního fóra se jednalo o "reálnou" paypalovovou emailovou adresu), text emailu byl v bezchybné CZ, odkaz vedl na jejich web, tak jsem v tom neviděl nic podezřelého. Až dodatečně jsem si uvědomil, že jsem asi udělal chybu :-( Stránky, na které mě to hodilo, byli opravdu Paypalu, nikam jsem se na jejich webu nepřihlašoval, komp mi po kliknutí nehlásil žádnou podezřelou aktivitu/instalaci (už jsem ho pro jistotu projel Spyware Search&Destroy - nic nenalezeno), aktuálně projíždím komp antivirem.

Až dodatečně jsem totiž zjistil, že odkaz v emailu "od Paypalu", na který jsem klikl, je nějaký dlouhý. Za reálným odkazem na paypal je text, který začíná "?utm_source=unp&utm_medium=email&utm_campaign=XXXXXXXXX............". Je to zkrácená verze, kde místo XXXXXXXXXX jsou nějaká čísla+písmena. Mám se něčeho bát? Celý odkaz případně doplním, pokud to bude nutné, nebo pošlu skrze SZ (nechci ho zatím veřejně uvádět).

Je tohle nějaké sofistikovanější přesměrování nebo snaha nějak "odposlechnout" moje přihlašovací údaje? Všechny odkazy v emailu jsou https, ale teď jsem si všiml, že jeden je pouze v http. Mohlo mi to nějak "nabořit" komp jiným způsobem?

Uživatelský avatar
JaRon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15193
Registrován: 29 bře 2005 13:39
Bydliště: BB-SK

Re: Podvodný email

#2 Příspěvek od JaRon »

Ahoj,
No naletel si :(
Pokial si nezadal ziadne osobne ani bankove udaje, bude to este OK.
Spybot je uplne nanic. PC budeuz pravdepobne zavirene.
Tu to zamknem, vloz do sekcie logy oba logyFRST niekto sa na to pozrie
FRST |ADWCleaner |MBAM |CCleaner |AVPTool

V prípade spokojnosti je možné podporiť fórum
https://platba.viry.cz/payment/

Uživatelský avatar
Diallix
Rádce
Rádce
Příspěvky: 2760
Registrován: 27 dub 2008 10:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvodný email

#3 Příspěvek od Diallix »

Ja to tu este nachvilku odomknem Jaronko.
přišel mi email z PayPalu o registaci účtu na moje jméno.
Prisiel vam email, teda ziadost o pridanie uctu na vasu emailovu adresu? Prve co hned urobte je, ze chodte na stranky PAYPAL, tam chodte do tabulky prihlasit sa - vyplnte vasu emailovu adresu a neake hociake heslo. Formular zahlasi, ze je nespravne heslo a vy kliknite na "odoslat zabudnute heslo" alebo konkretne Máte problémy s prihlásením?. Naskoci vam formular s emailom, don v piste vasu emailovu adresu.

Ak bol vas email registrovany - registracia prebehla uspesne, co zrejme z horeuvedeneho ano, tak na vas email by vam malo prist nove heslo. Cisto hypoteticky. Prihlaste sa pod novym heslom a ucet zmazte. Druhou variantou by mohlo byt to, ci uz niekto po potvrdeni emailu email nezmenil za svoj. Neviem na akej urovni k zneuzitiu doslo, ak len vas email, tak ten byt pouzity musi. Horsie, ak vase meno/adresa, a vas email bol zmeneny za fiktivny.
Vyšla moja nová kniha BOTNETY! :173: Informácie o nej nájdete tu: >> BOTNETY <<

¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­
---
Obrázek Hľadáme nové posily do nášej CyberSecurity UNIT jednotky. Viac informácií o tom, čo to obnáša a ako sa pripojiť nájdete tu: >> CyberSecurity UNIT << Obrázek
----
Nízkoúrovňový, Vysokoúrovňový programátor - profilová karta tu: card <<
----
Háveťárna - UPLOAD Malwaru: >> upload <<
---
Ak sa Vám ľúbi moja práca a ste sňou spokojný, môžete ma kontaktovať na: diallix@centrum.sk, info@diallix.net alebo diallix@forum.viry.cz .
---
Momentálne aktívny ako:
- konzultant, vývojár a tutor výskumu inteligentného malwaru.
- tutor v oblasti dotazovacích jazykoch SQL (TSQL, PLSQL), objektového programovania (c++,c#,php) pre študentov.

Na fóre pôsobím ako:
- Bezpečnostná autorita viry.cz
- Zástupca tutora pre vzdelávanie nováčikov
- Zakladateľ Cyber Security jednotky

Odpovědět