Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

Podezření na podvodný email

http://www.hoax.cz

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Polda18
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 170
Registrován: 21 črc 2014 15:48
Bydliště: Česká republika - sever
Kontaktovat uživatele:

Podezření na podvodný email

#1 Příspěvek od Polda18 »

Dobrý den, dnes jsem se přihlásil na svůj Gmailm, kde jsem ve spamu našel tento email:
Změna hostingových služeb ******.ic.cz.


Vážený uživateli webhostingu IC.cz,

v předchozích měsících jsme pracovali na vylepšení webhostingových služeb, které nabízejí především:

• lepší výkon celého hostingu
• vyšší dostupnost služeb
• nové administrační prostředí
• rozvíjející se znalostní bázi
• žádná reklamní lišta

Webhosting IC2 je dostupný za cenu 600 Kč s DPH/rok. Jako věrnému uživateli Vám nabízíme 50% slevu k prvnímu předplatnému.

Přesun na nové IC2 započněte na stránce client.ic.cz/migrate

Váš slevový kód: IC2A5NBFTGY (kód lze uplatnit v druhém kroku objednávky client.ic.cz/migrate)

Celý proces migrace naleznete v naší nápovědě na client.ic.cz/knowledgebase.

Pokud si budete přát přesměrovat na IC2 také doménu druhého řádu, napište nám prosím na podpora@ic.cz.

Pokud potřebujete doménu druhého řádu převést k jinému poskytovateli, je zapotřebí provést převod z jeho rozhraní.

Migraci webu, prosím, proveďte nejpozději do 28. 2. 2015, kdy bude tarif FREE zrušen.

V případě problémů a nejasností nás neváhejte kontaktovat.
Na free webhostingu IC.cz mám dokonce účty dva, zkusil jsem si zobrazit původ emailu a vypadá legitimně (IP adresa 93.99.92.58, odkud email zdá se přišel, náleží doméně mailing.ic.cz). Dost mi ale vrtá hlavou, proč se ocitl ve spamu, který je na Googlu velmi dobrý, na první pohled to vypadá celkem legitimně. Zajímalo by mě, jestli někomu něco podobného také přišlo do schránky a zda zprávu ignorovat, nebo ji brát vážně. IP adresa se nějak přece dá zfalšovat, ne? Legitimnost emailu ještě podtrhuje nový vzhled webu IC.cz, kde je služba IC2 rovněž uvedena, nikde ale není, že by se měla služba free rušit.

Email přišel z adresy newsletter@nodus.cz (Nodus Technologies, podle emailu majitel hostingu)...
Přílohy
Samotný email
Samotný email
gmail_icmail_zmena_hosting2.jpg (178.35 KiB) Zobrazeno 9791 x

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Podezření na podvodný email

#2 Příspěvek od Rudy »

Zdravím!
Může být a nemusí. Ověřte na oficiálním kontaktním mailu, nebo tlf. kontaktu webhostingu IC.cz .
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
Polda18
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 170
Registrován: 21 črc 2014 15:48
Bydliště: Česká republika - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Podezření na podvodný email

#3 Příspěvek od Polda18 »

Dobrá, otázku jsem poslal a čekám na odpověď. V případě, že email nelže, tak přestupuju na Endoru, která by měla být stabilnější, rychlejší, a hlavně stále zadarmo.

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Podezření na podvodný email

#4 Příspěvek od Rudy »

OK. Tento typ podvodného mailu jse zatím nezaznamenali. :)
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
Polda18
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 170
Registrován: 21 črc 2014 15:48
Bydliště: Česká republika - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Podezření na podvodný email

#5 Příspěvek od Polda18 »

Zatím jsem nedostal žádnou odpověď. Začínám být pesimistický a nejspíš budu muset stránky na IC zrušit...

Uživatelský avatar
Rudy
Site Admin
Site Admin
Příspěvky: 118192
Registrován: 30 říj 2003 13:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Podezření na podvodný email

#6 Příspěvek od Rudy »

Já vám neporadím víc, žádné stránky nemám. Dosud jsme se ale nesetkali s tím, že by existoval takovýto mail, který by byl podvodný.
Dotazy a logy vkládejte pouze do vašich threadů. Soukromé zprávy, icq a e-maily neslouží k řešení vašich problémů.

Podpořte, prosím, naše fórum : https://platba.viry.cz/payment/.

Navštivte: Obrázek

e-mail: rudy(zavináč)forum.viry.cz

Varování:
Před odvirováním PC si udělejte zálohy svých důležitých dat (pošta, kontakty, dokumenty, fotografie, videa, hudba apod.). Virus mimo svých "viditelných" aktivit může poškodit systém!


Po dořešení vašeho problému bude vlákno zamknuto. Stejně tak tehdy, pokud bude nečinné více než 14dnů. Pokud budete chtít vlákno aktivovat, napište mi na mail uvedený výše.

Uživatelský avatar
Polda18
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 170
Registrován: 21 črc 2014 15:48
Bydliště: Česká republika - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Podezření na podvodný email

#7 Příspěvek od Polda18 »

Takže informace je pravdivá, je to škoda, protože když se konečně rozhodli zlepšit služby, tak mi příjde zbytečné za ně platit víc, než je nutné. Důležitým krokem bylo zrušení reklamy, což vede ke zrušení freehostingového tarifu, mě osobně tam ta reklamní lišta nevadila. Dobrá, tímto uzavírám kauzu IC.cz a snad sem nebudu muset často :) Lovu virů zdar :D

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Podezření na podvodný email

#8 Příspěvek od Pavuk29 »

Endora zatial slape este ako ma....
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Uživatelský avatar
Polda18
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 170
Registrován: 21 črc 2014 15:48
Bydliště: Česká republika - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Podezření na podvodný email

#9 Příspěvek od Polda18 »

Čekal jsem spíš lock, ne odpověď, ale ano, Endora šlape o hodně lépe, než IC. Trochu jsem si musel zvyknout na jiný systém FTP, ale to je brnkačka :) Jsem tam už necelý rok a zatím žádný problém :) Parkrát server vypadl, ale jen na chvilku, pak zase naskočil. To u IC byly výpadky (zejména na free hostingu) velmi časté a někdy i dosti dlouhé. Často jsem měl problém se připojit na server, pokus končil chybou 500. Ten samý problém měli o hodně častěji zahraniční návštěvníci (především z USA, Sp. Království nebo Německa), což mi dali dost sežrat... Teď nevidím jediný problém, který by trval dosti významnou dobu.

Odpovědět