Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Podivné hlášení Esetu

Toto je komunitní fórum a je spravováno rádci, moderátory a adminy fóra viry.cz.

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
TIP: Před položením dotazu se prosím podívejte do databáze znalostí ESET: https://servis.eset.cz/index.php?/Knowledgebase/List

Přečtěte si prosím před položením dotazu tato pravidla sekce ESET: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=56&t=119537
Zamčeno
Zpráva
Autor
pl4toon
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: 02 úno 2007 18:09
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Podivné hlášení Esetu

#1 Příspěvek od pl4toon »

Zdravím. Včera se mi ukázalo hlášení od EIS tak podivné, že jsem si to musel típnout. Mohl byste mi prosím někdo interpretovat, co to je (viz. obrázek)? Komunikaci jsem samozřejmě zakázal. Jsem dočasně na špatně zabezpečené síti (WEP), momentálně nemám jinou možnost jak být slušně připojen, tak jsem paranoidní ke všemu. Momentálně testuji EIS, skončila mi licence pro ESS, tak přemýšlím co koupit. Není to nějaká chyba EIS, nebo nová vychytávka?

Obrázek

:iefox:

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivné hlášení Esetu

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
To je hláška firewallu. Žádá vás o povolení komunikace (připojení) k popisovanému serveru. Pokud ji povolíte, uloží si ji frewall do pravidel a příště se již ptát nebude. Pokud ji zakážete, zůstane zakázaná do doby, než to vy sám změníte. Vy sám musíte vědět, zda komunikaci povolíte, či ne, nikdo jiný to za vás nerozhodne.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

pl4toon
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: 02 úno 2007 18:09
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivné hlášení Esetu

#3 Příspěvek od pl4toon »

Děkuji za odpověď. Omlouvám se, špatně jsem dal najevo, co vlastně potřebuji vědět. Produkty Esetu používám již dlouhá léta, tak vím jak nakládat s firewallem, mám ho pernamentně v interaktivním módu, takže s těmito okny umím pracovat.

Jde mi spíš o to, co je to za komunikaci, takové hlášení jsem ještě neviděl, že by se přímo do názvu serveru vypisovaly takový text. Vypadá to na nějaké css značky. A server UK-ikace mi také nic neříká, i Google mlčí. Našel jsem si info, že UDP 137 používá Netbios pro překlad doménových jmen. Ale jak to souvisí s tím zmateným textem v názvu serveru? Mám chybu v systému, nebo je chyba v EIS?

Abych přiblížil svoje motivy: Skončila mi licence pro ESS. Samozřejmě bych okamžitě zakoupil novou, ale láká mne vyzkoušet nové řešení Eset Internet Security, tak ho testuji v 30ti denní zkušební verzi a po těch 30ti dnech se chci rozhodnout, co zakoupit. A toto hlášení mě zarazilo. Je tak nezvyklé, že mi to připadá jako nějaká chyba v programu. Tak se sám sebe ptám, jak funguje nový EIS? Je už odladěný pro bezproblémové užívání, nebo stále vykazuje chyby? V tom případě bych raději volil novou licenci pro ESS a počkal, až EIS v Esetu odladí a zakoupím ho možná příště.

Neměl bych screen poslat do Esetu? Podle mého amatérského názoru to vypadá jako nějaká chyba v programu. Možná jen kosmetická, ale to neumím posoudit.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivné hlášení Esetu

#4 Příspěvek od Rudy »

Vypadá to opravdu podivně. V těchto hláškách většinou bývá IP. Ta tu chybí a pokud je to nějaká vychytávka Esetu, musíte se zepta přímo jich. Jejich ofiko podporu už nemáme, takže neznám jejich případné novinky.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

altrok
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7256
Registrován: 15 lis 2012 22:26
Bydliště: Znojmo

Re: Podivné hlášení Esetu

#5 Příspěvek od altrok »

Hezky den,

vyjadrim se pouze k portu - porty 137, 138, 139 a 445 jsou vyuzivany NetBIOSem. Tyto porty dle doporuceni vladniho CERTu zneuzival WannaCry (protokol SMB). V pripade podezreni na aktivitu na tomto portu bych byl rovnez paranoidni a komunikaci zakazal. Vice informaci k tomuto problemu nemam - nemyslim si, ze se jedna o chybu, ale na technickou podporu napsat muzete.
Pokud je cokoliv nejasného, ihned se ptej.
V případě spokojenosti prosím podpořte forum.
Pro dotazy, které se nehodí na forum, je možné využít altrokzavináčforum.viry.cz
Máš-li chuť pomáhat návštěvníkům tohoto fora, přihlas se do naší školičky.

pl4toon
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: 02 úno 2007 18:09
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivné hlášení Esetu

#6 Příspěvek od pl4toon »

Tak já to radši pošlu do Esetu, ať mi řeknou co to je. Ransomware se mi zatím vyhýbal, doufám, že to tak zůstane. Snad jsem to právě nezakřikl :D
Tak zatím díky a mějte se :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivné hlášení Esetu

#7 Příspěvek od Rudy »

Vy též a i za kolegu: nemáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno