Odvirování PC, zrychlení počítače, vzdálená pomoc prostřednictvím služby neslape.cz

pípanie pc

Moderátoři: Rudy, Moderátoři

Pravidla fóra
Jednotlivé thready budou po vyřešení uzamčeny. Stejně tak ty, které budou nečinné déle než 14 dní. Vizte Pravidlo o zamykání témat. Děkujeme za pochopení.
Zpráva
Autor
Johny!
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: 24 čer 2013 12:03
Bydliště: Poprad

Re: pípanie pc

#31 Příspěvek od Johny! »

procesor : intel celeron 420,
ram : 512mb 1x neznáma značka,
nový zdroj: Alaxpower px-400w,
MB: intel desktop board dp35dp,
Grafická karta : nvidia geforce 6800
Hdd: seagate barracuda 320gb 7200.11 sata, seagate barracuda 80gb sata.
Učím sa !! Žiadne hlúpe odpovede.
Ďakujem

ŠlapetkaCZ
Nedůvěryhodný
Příspěvky: 131
Registrován: 10 črc 2013 20:36

Re: pípanie pc

#32 Příspěvek od ŠlapetkaCZ »

Já myslel, že si stavíte úplně nové pc, tyhle komponenty jsou celkem dost staré, tudíž jestli něco odešlo, nedá se čemu divit :?:
Takže tady je výpis věcí, co mě napadá některé věci už zde zazněli, ale ještě pro jistotu vyzkoušíme vše:
:arrow: 1.Při vypnutém pc vyjmout/vrátit baterii, následně přehodit jumper na Cmos na 10 sekund a vrátit zpět na původní místo.
Zkusit vyměnit baterii typ 2032 3V baterie (stojí asi 20-50 kč).
:arrow: 2.Operační paměť
- zkusit paměť v jiném slotu na desce (jsou tam 4)
- zkusit úplně jinou paměť
:arrow: 3.Procesor
- opatrně sundejte chladič a poté zkontrolujte procesor (popřípadě ho vyndejte a opatrně zandejte)
- poté přepastujte a dejte zpět chladič
- zkontrolujte napájení a jestli se točí ventilátor u chladiče (při zapnutém pc samozřejmě)
:arrow: 4.Disky
- zkuste odpojit hlavní disk (na kterém máte operační systém), poté zkuste spustit pc a dostat se do biosu
- pokud problém zmizí bude pravděpodobně problém v disku, tím pádem bych doporučil zálohu dat z disku na jiném pc a přeinstalaci operačního systému
:arrow: 5.Základní deska
- zkontrolujte napájení desky (24 pin) + kontrola napájení procesoru
- podívejte se, jestli někde na desce nemáte nafouknuté kondenzátory
- kontrola grafické karty - vyndejte/opatrně zandejte a zkontrolujte jestli se točí ventilátor (při zapnutém pc samozřejmě)
- zkuste pc spustit bez grafiky (měl byste poznat, jestli se bude restartovat či nikoliv)
- pro jistotu zkuste i jinou grafiku i když grafikou to s největší pravděpodobností nebude
:arrow: 6.Zdroj
- Zdroj tedy máte na 100% opravdu funkční?, abychom neztroskotali na tomhle :boxed:
- popravdě ta značka zdroje se mi vůbec nelibí, sežeňte na zkoušku zdroj nějaké renomované značky (Seasonic, Fortron, Corsair, ....)

Pokud mě ještě něco napadne, doplním.

Johny!
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: 24 čer 2013 12:03
Bydliště: Poprad

Re: pípanie pc

#33 Příspěvek od Johny! »

no tak skúsil som všetky body ale ani jeden z nich mi nepomohol :cry: nemôže to byť tým procesorom ? :o
ešte jeden s ventilátorov zasunutý dole v 3-pin slote vedľa sata sa nekrúti dúfam že nenastal nejaký skrat :shock:
Učím sa !! Žiadne hlúpe odpovede.
Ďakujem

ŠlapetkaCZ
Nedůvěryhodný
Příspěvky: 131
Registrován: 10 črc 2013 20:36

Re: pípanie pc

#34 Příspěvek od ŠlapetkaCZ »

no tak skúsil som všetky body ale ani jeden z nich mi nepomohol
Takže jste si sehnal jiný zdroj, paměť, grafiku, zkoušel vyměnit baterii na základní desce, přepastoval chladič na procesoru, zbylé úkony co jsem psal a nic z toho nepomohlo :???:
To je mi divné.
nemôže to byť tým procesorom ?
Procesorem to samozřejmě klidně může být, pokud máte možnost vyzkoušet jiný, tak to zkuste.
Musíte mít ovšem procesor pro patici LGA 775!
ešte jeden s ventilátorov zasunutý dole v 3-pin slote vedľa sata sa nekrúti dúfam že nenastal nejaký skrat
Pokud se Vám ventilátor netočí, tak ho odpojte a jestli máte tu možnost, tak ho vyzkoušejte (podle toho na jaké je napětí), jestli se nerozeběhne, tak ho vyhoďte.
:arrow: Chci se zeptat, na tom 80 GB disku máte nějaká data?
Že bychom vyzkoušeli následující postup, odpojil byste ten 320 GB disk a zkusil byste nainstalovat systém na ten 80 GB.
Nejdříve by bylo potřeba, pokud na něm máte data u někoho zazálohovat.
:arrow: Můžu se jen zeptat, kde jste ty komponenty zakoupil a kde máte potvrzené, že předtím fungovali jak mají :???:
Upřímně řečeno, když jste psal, že jste si postavil nový počítač, tak tím "nový" jsem myslel, že nový a ne ze součástek starých tak 4-5 let, přičemž některé jsou "noname" značky u kterých si pořádně nemůžete být jistý funkčností.

Johny!
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: 24 čer 2013 12:03
Bydliště: Poprad

Re: pípanie pc

#35 Příspěvek od Johny! »

No skúsim si zohnať iný procesor, ventilátor sa v inom 3-pin slote krúti, základnú dosku mám novú z obchodu datacomp a mam k nej aj nejaké papiere (záruku nie) ,iba grafiku mám z bazaru, procesor a RAM mám so starého počítača kde sa spálila doska (ramka je funkčná procesor neviem ale fungoval) , OS mám nainštalovaní na 320gb a na 80gb mám na programy a hry, nedostanem sa ani do biosu takže tam os nenainštalujem.
Učím sa !! Žiadne hlúpe odpovede.
Ďakujem

ŠlapetkaCZ
Nedůvěryhodný
Příspěvky: 131
Registrován: 10 črc 2013 20:36

Re: pípanie pc

#36 Příspěvek od ŠlapetkaCZ »

ventilátor sa v inom 3-pin slote krúti
Tak tenhle asi nedokáže ventilátor roztočit a dostatečně napájet.
základnú dosku mám novú z obchodu datacomp a mam k nej aj nejaké papiere (záruku nie)
Nebyl to takhle náhodou bazarový kus?
Aby nakonec nebyl problém v desce :roll:
iba grafiku mám z bazaru, procesor a RAM mám so starého počítača kde sa spálila doska (ramka je funkčná procesor neviem ale fungoval)
To je právě to, procesor fungoval ale teď už nemusí, to samé paměť, zkuste jiné komponenty a uvidíte.
Ona ta deska mohla těm komponentám uškodit, jak odešla a je třeba jen otázkou času kdy přestanou fungovat úplně.
OS mám nainštalovaní na 320gb a na 80gb mám na programy a hry, nedostanem sa ani do biosu takže tam os nenainštalujem.
Odpojte tedy ten 320 GB disk a zkuste jestli naběhne instalace Windows.

A ještě jedna věc a to je ta nejdůležitější - zkoušel jste ještě jiný zdroj?

Johny!
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: 24 čer 2013 12:03
Bydliště: Poprad

Re: pípanie pc

#37 Příspěvek od Johny! »

vymenil som ho za fortron blue storm 2 500w.
Učím sa !! Žiadne hlúpe odpovede.
Ďakujem

ŠlapetkaCZ
Nedůvěryhodný
Příspěvky: 131
Registrován: 10 črc 2013 20:36

Re: pípanie pc

#38 Příspěvek od ŠlapetkaCZ »

Dobrá, tak zkuste to s tím diskem.

Johny!
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: 24 čer 2013 12:03
Bydliště: Poprad

Re: pípanie pc

#39 Příspěvek od Johny! »

skúsil som ale nič stále sa reštartuje a stále sa nedá dostať do biosu :cry: :cry:
ŠlapetkaCZ mohol by som poprosiť email ?
Učím sa !! Žiadne hlúpe odpovede.
Ďakujem

ŠlapetkaCZ
Nedůvěryhodný
Příspěvky: 131
Registrován: 10 črc 2013 20:36

Re: pípanie pc

#40 Příspěvek od ŠlapetkaCZ »

Ještě mě napadá zkusit hirensboot:
http://www.hirensbootcd.org/download.html
Stáhnout, rozbalit zip archiv, soubor Hiren's.BootCD.15.2.iso vypálit jako obraz disku na CD (např. pomocí ImgBurn).
Pak z tohoto CD nabootovat a v boot menu vybrat Mini Windows XP.
V systému bych vrátil všechny takty cpu na defaultní hodnoty.
Přes hirensboot zkontrolujte paměť, disky atd.
:arrow: Napadlo mě zkusit ještě "poslední známou konfiguraci systému".
:arrow: A ještě bych prosil detailně nafotit základní desku (kvůli kondenzátorům, zapojeným kabelům) a případně celkově vnitřnosti PC.
Můj email: asuncao23@email.cz

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: pípanie pc

#41 Příspěvek od Pavuk29 »

ŠlapetkaCZ
Uz by si mohol prestat machrovat a konecne pochopit, alebo si aspon precitat co ti pise.
a pise uz hadam treti raz:
ZE SA NEVIE DOSTAT DO BIOS-u!!!!!
tak ako ti nabootuje z CD?
Ze ti zacnem mazat prispevky?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

ŠlapetkaCZ
Nedůvěryhodný
Příspěvky: 131
Registrován: 10 črc 2013 20:36

Re: pípanie pc

#42 Příspěvek od ŠlapetkaCZ »

Za předpokladu, že má nastaveno jako první bootování z cd/dvd mechaniky, tak by to jít mělo.
Nevím jak jste přišel na to že machruji, ale mám alespoň snahu uživatelovi pomoci.

Uživatelský avatar
Pavuk29
VIP in memoriam
VIP in memoriam
Příspěvky: 6954
Registrován: 31 říj 2003 08:26
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: pípanie pc

#43 Příspěvek od Pavuk29 »

ŠlapetkaCZ píše:Za předpokladu, že má nastaveno jako první bootování z cd/dvd mechaniky, tak by to jít mělo.
Radenie nie je tipovanie. Ani si sa ho na to neopytal.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:!: PLS NEPISTE MI SZ, NA ICQ A MAILY S OTAZKAMI, PISTE DO FORA :!: :spam:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pripadne akutnych problemov s chodom fora, :207: pripadne s inymi uzivatelmi, :whip: kontaktujte ma na ICQ alebo mailom :31: na pavuk29 zavinac forum.viry.cz. Byvam pri pocitaci casto aj ked nie som online na fore.
http://www.icq.com/people/267560078/
:183: hotline: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=116821
:!: pravidla fora: http://forum.viry.cz/viewtopic.php?f=12&t=5601

Johny!
Návštěvník
Návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: 24 čer 2013 12:03
Bydliště: Poprad

Re: pípanie pc

#44 Příspěvek od Johny! »

No áno keď mi fungoval tak som v biose nastavil first botovanie z cd-dvd rom
Ehm nemam veľmi kvalitný foťák tak ti fotky nebudú veľmi kvalitné
Učím sa !! Žiadne hlúpe odpovede.
Ďakujem

ŠlapetkaCZ
Nedůvěryhodný
Příspěvky: 131
Registrován: 10 črc 2013 20:36

Re: pípanie pc

#45 Příspěvek od ŠlapetkaCZ »

No áno keď mi fungoval tak som v biose nastavil first botovanie z cd-dvd rom
Tak vyzkoušejte hirensboot dle návodu co jsem Vám dal.
Ehm nemam veľmi kvalitný foťák tak ti fotky nebudú veľmi kvalitné
No lepší nějaké, než žádné.
Fotky zabalte a nahrajte třeba na leteckou poštu.

Odpovědět