Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Zavirovaný Kernel

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Kapitán Teplák
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 19 dub 2020 10:13

Zavirovaný Kernel

#1 Příspěvek od Kapitán Teplák »

Dobrý den,
dočetl jsem se, že Riot do svých her vkládá antihack systém Vanguard, který je prý rootkit, který se na úrovni kernelu nainstaluje. Zatím údajně není nebezpečný, ale v budoucnu by prý mohl být kýmkoliv zneužit.
Lze podobné humusárny z PC odstranit následujícím postupem?
  1. Odpojím PC od internetu a vypnu.
  2. Vložím originální flashdisk s W10, zapnu PC a vyvolám bootovací obrazovku.
  3. Spustím instalaci Windows10, smažu všechny disky naformátováním.
  4. Nainstaluji znovu W10
Jedná se o bezpečný postup jak si smazat všechny viry z PC, nebo existují i takové ošklivosti na které by ani reinstal OS nestačil? Když reinstaluji OS mohu počítač pojmenovat stejným názvem, nebo je lepší dát jiné jméno uživatele? Spíš než o samotný Vanguard mi jde obecně o jakékoliv případné problémy do budoucna, jestli je moje opatření dostatečné. Zálohu programů neřeším, nemám v PC nic důležitého.

Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavirovaný Kernel

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Tímto postupem bezpečně odstraníte všechny viry. Má to ovšem háček. Pokud je malware v zaváděcím sektoru disku, odstranění se nezdaří. K tomu musíte před formátováním shodit celou partition, pak ji znovu vytvořit a teprve potom formátovat. Tehdy je jistota, že v PC není malware.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Kapitán Teplák
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 19 dub 2020 10:13

Re: Zavirovaný Kernel

#3 Příspěvek od Kapitán Teplák »

Shodit partition znamená, že smažu celý oddíl a znovu mu vytvořím místo? Omlouvám se za hloupé otázky ale moc tomu nerozumím, to je taky důvod, proč jakoukoliv podezřelou aktivitu řeším přeinstalováním celého windows.
Trochu jsem se bál, že se budu muset naučit i flashovat celý BIOS.

Dá se vůbec zavirovat PC na úrovni BIOSU? Opraví to Flashování, nebo je pak PC na vyhození?
---
OT: Jinak, čemu trochu rozumím je html a ve vašem podpisu je gif obrázek s protokolem HTTP://, kvůli kterému má tohle forum problém s Mixed contentem. V adresním řádku se pak zbytečně zobrazuje, že stránka není bezpečná.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavirovaný Kernel

#4 Příspěvek od Rudy »

Shodit partition znamená v instalačce (správa disků) odstranit partition. Instalačka Windows má na to příslušné okno. Partici nejdříve odstraníte, poté ji znovu vytvoříte (samozřejmě je možné si zvolit velikost) a poté zformátujete. Pak teprve může instalace pokračovat.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Kapitán Teplák
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 19 dub 2020 10:13

Re: Zavirovaný Kernel

#5 Příspěvek od Kapitán Teplák »

Děkuji za odpovědi. Je mi jasné, že moje řešení je asi zbytečný overkill a lidi se budou smát, protože spousta nežádoucích programů půjde odstranit i třeba nějakým šetrnějším způsobem, ale tohle tohle je pro mě osobně psychologicky nejlepší řešení, protože pak nad tím nemusím přemýšlet jestli mám nějakou havěť v PC.

Pro jistotu to zrekapituluji, pokud bych měl zasviněný i Kernel, nestačí dát v tabulce níže formátovat disk (i když to píše, že to smaže všechna data), ale musím dát delete a potom vytvořit nový.

Obrázek

Poslední dotaz, je vždy lepší tohle dělat u obou disků (SSD se systémem i HDD s programy), nebo stačí mazat pouze disk na kterém je OS?

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavirovaný Kernel

#6 Příspěvek od Rudy »

Ano a můžete všechny, pokud mezi nimi není třeba úložný disk pro data. Jinak byste je musel zálohovat. Především systémový disk a partice "system reserved"
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět