Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Grafika - zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
mlcoch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: 21 zář 2010 16:37

Grafika - zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)

#1 Příspěvek od mlcoch »

Ahoj všem.
Prosím o potvrzení domněnky - Koupil jsem si riskantně relativně drahou grafiku RX 570 8GB, protože jsem ji viděl v častých recenzích s určitým typem chlazení a výrobců (Nitro) jako doporučovanou. Prodejce vypadal korektně a domluva byla bez potíží, žádné recenze neměl (ani negativní).
Dal jsem grafiku k Intel Core i5-6500 na základni desku MSI Z170 A-PRO.

S původní vloženou grafikou gtx 750 ti nebyl problém, u nově vložené radeonky ale nefunguje..

ovladače jsem nejprve instaloval nejnovější, pak je zrušil a dal po restartu nejprve od MS automat, pak ještě zkusil AMD asistenta... při každé instalaci - odinstalaci jsem pročistil registry, aby tam nic nezavazelo...

Bohužel mi stále nefunguje - dokáže to jenom optimalizovat rozlišení. Ale díky hlášce a vykřičníku je mi jasné, že to prostě ovladač nainstalovaný nemá. Jde mi tedy o pouhé potvrzení, že jsem byl napálen a koupil GK, která odešla do křemíkového nebe. Nebo jsem jenom totálně blbý a neumím instalovat grafické ovladače? Myslíte, že by se dalo vyřešit softwarově?
Díky za jakoukoliv konstruktivní radu.

Downloads.7z
(59.53 KiB) Staženo 151 x

mlcoch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: 21 zář 2010 16:37

Re: Grafika - zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)

#2 Příspěvek od mlcoch »

na webech vidím diskuze v angličtině, že právě kombinace této grafiky a této desky má problém... ale nedostanu se daleko... Pomohl by třeba update BIOSu?

mlcoch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: 21 zář 2010 16:37

Re: Grafika - zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)

#3 Příspěvek od mlcoch »

tak asi nemá smysl řešit - druhý PC - jiná deska i procesor - stejný problém. Ovladače nainstalované z webu výrobce, před tím odinstalace všech předchozích karet, pročištění - ani tak se nechytla. Jenom hodí identifikaci RX570 series a hotovo - bližší informace nejsou ani přes HW info.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafika - zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)

#4 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Ovladače jsou opravdu pro váš oper. systém?
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

mlcoch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: 21 zář 2010 16:37

Re: Grafika - zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)

#5 Příspěvek od mlcoch »

ano - oba zkoušené PC jsou na W10 64bit, na jednom jsem zkusil i verzi driverbooster pro - která hledala na starých krámech funkční alternativy. Vždy jsem odinstaloval všechny předchozí ovladače grafiky, vyčistil ccleaner, po restartu instalace... Třeba při "aktualizaci přes OS" ve správci zařízení se mi ukazuje jako nejlepší verze ovladačů.

Jedna deska je MSI, druhá gigabyte, předchozí GTX 750 a 760 tam jely, při vložení RX570 nejedou. Napadlo mne, že AMD nechce komunikovat s procesory intel, ale to je asi blbost. Zkusím se domluvit na vrácení zboží :/

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafika - zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)

#6 Příspěvek od Rudy »

Komunikace AMD->Intel by neměl být problém za předpokladu, že jsou nainstalovány ovladače záklední desky. Co doporučit? Snad jen se podívat, zda máte poslední verzi biosu (pokud ne, zkusit reflash). Potom už jen se domluvit na vrácení, případně se poohlédnout po specializovaném HW fóru.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

mlcoch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: 21 zář 2010 16:37

Re: Grafika - zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)

#7 Příspěvek od mlcoch »

zkoušel jsem to opakovaně na obou PC, prodejce celkem "ochotně" nabídl vrátit peníze. Jenom teď budu 15 dnů v nejistotě, jestli opravdu něco pošle.... no snad. Z počátku vypadal na férového chlapa.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118199
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafika - zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)

#8 Příspěvek od Rudy »

To je vždy sázka do loterie. Pokud by nereagoval adekvátně, zbyl by vám už jen soud. To je teď ale předčasné.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět