Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Viry v karanténě

Toto je komunitní fórum a je spravováno rádci, moderátory a adminy fóra viry.cz.

Moderátoři: james008, JaRon, Moderátoři

Pravidla fóra
TIP: Před položením dotazu se prosím podívejte do databáze znalostí ESET: https://servis.eset.cz/index.php?/Knowledgebase/List

Přečtěte si prosím před položením dotazu tato pravidla sekce ESET: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=56&t=119537
Odpovědět
Zpráva
Autor
HalaMadrid
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 22 led 2016 17:04

Viry v karanténě

#1 Příspěvek od HalaMadrid »

Dobrý den, mám dotaz ohledně virů v karanténě.
Stáhl jsem si ESET NOD 32 demo na 30dnů.
Chci ho odinstalovat, ale mám strach co bude z viry co mi antivir při kontrolách našel a uložil do své karantény s viry. Uložených virů je tam kolem 2200 tisic :D jedná se ale i rootkit atd.

1.Co se stane z viry kdyz odinstaluji demo verzi od ESETU nod32?

2.Mohu z karantény primo mazat viry? Je tam moznost smazat nebo obnovit.
Pri moznosti smazat se bojím, nevím zda se viry opravdu s karanteny smazají, zda se neobnovi na jine neno stejne misto
a jestli viry odstranene z karanteny jsou odstrane i trvale i z pc.

Díky za rady.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118152
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Viry v karanténě

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Odinstalátor antiviru obvykle má možnost smazat i karanténu. Pokud se tak nestane, lze ji smazat i ručně. Virus se z karantény sám neobnoví. Je odstraněn definitivně z disku.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Buchtič_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 126
Registrován: 03 říj 2013 12:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Viry v karanténě

#3 Příspěvek od Buchtič_ESET »

Dobrý den,
Rudy to napsal přesně. Nemusíte se bát, že by po odinstalování našeho produktu došlo k propuštění virů z "vězení". Při odinstalování produktu je obsah karantény smazán z disku.

HalaMadrid
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 22 led 2016 17:04

Re: Viry v karanténě

#4 Příspěvek od HalaMadrid »

Po odistalovani esetu budou vsecky viry z karanteny vsecky a plně odstraneny z hardisku i kdyz se jedna o odistalovani pouze DEMA od esetu na 30dni? Je mozne ze sem program mel v pc nainstalovany a spusteny dele jak 30dnu, neni pote mozne aby mi za to program chtel nejak ublizit a nechal po sobe po odinstalaci nejakou havěť z karanteny?

Potom mam jeste jednu otakz, jak je to s klasickymi daty pri odisntalaci Esetu,at uz se jedna o demo nebo full verzi.
Zustava po klasicke odinstalaci esetu v pc nejake soubory jeste nekde k odstraneni ručně?

dekuji za odpoved.

Buchtič_ESET
Technik
Technik
Příspěvky: 126
Registrován: 03 říj 2013 12:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Viry v karanténě

#5 Příspěvek od Buchtič_ESET »

Dobrý den,
žádné demoverze produktů nenabízíme. Vždy, i když si aktivujete pouze zkušební verzi, tak používáte plnou verzi našeho produktu. Pouze v případě zkušební licence máte přístup k aktualizacím virové databáze po omezenou dobu – 30 dní. Pokud si poté licenci nezakoupíte a program v počítači ponecháte, nadále poběží a bude vás chránit, ale již ne proti nejnovější havěti – protože si nestáhne novou verzi virové databáze. Pokud si chcete být jist, že po standardní odinstalaci našeho produktu v počítači nezůstane žádný záznam ani obsah karantény, použijte nástroje ESET Uninstaller: https://servis.eset.cz/knowledgebase/ar ... ogram-eset

HalaMadrid
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: 22 led 2016 17:04

Re: Viry v karanténě

#6 Příspěvek od HalaMadrid »

Díky po delsi dobe mám jeste par otazek prosim

1.
po vymazani esetu bez aktivace, po nakych 30dnech klasickym windows odin a pote znova instalace aby viry uz nebyli v karantene ( ale viry jsou v karantene stále po instalovani nove instalace esetu)
pri odin mi to ani nenabidlo nejake info o karantene vymazat ji s odinstalaci softwaru
jak je mozne ze jsem antivir odinstaloval a kdyz ho znovu nainstaluju, jsou v karantene opet ty stejny viry?

2.
po odstraneni viru z karanteny,mizi viry pryc z disku,jak je to kdyz eset zkontroluje systemovy data a zjisti v nich vir, bud je vylečí nebo ne,
jak je to stema system daty kdyz jsou v karantene ? po vymazani z karanteny systemovych dat mi pujde windows?
nevymazou se ty data? nechapu proc mi eset pise soubor vylecen a pote je jeste ulozen v karantene

3.pri scanovani viru mi hlasi
C:\pagefile.sys - chyba při otevírání
C:\hiberfil.sys - chyba při otevírání
Proc nelze otevrit?
Neni to nahodou tim ze nemam plne aktualizovani soft a nemam plně kompletní archív k otevření těchto připon? např(sys,msi)

díky a tohle jsou me posledni otazky.

KEO
Vzorný návštěvník
Vzorný návštěvník
Příspěvky: 459
Registrován: 09 črc 2004 15:41
Bydliště: Hlava, vlastna...

Re: Viry v karanténě

#7 Příspěvek od KEO »

1. po odinstalacii NODu je mozne, ze ostavali datove a konfiguracne subory, t.j. vratane suborov v karantene. Su neskodne, pokial sa neobnovia a aj to by sa museli este dodatocne aktivovat. Ak chce mat clovek istotu - ze to po sebe poupratuje najviac, mal by pouzit ESET Uninstaller a este pre istotu pozriet programovy adresar + profilov, ci tam neostali nejake data po NODe.

Co sa tyka instalovania 30 dnovej verzie - tak porusujete licenciu. Ta je na 30 dni a nie opakovane. Cize odinstalaciou a naslednymi opatovnymi instalaciami sa porusuju licencne podmienky. Tu si treba vyriesit licencny problem - bud nepouzivat dany antivirus, alebo si vybrat ine, ktore su zdarma /pre domacnosti/.

2. liecenie dat vo vacsine pripadov uz neznamena ako volakedy, ze su to viry, t.j. software, ktory sa pridaval k datam a programom, ale je to zvacsa uz len nejaky malware, ktory je sam o sebe programom. Antivirus ho lieci zmazanim, lepsie povedane presunie ho do karanteny, kde je neutralizovany. Ak by to urobil na systemovych datach, mohlo by dojst aj k znefunkcneniu systemu.

3.
>>C:\pagefile.sys - chyba při otevírání

To je OK. Subor je nieco ako ulozisko docasnych ciastkovych dat. Tam neni co skenovat.

>>C:\hiberfil.sys - chyba při otevírání

Tiez OK. Je to docasny subor hibernacie. Nekontroluje sa.

>>Neni to nahodou tim ze nemam plne aktualizovani soft a nemam plně kompletní archív k otevření těchto připon? např(sys,msi)

Nie, neni. Su to docasne subory - gulas dat. Nekontroluju sa.
Čínske príslovie: Víno pi z pohára, vedomosti z veľkej čaše.---Hebbel: Často je treba väčšej odvahy k tomu, svoj názor zmeniť, než za ním pevne stáť.---Konfucius: Mudrc hľadá všetko v sebe, nerozumný človek všetko v druhom.---Edison: Nie je múdry ten, kto veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba.---Plutarchus: Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň sa kýve častejšie.---Wang Čchung: Ak sa začneš učiť, poznáš, ako málo vieš. Ak začneš učiť iných, poznáš, aké je to ťažké poslanie.--- Michelangelo: Dokonalosť spočíva v maličkostiach, cez to všetko, nie je dokonalosť maličkosťou.---Seneca: Rozumný je ten, kto skôr premýšľa, než uverí.---O.Wilde: Starci všetkému veria. Muži o všetkom pochybujú. Mladí všetko vedia.---Konfucius: Dobrý liek chutí horko, dobrá rada drása dušu.

Odpovědět