Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Phish

http://www.hoax.cz

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Raniven
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 16 srp 2020 07:40

Phish

#1 Příspěvek od Raniven »

Dobrý den, zřejmě jsem se stal obětí Phishe a tuším že mi něco leží škodlivého v PC. S logem vás nechci otravovat stejně budu dělat reinstall Windows. Jen se chci zeptat, jestli když naformátuji disk nebo co to tam je za možnost při reinstalaci Windows myslím výmaz disku jak systémového tak toho úložného. Je tam pravděpodobnost že dokáže se tam nějakým způsobem ten phish zachovat a infikovat nově nainstalovaný Systém. Dále jsem chtěl zachovat fotky tak, že z infikovaného systému založím účet na rajčeti, dám je na rajče, z tama je převedu pote třeba jako uložit obrázek do reinstallovaného PC mohu touto cestou uložit do PC ten virus znovu, jestli byste se mohli rozepsat jak to funguje např s tou reinstalaci a celkově na co jsem se tu ptal. Všem tímto předem děkuji za vaše odpovědi.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Phish

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Bohatě postačí klasický format. Format nezničí poze malware, uložené v MBR disku a to není záležitost phishingu. Pro likvidaci malware v MBR se musí zrušit partition, pak opět vytvořit a nakonec zformatovat.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Raniven
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 16 srp 2020 07:40

Re: Phish

#3 Příspěvek od Raniven »

Mě totiž bylo řečeno, že vše co je v PC veškerá havěť se formátováním a následnou přeinstalaci úplně ztratí. S těma fotkama můžu to tak udělat nepřenese se ta havěť zpátky? Chtěl jsem to udělat tak nabotoovat z CD a při volbě instalace smazat disky všechny pak mi to samo přednastavý jeden systémový ten naformatovat a až potom započít instalaci pokud jste to tak myslel. Jsem v tom laik i to MBR jsem si musel vygooglit :)
Naposledy upravil(a) Raniven dne 16 srp 2020 14:35, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Phish

#4 Příspěvek od Rudy »

V toto případě ano, navíc soubory fotografií jsou nezavitovatelné. Stopro budou bez nákazy.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Raniven
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: 16 srp 2020 07:40

Re: Phish

#5 Příspěvek od Raniven »

V tom případě vám tímto moc děkuji za zodpovězené otázky. Konečně můžu v klidu opět používat PC, tuto konverzaci můžete uzamčít.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Phish

#6 Příspěvek od Rudy »

Rádo se stalo! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno