Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Kaspersky Total security - zpomalení chodu Windows a Chrome

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Qwizz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 27 lis 2016 08:38

Kaspersky Total security - zpomalení chodu Windows a Chrome

#1 Příspěvek od Qwizz »

Zdravím,
před pár dny jsem tu položil dotaz, kdy jsem se rozhodoval mezi dvěma antiviry. Nyní jsem si tedy na radu zdejšího znalce zakoupil Kaspersky Total Security, přeinstaloval jsem Windows (to bylo stejně v plánu tak jako tak), nainstaloval, aktivoval licenci, zapnul všechnu ochranu co tam je (všechno je na střední úroveň, tedy na Doporučeno). Nicméně jsem po pár hodinách pocítil znatelné zpomalení rychlosti browsování webu, tak i obecně chodu windows (tam se jedná o pár sec zpoždění, ale prostě si toho všimnete, kor když mám skoro čisté Windows). Tam, kde to bylo vše ok, se to u většiny stránek načte hned, ale jsou tam takové mikrolagy každých cca 10 vteřin (viditelné při scrollování), nebo video na YT se začne přehrávat až cca o 2 sec později. Já vím, banalita, ale to prostě poznáte, že něco není OK. Na fórech Kaspersky jsem našel, že nejsem sám, ale nikde řešení nebylo. V počítači nemám kromě Office a Chromu skoro nic. Na vytížení to taky nevypadá, cca 20 tabů, procesor jede na +-30% (načítání), potom klesne na 10-20%, větrák nehučí, takže nějaká HW chyba to taky nebude. Setkal se s tím prosím někdo? U předchozí verze, která mi skončila (Kaspersky Antivirus 2016/17) se toto nedělo. Souvisí to snad s tou větší ochranou, nebo s tím lepším rozšířením pro Chrome (používám na detekci stránek, jestli jsou bezpečné či ne)?

Děkuji předem za odpověď

Qwizz

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118194
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kaspersky Total security - zpomalení chodu Windows a Chr

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Každý program, který na PC běží rezidentně (tedy má spuštěno něco v reálném čase), tady i antivir vám systém trochu zpomalí. Je to daň za ochranu. Stalo by se vám to i s Esetem.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Qwizz
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: 27 lis 2016 08:38

Re: Kaspersky Total security - zpomalení chodu Windows a Chr

#3 Příspěvek od Qwizz »

Děkuju mockrát za rychlou odpověď, ale nechám to tak, pocit bezpečí je pro mě důležitější. Můžete Lock :)

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118194
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kaspersky Total security - zpomalení chodu Windows a Chr

#4 Příspěvek od Rudy »

OK, nemáte zač! :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Zamčeno