Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=123975 . Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#106 Příspěvek od Pavuk29 »

S registrami to nic nema....
pisem po prvom starte desiatok po uspesnej zalohe. Je to tak banalna chyba ze az, a je mi az do smiechu, ze som to nasiel az teraz :D
Posielam pozdrav z W10 :D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Uživatelský avatar
Marek-26
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1000
Registrován: 16 pro 2006 15:53
Bydliště: Brüx/Praha

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#107 Příspěvek od Marek-26 »

Pavuk29 píše:
S registrami to nic nema....
pisem po prvom starte desiatok po uspesnej zalohe. Je to tak banalna chyba ze az, a je mi az do smiechu, ze som to nasiel az teraz :D
Posielam pozdrav z W10 :D
A zakázal jsi rovnou komunikaci na ony "pochybné" servery? Nebo jsi se usmíval do kamery ;)

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#108 Příspěvek od Pavuk29 »

Marek-26 píše:
Pavuk29 píše:
S registrami to nic nema....
pisem po prvom starte desiatok po uspesnej zalohe. Je to tak banalna chyba ze az, a je mi az do smiechu, ze som to nasiel az teraz :D
Posielam pozdrav z W10 :D
A zakázal jsi rovnou komunikaci na ony "pochybné" servery? Nebo jsi se usmíval do kamery ;)
az teraz som si vsimol kameru... :D
deti to je take jednoduche ze sa aj divim, ze si vymyslate komplikovane postupy kde je to uplne jednoduche :D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#109 Příspěvek od otter »

http://www.zive.sk/clanok/107965/micros ... ehliadacov
Tuším sa napĺňa to, čo som hovoril, t.j:
otter píše:čosi mi hovorí, že Microsoft Edge sa bude venovať väčšia pozornosť ako Internet Explorer
Nejdem hovoriť o tom, ako Microsoft násilne vnucuje svoj prehliadač, idem hovoriť skôr o tom, že Microsoftu Edge je venovaná väčšia podpora. A pritom Internet Explorer je už roky overená značka Microsoftu. Teda: teoreticky by som mohol používať rovnako Microsoft Edge ako aj Internet Explorer, ale:
otter píše:tak dajako predpovedám blízky koniec podpory Internet Explorer
A ako som už spomenul, likvidácia overenej značky sa mi proste nepáči. Microsoft Edge nedôverujem, je to niečo nové. Inštaláciu Microsoft Edge v ďalekej budúcnosti nevylučujem, avšak musí to byť naozaj ďaleká budúcnosť, aby už na Edge existoval ucelený názor. A ja tomu proste nedôverujem, Explorer bol dlhé roky jednou zo značiek Microsoftu a hoci o ňom veľa ľudí hovorilo, že je spomalený, atď., ja som ho používal štyri roky na Windows XP a to som na ňom používal Internet Explorer 6! Jasné, sekalo sa to, ale vtedy som si myslel, že je to normálne. Z dnešného uhla pohľadu musím povedať, že môj počítač s Windows XP bol pravdepodobne zavírovaný a preto bol taký pomalý. Dnes už používam Google Chrome, pretože je to asi najrýchlejší prehliadač, ale Internet Explorer mám ako záložný prehliadač a využívam ho najmenej raz do týždňa. Väčšinou kvôli nefunkčnému prekladu v Chrome, alebo kvôli nefunkčnej stránke, kde chcem spustiť Diagnostiku siete. A nedávno som robil test rýchlosti prehliadačov. Najrýchlejší bol samozrejme Chrome, ale Explorer bol druhý. Nuž a tretí - posledný bol Firefox. Áno, Mozilla Firefox, ktorú mnohí vychvaľujú do neba, a pritom je pomalá. Chrome je vynikajúci, Firefox dosť pomalý, ale Explorer je takisto fajn. A oni ho chcú nahradiť nejakým Microsoft Edge, ktorý je na trhu sotva mesiac a už ho Microsoft odporúča.
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

tuvok07
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1197
Registrován: 07 bře 2007 17:10
Kontaktovat uživatele:

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#110 Příspěvek od tuvok07 »

Hmm Operu jsi ani nevyzkoušel? :D
Ale je fakt že z ní udělali paskvil :(
Albert Einstein: Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#111 Příspěvek od otter »

Operu nemám.
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#112 Příspěvek od Pavuk29 »

Pod krkom ma drzal Avast. Aj ked som mu vypol vsetky stity + vsetko v Nastrojoch, neslo to. Odinstaloval som ho, a ajhla, vsetko prebehlo absolutne korektne. Po instalacii W10 som ho vratil a vsetko je ako ma byt.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#113 Příspěvek od Pavuk29 »

Inak medzi W8 a W10 nevidim nejaky rozdiel, ani co sa tyka zataze pocitaca, rychlosti startu, narokov na pamat, hardware, len nejake upravy v rozhrani, niektore k lepsiemu, niektore k horsiemu, ale to je vec nazoru...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#114 Příspěvek od otter »

Pavuk29 píše:Inak medzi W8 a W10 nevidim nejaky rozdiel, ani co sa tyka zataze pocitaca, rychlosti startu, narokov na pamat, hardware, len nejake upravy v rozhrani, niektore k lepsiemu, niektore k horsiemu, ale to je vec nazoru...
Je tam dosť veľa podstatných rozdielov, niektoré sú len grafické, ale sú tam aj rozdiely v rýchlosti. Čo sa týka klasickej rýchlosti pri používaní, o tom som veľa nepočul, ale myslím si, že tam problém nie je. Bootovanie je už iná káva. Viacero ľudí mi potvrdilo, že Windows 10 sa bootuje pomalšie. Sú tam aj grafické rozdiely, napríklad odstránenie Metra.
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

altrok
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7264
Registrován: 15 lis 2012 22:26
Bydliště: Znojmo

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#115 Příspěvek od altrok »

Pokud je cokoliv nejasného, ihned se ptej.
V případě spokojenosti prosím podpořte forum.
Pro dotazy, které se nehodí na forum, je možné využít altrokzavináčforum.viry.cz
Máš-li chuť pomáhat návštěvníkům tohoto fora, přihlas se do naší školičky.

Uživatelský avatar
Marek-26
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1000
Registrován: 16 pro 2006 15:53
Bydliště: Brüx/Praha

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#116 Příspěvek od Marek-26 »

Na mém, přítelkyni starém i jejím novém NTB je nabíhání rychlejší jak v případě Win 8.1
Co se týče odezvy systému jako takového, tak si úplně netroufám hodnotit na mém NTB (MSI GP70 2PE-008CZ Leopard), tak je vše rychlé dostatečně (prakticky vše hned), na přítelkyni Lenovo Flex 2 se oproti Win8.1 zlepšila odezva dotykové obrazovky (min. subjektivně). U nejstaršího NTB, který se nepoužívá jsem provedl downgrade na Win 7, kvůli některým programům, které pod Win10 zatím nejsou.

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#117 Příspěvek od otter »

Marek-26 píše:Na mém, přítelkyni starém i jejím novém NTB je nabíhání rychlejší jak v případě Win 8.1
Co se týče odezvy systému jako takového, tak si úplně netroufám hodnotit na mém NTB (MSI GP70 2PE-008CZ Leopard), tak je vše rychlé dostatečně (prakticky vše hned), na přítelkyni Lenovo Flex 2 se oproti Win8.1 zlepšila odezva dotykové obrazovky (min. subjektivně). U nejstaršího NTB, který se nepoužívá jsem provedl downgrade na Win 7, kvůli některým programům, které pod Win10 zatím nejsou.
Ale ja to nenainštalujem. Kto mi zaručí, že na mojom systéme bude nabiehanie rýchlejšie? Kto mi zaručí, že sa inštalácia podarí? Kto mi zaručí, že sa aj prípadný downgrade podarí? Kto mi zaručí, že záloha dát sa podarí? Kto mi zaručí, že ovládače budú fungovať? Kto mi zaručí, že všetky aplikácie budú kompatibilné? Kto mi zaručí, že systém sa mi bude páčiť? Kto mi zaručí, že aplikácie budú také, ako ich poznám z Windows 8.1? Kto mi zaručí, že sa systém nerozsype? Kto mi zaručí, že nebudú grafické problémy? Kto mi zaručí, že systém nebude pomalý? Kto mi zaručí, že budú fungovať ovládače periférnych zariadení a teda: kto mi zaručí, že budem môcť s počítačom vôbec komunikovať? Kto mi zaručí, že budem môcť používať aj nejaké internetové prehliadače? Kto mi zaručí, že sa budem môcť pripojiť na internet? Kto mi zaručí, že svoj čin nebudem ľutovať? Kto mi zaručí, že systém nebude škaredý? Kto mi zaručí, že systém nebude padať do BSOD? Kto mi zaručí, že nebudú problémy s rozmiestnením ikoniek na ploche? Kto mi zaručí, že nebudú problémy s obrázkami v Picasa? Kto mi zaručí, že systém nebude až príliš veľký a teda sa na jeden disk nezmestí? Kto mi zaručí, že nebudú nejaké problémy s diskom? Kto mi zaručí, že inštalácia prebehne korektne? Kto mi zaručí, že prípadný downgrade prebehne korektne? Kto mi zaručí, že nebudú problémy s aktiváciou? Kto mi zaručí, že miniaplikácie budú také, ako ich poznám z Windows 8.1? Kto mi zaručí, že nebudú problémy s Košom?
Nuž, kto mi to vlastne všetko zaručí? Veru tak, nikto. A preto Windows 10 nenainštalujem. Čo sa môže pokaziť, to sa aj pokazí.
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

Uživatelský avatar
Marek-26
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1000
Registrován: 16 pro 2006 15:53
Bydliště: Brüx/Praha

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#118 Příspěvek od Marek-26 »

Aktualizujete vůbec Windows? Pokud ano, tak si většina Vašich dotazů naprosto protiřečí.

Nikdo Vám nezaručí vůbec nic. Stejně tak se Vám mohou rozsypat i Win 8 při běžné aktualizaci atd.
Máte nějaké licenční podmínky, nějakou podporu. Rozhodně to není o vození za ručičku. A dnes, když máte možnost zálohy celého systému (bitová kopie) není problém to zkusit. Pokud to nechcete dělat sám, máte možnost si to nechat někým provést. A náklady na to rozhodně nenese společnost Microsoft.

otter
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 339
Registrován: 14 srp 2014 09:12

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#119 Příspěvek od otter »

Samozrejme, že systém aktualizujem. Je jasné, že aj Windows 8.1 sa môžu rozsypať, ale ide o to, že Windows 8.1 už dôverne poznám, viem, čo, kedy, ako, kde, prečo, kto, načo, začo atď. Zálohu urobiť môžem, ibaže:
otter píše:Kto mi zaručí, že záloha dát sa podarí?
Môžem si to nechať aj niekým urobiť, ale nie je to rozhodne dobrý pocit, zveriť PC niekomu do rúk.
:!: Správajte sa k tímu fóra VIRY.CZ slušne. Váš problém riešia preto, lebo chcú, nie preto, lebo musia. :!:

„Nádejou nie je presvedčenie, že niečo dobre dopadne, ale istota, že niečo má zmysel - bez ohľadu na to, ako to dopadne." Václav Havel, bývalý československý prezident --------- „Nevážim si nikoho, kto dnes nie je múdrejší ako včera." Abraham Lincoln, bývalý americký prezident ---------

Čarls
Přítel fóra
Přítel fóra
Příspěvky: 1094
Registrován: 05 srp 2006 16:23
Bydliště: U Safari

Re: WINDOWS 10 - ANO NEBO NE!?

#120 Příspěvek od Čarls »

Jediné co opravdu funguje je záloha c externím programem (Acronis True Image Home a podobné programy) + další disk na který pokusně zálohu obnovíte a nabootujete z něj pro ověření zálohy že je v pořádku. Zálohy aspoň dvě každou na jiný disk
Disk nebo Odíl na kterých máte zálohy NEDEFREGMENTOVAT!!!. mě se vymstilo měl sem automat defragmentaci a záloha se porušila.Od té doby oddíl se zálohama nedefregmentuji.
Mít vytvořen záchranný disk s daným zálohovacím programem.
Toto je řešení pro paranoiky co se bojí že budou případně muset instalovat znova 7 nebo 8 Windows
Osobně sem Paranoik :D
Nikdo není dobrý náhodně,ctnosti je třeba se učit.
SENECA

Odpovědět