Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Instalace softwaru v němčině

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
mystyk
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: 31 kvě 2014 19:42

Instalace softwaru v němčině

#1 Příspěvek od mystyk »

Některé instalace softwaru jsou v němčině, přestože před uvedením win10 do továrního nastavení byly v angličtině. Jeden program mám po spuštění také v němčině.
Systém je v češtině. Co se týče jazyku, oblasti apod., tak jsem nic neměnil.
Např. instal CD základní desky se spouštělo v EN, po továrním nastavení se spouští v GE. Netuším kde se stala chyba.
Jde to někde nastavit?

Conder
VIP
VIP
Příspěvky: 4399
Registrován: 30 pro 2013 22:29
Bydliště: Bratislava

Re: Instalace softwaru v němčině

#2 Příspěvek od Conder »

Skus skontrolovat nastavenia jazykov (Start -> Nastavenia -> Cas a jazyky).
Absolvent skoly pre novacikov :)
E-mail: conder (zavinac) forum.viry.cz

Ak nieco nie je jasne, pytaj sa. Odporucam mat vzdy zalohovat dolezite data (dokumenty, fotky a ine).

Fixlisty a ine scripty su pisane len pre konkretny PC. Nepouzivajte ich na inych zariadeniach, inak hrozi poskodenie systemu alebo strata dat.
Ak mate podobny problem ako iny uzivatel, prosim, zalozte si vlastnu temu.

V pripade spokojnosti je mozne podporit forum. Dakujeme!

mystyk
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: 31 kvě 2014 19:42

Re: Instalace softwaru v němčině

#3 Příspěvek od mystyk »

To jsem kontroloval samozřejmě jako první. Všechno mám nastveno na češtině, Česká republika, časové pásmo Praha.

Conder
VIP
VIP
Příspěvky: 4399
Registrován: 30 pro 2013 22:29
Bydliště: Bratislava

Re: Instalace softwaru v němčině

#4 Příspěvek od Conder »

Nenapada ma ine nastavenie, z ktoreho by dane programy mohli cerpat ako predvoleny jazyk nemcinu. Nie su to nejake programy, ktore maju nemcinu nastavenu natvrdo ako predvoleny jazyk? Ak stiahnes a spustis napr. instalator VLC media player, v akom je jazyku?
Absolvent skoly pre novacikov :)
E-mail: conder (zavinac) forum.viry.cz

Ak nieco nie je jasne, pytaj sa. Odporucam mat vzdy zalohovat dolezite data (dokumenty, fotky a ine).

Fixlisty a ine scripty su pisane len pre konkretny PC. Nepouzivajte ich na inych zariadeniach, inak hrozi poskodenie systemu alebo strata dat.
Ak mate podobny problem ako iny uzivatel, prosim, zalozte si vlastnu temu.

V pripade spokojnosti je mozne podporit forum. Dakujeme!

mystyk
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: 31 kvě 2014 19:42

Re: Instalace softwaru v němčině

#5 Příspěvek od mystyk »

Např. se jednalo o instal CD od MB ASUS. Menu CD a instalace byly v angličtině. Teď po nové inst. win je v němčině.
Nedělá to u všech instalací jen u některých. Zkusil jsem odinstalovat a znovu spustit instalaci, ale stejně byla v němčině. A nebyla možnost zvolit jazyk.
VLC instalace je v češtině.

mystyk
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: 31 kvě 2014 19:42

Re: Instalace softwaru v němčině

#6 Příspěvek od mystyk »

Konečně jsem objevil nastavení jazyka, které způsobovalo instalaci a spouštění programů v němčině. Je trochu schované a nalezl jsem ho díky wordu, kde jsem měl problém dostat kontrolu pravopisu v češtině.
Cesta k němu ve win10 je:
Ovládací panely => Hodiny a oblast => Oblast => Správa => Jazyk pro proprogramy nepodporující kód Unicode
nebo
Všechna nastavení => čas a jazyk => jazyk => jazyková nastavení vyžadující správce => Správa => Jazyk pro proprogramy nepodporující kód Unicode
:closed:

Conder
VIP
VIP
Příspěvky: 4399
Registrován: 30 pro 2013 22:29
Bydliště: Bratislava

Re: Instalace softwaru v němčině

#7 Příspěvek od Conder »

Vdaka za info :)
Absolvent skoly pre novacikov :)
E-mail: conder (zavinac) forum.viry.cz

Ak nieco nie je jasne, pytaj sa. Odporucam mat vzdy zalohovat dolezite data (dokumenty, fotky a ine).

Fixlisty a ine scripty su pisane len pre konkretny PC. Nepouzivajte ich na inych zariadeniach, inak hrozi poskodenie systemu alebo strata dat.
Ak mate podobny problem ako iny uzivatel, prosim, zalozte si vlastnu temu.

V pripade spokojnosti je mozne podporit forum. Dakujeme!

Zamčeno