Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
SGC
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 369
Registrován: 15 dub 2008 13:09

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#121 Příspěvek od SGC »

otter píše:
Marek-26 píše:Na mém, přítelkyni starém i jejím novém NTB je nabíhání rychlejší jak v případě Win 8.1
Co se týče odezvy systému jako takového, tak si úplně netroufám hodnotit na mém NTB (MSI GP70 2PE-008CZ Leopard), tak je vše rychlé dostatečně (prakticky vše hned), na přítelkyni Lenovo Flex 2 se oproti Win8.1 zlepšila odezva dotykové obrazovky (min. subjektivně). U nejstaršího NTB, který se nepoužívá jsem provedl downgrade na Win 7, kvůli některým programům, které pod Win10 zatím nejsou.
Ale ja to nenainštalujem. Kto mi zaručí, že na mojom systéme bude nabiehanie rýchlejšie? Kto mi zaručí, že sa inštalácia podarí? Kto mi zaručí, že sa aj prípadný downgrade podarí? Kto mi zaručí, že záloha dát sa podarí? Kto mi zaručí, že ovládače budú fungovať? Kto mi zaručí, že všetky aplikácie budú kompatibilné? Kto mi zaručí, že systém sa mi bude páčiť? Kto mi zaručí, že aplikácie budú také, ako ich poznám z Windows 8.1? Kto mi zaručí, že sa systém nerozsype? Kto mi zaručí, že nebudú grafické problémy? Kto mi zaručí, že systém nebude pomalý? Kto mi zaručí, že budú fungovať ovládače periférnych zariadení a teda: kto mi zaručí, že budem môcť s počítačom vôbec komunikovať? Kto mi zaručí, že budem môcť používať aj nejaké internetové prehliadače? Kto mi zaručí, že sa budem môcť pripojiť na internet? Kto mi zaručí, že svoj čin nebudem ľutovať? Kto mi zaručí, že systém nebude škaredý? Kto mi zaručí, že systém nebude padať do BSOD? Kto mi zaručí, že nebudú problémy s rozmiestnením ikoniek na ploche? Kto mi zaručí, že nebudú problémy s obrázkami v Picasa? Kto mi zaručí, že systém nebude až príliš veľký a teda sa na jeden disk nezmestí? Kto mi zaručí, že nebudú nejaké problémy s diskom? Kto mi zaručí, že inštalácia prebehne korektne? Kto mi zaručí, že prípadný downgrade prebehne korektne? Kto mi zaručí, že nebudú problémy s aktiváciou? Kto mi zaručí, že miniaplikácie budú také, ako ich poznám z Windows 8.1? Kto mi zaručí, že nebudú problémy s Košom?
Nuž, kto mi to vlastne všetko zaručí? Veru tak, nikto. A preto Windows 10 nenainštalujem. Čo sa môže pokaziť, to sa aj pokazí.
1.Vyzkoušet Windows 10 ve virtuálním stroji.
2.Bude-li vše fungovat, jak má, tak bod 3
3.vše si zazálohovat
4.upgradovat na Windows 10
5.pokud Windows 10 nevyhovuje, obnovit počítač z vytvořené zálohy.

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#122 Příspěvek od otter »

Po prvé, nemám virtuálny stroj. Po druhé, neviem, či sa záloha podarí. Po tretie, neviem, či sa prípadný downgrade podarí. A po štvrté, naozaj Windows 10 nedôverujem. Čo ak sa upgrade nepodarí? Čo ak sa niečo pokazí? Bojím sa, že to nepôjde hladko. Bojím sa, že niečo nebude fungovať. Bojím sa, že svoj čin budem ľutovať.
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#123 Příspěvek od Pavuk29 »

Otter mal by si pocitac vyhodit z okna.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#124 Příspěvek od otter »

Pavuk29 píše:Otter mal by si pocitac vyhodit z okna.
No, momentálne mám na ňom Windows 8.1, teda ma neštve až tak veľmi, že by som ho vyhadzoval z okna, ale neviem, čo bude, keď Windows 8.1 skončí podpora. Nikto ma však nedonúti prejsť na vyššiu verziu, ja som s 8.1 spokojný. Strašne sa Windows 10 bojím. Čo ak niečo nebude fungovať?
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

SGC
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 369
Registrován: 15 dub 2008 13:09

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#125 Příspěvek od SGC »

otter píše:Po prvé, nemám virtuálny stroj. Po druhé, neviem, či sa záloha podarí. Po tretie, neviem, či sa prípadný downgrade podarí. A po štvrté, naozaj Windows 10 nedôverujem. Čo ak sa upgrade nepodarí? Čo ak sa niečo pokazí? Bojím sa, že to nepôjde hladko. Bojím sa, že niečo nebude fungovať. Bojím sa, že svoj čin budem ľutovať.
Očividně nehledáš řešení, jinak by sis přinejmenším aspon ten virtuální stroj nainstaloval... Takže ano, potvrdím ti tvé domněnky, zůstan u své současné verze Windowsu a máš klid. Tvé znalosti na to očividně nestačí. Pokud je přesto chceš, nechceš se nic učit, tak to svěř někomu, kdo tomu rozumí. Není problém, aby to v nějakém obchodě na počítače, za tebe udělali. Když tam někomu můžou nainstalovat RAM či SSD, tak s upgradem na Windows 10, taky mít problém nebudou. Nic jiného tady neuslyšíš...

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#126 Příspěvek od otter »

SGC píše:Očividně nehledáš řešení, jinak by sis přinejmenším aspon ten virtuální stroj nainstaloval... Takže ano, potvrdím ti tvé domněnky, zůstan u své současné verze Windowsu a máš klid. Tvé znalosti na to očividně nestačí. Pokud je přesto chceš, nechceš se nic učit, tak to svěř někomu, kdo tomu rozumí. Není problém, aby to v nějakém obchodě na počítače, za tebe udělali. Když tam někomu můžou nainstalovat RAM či SSD, tak s upgradem na Windows 10, taky mít problém nebudou. Nic jiného tady neuslyšíš...
A čo ak naozaj nechcem Windows 10? Aj keby to bol najlepší systém na svete, ja ho proste nechcem! Prečo mi ho stále núkajú? Ja ho nechcem!
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

SGC
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 369
Registrován: 15 dub 2008 13:09

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#127 Příspěvek od SGC »

Tak proč teda píšeš komentáře typu, že se bojíš upgradovat, když ho nechceš? Proč si rovnou nenapsal, že ho nechceš? :wink:

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#128 Příspěvek od Pavuk29 »

otter píše:
Pavuk29 píše:Otter mal by si pocitac vyhodit z okna.
No, momentálne mám na ňom Windows 8.1, teda ma neštve až tak veľmi, že by som ho vyhadzoval z okna, ale neviem, čo bude, keď Windows 8.1 skončí podpora. Nikto ma však nedonúti prejsť na vyššiu verziu, ja som s 8.1 spokojný. Strašne sa Windows 10 bojím. Čo ak niečo nebude fungovať?
Nie je problem fungovat aj na WXP. Naco podpora?
otter píše: A čo ak naozaj nechcem Windows 10? Aj keby to bol najlepší systém na svete, ja ho proste nechcem! Prečo mi ho stále núkajú? Ja ho nechcem!
Tak chod remcat na web Microsoftu a nespamuj nam tu thread. Bud taky laskavy. Nemam potrebu tu citat tri strany tvojich vylevov a uzivatelia uz vobec nie. Pis ak mas nieco konstruktivne.

4SGC: on nevie, co chce, potrebuje si pokecat.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

SGC
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 369
Registrován: 15 dub 2008 13:09

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#129 Příspěvek od SGC »

Pavuk29 píše:Tak chod remcat na web Microsoftu a nespamuj nam tu thread. Bud taky laskavy. Nemam potrebu tu citat tri strany tvojich vylevov a uzivatelia uz vobec nie. Pis ak mas nieco konstruktivne.
Neměl by být žádný problém, ty zbytečné komentáře pročistit.
Pavuk29 píše:4SGC: on nevie, co chce, potrebuje si pokecat.
Já na to měl podezření, proto jsem obsáhleji neodpovídal. Nějak si spletl kecací forum s forem, který není jen pro zabíjení času. :D

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#130 Příspěvek od Čarls »

otter četl jsi můj příspěvek ? externí disk máš ? Pokud ano není dál co řešit
Pokud člověk chce dokáže všechno Kdo se bojí nesmí do lesa na houby.Mohl by ho sežrat vlk z Červený Karkulky :worship:

Jinak kdyby byly v ,,,,,, ryby nemuseli by být rybníky
Naposledy upravil(a) Čarls dne 17 zář 2015 02:21, celkem upraveno 1 x.
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

SGC
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 369
Registrován: 15 dub 2008 13:09

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#131 Příspěvek od SGC »

Nějak nechápu, proč to píšeš mne, já tu přece nepsal, že se bojím upgradovat na Windows 10(osobně ještě čekám, až to ještě doladí). Osobně zálohuju Windows programy Macrium Reflect a AOMEI Backupper, deset minut na obnovení počítače do funkčního stavu je pro mne výraznou motivací oproti tomu, co umí bod obnovení či zabudovaný program na zálohování. :)

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#132 Příspěvek od Čarls »

Moc se omlouvám SGC
Byl sem unaven sory to nepatří tobě :roll: opraveno :James008:
Naposledy upravil(a) Čarls dne 20 zář 2015 05:36, celkem upraveno 1 x.
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

SGC
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 369
Registrován: 15 dub 2008 13:09

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#133 Příspěvek od SGC »

Nic se neděje. Mne to napadlo, ale zeptat jsem se musel. :D

Odpovědět