Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Přestal fungovat zvuk (Realtek problém)

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
EI3ki
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: 15 říj 2014 20:24

Přestal fungovat zvuk (Realtek problém)

#1 Příspěvek od EI3ki »

Dobrý den,
pár dní nazpět mi přestal fungovat zvuk (po restartu PC). Ikonka dole se zobrazuje normálně, windows řešení problému nic nenašlo, s hlasitostí se dá normálně hýbat nahoru dolů, ve správci zařízení není žádný vykřičník, vše se chová normálně, jen jako kdybych neměl zapojený reproduktor. V repro ani v hardwaru problém není.
Našel jsem na internetu návod jak tento problém vyřešit, ve správci zařízení jsem odinstaloval Realtek (řadiče zvuku, videa a her) a pak dal vyhledat změny hardwaru, Realtek se nainstaloval, a zvuk začal fungovat, jenže Windows Update pak vyžadoval aktualizaci, a po restartu jsem byl zas zpátky na bodu nula.
Možná se pokazilo něco s poslední aktualizací Realteku, ale já nevím jak to napravit.
Používám legální Windows 10 Pro (64 bit), nedělal jsem zde v poslední době žádné výrazné změny, neinstaloval jsem teď žádný program nebo hru, netuším co by to mohlo jinak způsobit.
Děkuji

EI3ki
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: 15 říj 2014 20:24

Re: Přestal fungovat zvuk (Realtek problém)

#2 Příspěvek od EI3ki »

Ještě jeden detail. Zkusil jsem místo odinstalace dát: Vrátit změny ovládače, a zdá se že je to funkční
Windows po mě update teď nechtěl a i po restartu zvuk funguje.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestal fungovat zvuk (Realtek problém)

#3 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
PC sledujte a pokud možno nedovolte upgrade ovladače. Pravděpodobně to byl problém ovladače.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět