Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

CD ve WIN10 v. 1803 nejde v. 1709 šlo - jak řešit?

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
mlcoch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: 21 zář 2010 16:37

CD ve WIN10 v. 1803 nejde v. 1709 šlo - jak řešit?

#1 Příspěvek od mlcoch »

Zdravím vás všechny se záludnou otázkou.

Řešil jsem to v práci s našimi IT bez výsledku (máme všude jen W7 a oni nemají zkušenosti s W10) a na https://www.poradte.cz/pocitace-a-prisl ... html?datum s pokusy nápravy bez výsledku... Tak tady zkusím na zkušené lidi jako poslední záchranu:

Pro vysvětlenou ... Školství pořídilo super NTB zřejmě z výprodeje, s W7 - počítač byl dobrý tak před 8mi roky, nyní se už neprodává. Mojí ženě jsem tedy pořídil výrazně lepší NTB, který má ovšem systém W10. Ona zaměstnavateli ten jejich NTB vrátila jako nepoužitelný pro její potřeby. No a proto se teď jejich IT nesnaží jakkoliv pomoct (stejně by to nesvedl - nedokázal najít "zmizelé záložky")

Do cca. května 2018 skoro rok bez potíží pouštěla výukové cd angličtiny. CD má svůj EXE soubor, bližší informace asi z obrázků poradny v odkazu. V systému W10 verze 1709 na jiném počítači jede. Stejně tak na W7. Na jiném PC s verzí 1803 také nejde- prostě nereaguje. A já předpokládám, že právě přechod NTB na verzi 1803 znemožňuje přehrávání tohoto typu CD.

Protože jsou to cédéčka potřebná pro její práci, chci systém nějak obejít. Napadla mne možnost instalace W7 na stejný disk, jenže prý se musí při instalacích widlí instalovat od nejnižší verze. Na NTB jsou různé programy, ke kterým nemám originální DVD (koupeno od firmy s oficiálními office a dalšími programy). Nerad bych tedy reinstaloval komplet. Opětovná aktivace office se nemusí podařit.
Napadla mne možnost virtualboxu - ale s tím nemám zkušenosti.

SSD je 240GB, dokumenty není potíž zálohovat, volného místa je cca. 100GB, takže bych nerad rval další systém jen kvůli přehrávání disků. Linux s díky odmítám - už jsem se s ním jednou spálil a odrovnal starý NTB. Prostě na to nemám buňky.

Napadá vás úprava nastavení verze 1803 nebo způsob, jak přehrát disk?
Pro shrnutí:
NTB má oficiální verzi W10 1803
před aktualizací ve verzi 1709 bylo vše ok
všechny programy, adobe flash player, přehrávač VLC, ovladače HW ... funkční a aktuální - jakékoliv jiné DVD nebo audio CD lze přehrát
podpora CD ve smyslu on-line u výrobce není možná - není koho kontaktovat, zřejmě se jedná o cédéčka již neexistující firmy

Díky za snahu přijít k řešení bez nové instalace OS.

mlcoch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: 21 zář 2010 16:37

Re: CD ve WIN10 v. 1803 nejde v. 1709 šlo - jak řešit?

#2 Příspěvek od mlcoch »

Zatím jsem našel nějaký časopis k uvedeným CD a nějaký kontakt, kde mail nebyl vrácen jako nedoručitelný... jen je to v Anglii, tak čekám na odpověď a po dvou dnech se mi nevyjádřili (pokud tam ještě někdo vůbec na maily reaguje).

Kdyby zatím někoho napadla varianta spuštění cd nebo nějaký virtuální prostředí ... budu rád za nápady.

altrok
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7257
Registrován: 15 lis 2012 22:26
Bydliště: Znojmo

Re: CD ve WIN10 v. 1803 nejde v. 1709 šlo - jak řešit?

#3 Příspěvek od altrok »

Ahoj,

klik pravým na .exe -> "Vlastnosti" -> záložka "Kompatibilita" -> zatrhni checkbox "Tento program spustit v režimu kompatibility pro:" a vyzkoušej různé operační systémy.

Případně mě zajímá, co vyplivne na této záložce "Spustit poradce při potížích s kompatibilitou".


Na jiném Win10 1803 CD, respektive program funguje?
Pokud je cokoliv nejasného, ihned se ptej.
V případě spokojenosti prosím podpořte forum.
Pro dotazy, které se nehodí na forum, je možné využít altrokzavináčforum.viry.cz
Máš-li chuť pomáhat návštěvníkům tohoto fora, přihlas se do naší školičky.

mlcoch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: 21 zář 2010 16:37

Re: CD ve WIN10 v. 1803 nejde v. 1709 šlo - jak řešit?

#4 Příspěvek od mlcoch »

Na jiném PC s verzí 1803 také nejde... jsem psal.
Zkoušeno na více PC se systémem W10, W7. I NTB s různými verzemi. Při verzi 1803 prostě cédéčka nejdou.

Manželka už sehnala kontakt na někoho jako distributora - po měsíci se ozvali přes 2 další kontakty. Popis byl podobný jako můj, vyjádření bylo "Jakým způsobem jste koupili cd, jaký počítač používáte, jakou verzi systému"- takže dotaz vlastně nikdo nečetl a jen reaguje dotazem na text již napsaný :(

Zatím jsem odzkoušel virtualbox - WIN VISTA. funguje to. Jenom ten virtual box je strašně pomalý a obrazovka je zmenšená. To je nepoužitelné...

mlcoch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: 21 zář 2010 16:37

Re: CD ve WIN10 v. 1803 nejde v. 1709 šlo - jak řešit?

#5 Příspěvek od mlcoch »

A režim kompatibility jsem zkoušel jako první.. nefunguje pro žádnou z variant... Ten problém je W10.

altrok
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7257
Registrován: 15 lis 2012 22:26
Bydliště: Znojmo

Re: CD ve WIN10 v. 1803 nejde v. 1709 šlo - jak řešit?

#6 Příspěvek od altrok »

Virtualizovaný starší operační systém taky může být řešení...

VirtualBox má tunu dalších nastavení - pokud virtualizovaný OS budeš používat víceméně jen na tento software, doporučuju stáhnout Guest Additions, přidělit virtuálu hardwarové prostředky (více RAM apod.), sdílenou schránku (shared clipboard), drag n drop apod. Po těchto úpravách bude virtuál lépe použitelný. Pokud bys měl s nastavením virtualboxu problémy, dej vědět.
Pokud je cokoliv nejasného, ihned se ptej.
V případě spokojenosti prosím podpořte forum.
Pro dotazy, které se nehodí na forum, je možné využít altrokzavináčforum.viry.cz
Máš-li chuť pomáhat návštěvníkům tohoto fora, přihlas se do naší školičky.

mlcoch
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 242
Registrován: 21 zář 2010 16:37

Re: CD ve WIN10 v. 1803 nejde v. 1709 šlo - jak řešit?

#7 Příspěvek od mlcoch »

Tak nakonec se našla nástupnická firma, která má podporu - je to dlouhá komunikace přes zástupce v SK do Anglie.

Na základě popisu podpora zřídila nějakou úpravu flash playeru - ke každému CD zvlášť se musela stáhnout verze, CD se stáhlo na disk počítače a nějakou utilitkou upravilo. Sice "samo", ale instalace a stahování trvalo snad hodinu u těch 4 cédéček.

Bohužel, má to nyní jen manželka ve svém PC - takže cédéčka, která se měla používat i ve třídě pro vybrané studenty na jejich PC, můžou být použita jen na starších OS nebo zase s tím složitým postupem...

No fuj.

Odpovědět