Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Problém s procházením síě

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
dinospages
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 240
Registrován: 20 črc 2006 11:33

Problém s procházením síě

#1 Příspěvek od dinospages »

Na úvod poznamenám že se jedná o síť v práci (jsme menší firma - silnoproud, projekce, revize). Pochopím když můj příspěvek smažete jelikož je to v pravidlech od "sudanec", případně poprosím abych nebyl nějak postihnut.

Problém je ten že po nějakých aktualizacích win10 mi nejde procházet své síťové složky (je to náhodné někde to jde někde ne, když ne musím restartovat PC, většinou po prvním restartu to jde)

co jsem již vyzkoušel:

1) služby
Hostitel poskytovatele rozpoznávání funkce - nastaveno na automatické spouštění
Publikování prostředků rozpoznávání funkcí - nastaveno na automatické spouštění

když síť nejde kouknu na služby a pokud je nějaká zastavena ručně spustím - ale nepomůže to.

2) máme server2003
- ve funkcích systému windows mám povoleno SM 1.0/CIFS
- zaškrtnuto mám automatické odebírání protokolu SMB1.0/CIFS a Klient SMB1.0/CIFS

Na server se normálně PINGnu ale prostě se nedostanu na své složky.

Moc díky za rady případně nasměrování, kde bych mohl tento problém řešit.

P.S. stejný problém mám i se síťovými tiskárnami (prostě se tvářili offline a po restartu vše fungovalo, zjistil jsem že musím mít nejdřív zaplou tiskárnu a poté zapnout až PC a vše funguje, obešel jsem to tak že jsem vytvořil bat na restart tisku:)
"
@echo off
powershell -windowstyle hidden -command "Start-Process cmd -ArgumentList '/s,/c,net stop spooler & net start spooler' -Verb runAs"

"
_________________________________________________________________
RSIT | MWAV | CCleaner

dinospages
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 240
Registrován: 20 črc 2006 11:33

Re: Problém s procházením síě

#2 Příspěvek od dinospages »

ještě poznatek kterého jsem si nyní všíml,
dnes opět nešlo procházet síť. složky

služba: Hostitel poskytovatele rozpoznávání funkce - nastaveno na automatické spouštění
nebyla spuštěna - spustil jsem ji ale stejně nešlo procházet


PC jsem restartoval zkusil procházet síť. složky a šlo to, kouknul jsem do služeb a výše uvedená služba byla spuštěná
_________________________________________________________________
RSIT | MWAV | CCleaner

Uživatelský avatar
Diallix
Rádce
Rádce
Příspěvky: 2760
Registrován: 27 dub 2008 10:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s procházením síě

#3 Příspěvek od Diallix »

Dobry den.

Otazne je ako sa pristupuje k zlozkam a zariadeniam, ci ich mate pripojene prostrednictvom siete alebo prostrednictvom wifi siete.

Kazdopadne, vy ako firma musite mat kvalifikovaneho it odbornika, pripadne sietara.

Bohuzial vam v tejto veci poradit nevieme.

S pozdravom.
Vyšla moja nová kniha BOTNETY! :173: Informácie o nej nájdete tu: >> BOTNETY <<

¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­¯­­­
---
Obrázek Hľadáme nové posily do nášej CyberSecurity UNIT jednotky. Viac informácií o tom, čo to obnáša a ako sa pripojiť nájdete tu: >> CyberSecurity UNIT << Obrázek
----
Nízkoúrovňový, Vysokoúrovňový programátor - profilová karta tu: card <<
----
Háveťárna - UPLOAD Malwaru: >> upload <<
---
Ak sa Vám ľúbi moja práca a ste sňou spokojný, môžete ma kontaktovať na: diallix@centrum.sk, info@diallix.net alebo diallix@forum.viry.cz .
---
Momentálne aktívny ako:
- konzultant, vývojár a tutor výskumu inteligentného malwaru.
- tutor v oblasti dotazovacích jazykoch SQL (TSQL, PLSQL), objektového programovania (c++,c#,php) pre študentov.

Na fóre pôsobím ako:
- Bezpečnostná autorita viry.cz
- Zástupca tutora pre vzdelávanie nováčikov
- Zakladateľ Cyber Security jednotky

Zamčeno