Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Predzalobna vyzva 20.12.2019-0177-51

http://www.hoax.cz

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zooh
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: 30 lis 2011 15:41
Bydliště: Mělnický kraj

Predzalobna vyzva 20.12.2019-0177-51

#1 Příspěvek od zooh »

Dobrý den, toto mi dnes přišlo. Bez oslovení, doména z emailu neexistuje, a ještě je to na email, který v podstatě nevyužívám. Těžce pochybuji, že někde dlužím 50tisic - minimálně proto, že mi před 2 lety dali hypotéku a žádný dluh jsem nikde neměla. Navíc si nic na faktury, které by se platily až později, nekupuji.

K emailu je world příloha, kterou si opravdu netroufnu otevírat.

Email:
Dobry den,

Kontrolou nasi ucetni evidence jsme zjistili, ze jste nam dosud neuhradili dluznou castku ve vysi 50.000,- Kc.

Soucasne vas timto upozornujeme, ze pokud k uhrade uvedene castky na zaklade teto pisemne vyzvy dobrovolne nedojde, pripadne se ani neozvete, a to obratem, za ucelem navrhu akceptovatelneho reseni teto situace, jsme pripraveni se domahat uvedeneho naroku pravni cestou, predevsim pak podanim zaloby k mistne prislusnemu soudu prostrednictvim zvolene advokatni kancelare.

Podrobnosti v priloze.

S pozdravem, Stepanka Fillipova.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Predzalobna vyzva 20.12.2019-0177-51

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Jste-li si naprosto jistá, že nikde nic nedlužíte, mail smažte a zapomeňte na něj. Jestliže vám někdo něco pošle e-mailem, který nemá ani obvyklé náležitosti, nezabýval bych se jím vůbec. Mimo to, pokud po vás někdo žádá zaplacení dluhu, posílé obvykle přípis poštou na doručenku a nechybí v něm všechny postatné náležitosti. Tipuji to na sociální inženýrství. Celkem dost lidí se na toto nachytá a peníze pošle. Nebylo by od věci oznámit věc na PČR.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
zooh
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: 30 lis 2011 15:41
Bydliště: Mělnický kraj

Re: Predzalobna vyzva 20.12.2019-0177-51

#3 Příspěvek od zooh »

Tak se opravdu jedná o virus. Otevřela jsem dokument v příloze, nic v něm není, jen spousta maker - makra mám zakázána, takže se mi nespustila, ale spustila se hláška, že tam jsou a že by mohly obsahovat vir. Jiný text tam ani nebyl.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Predzalobna vyzva 20.12.2019-0177-51

#4 Příspěvek od Rudy »

OK. U neznámého mailu nikdy neotevírejte přílohy! Téměř vždy je v nich nejaký virus. Zachránil vás zákaz maker. Tím je jednoznačně dokázáno, že mail je falešný.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

carevic
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: 20 pro 2019 20:33

Re: Predzalobna vyzva 20.12.2019-0177-51

#5 Příspěvek od carevic »

pekny vecir take mi tento dopis v emailu prisel ale jas na to klikl a stahl si to bohuzel se mi nic neotevrelo ,,, tak nevim co ted dal

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118195
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Predzalobna vyzva 20.12.2019-0177-51

#6 Příspěvek od Rudy »

2carevic: Založre si, prosím, svůj vlastní topic v sekci "Řešení ptoblémů, logy", dejte do něj log FRST+Addition: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=24&t=132509 a nevstupujte do cizích vláken. Děkuji.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Odpovědět